خودروتک |
2 سال پیش

همه چیز درباره مسابقات مجازی فرمول یک

همه چیز درباره مسابقات مجازی فرمول یک

درحالی‌که هنوز مسابقات فرمول یک 2020 به دلیل شرایط همه‌گیری ویروس کووید 19 برگزار نمی‌شود، اما حالا جای خالی این رقابت‌ها با مسابقات مجازی پرشده است.

به گزارشخودروتکبه نقل از جی اس ام ، زمانی که با شیوع همگانیویروسکرونا، بسیاری از رقابت‌های ورزشی به حالت تعلیق درامد، مسابقات فرمول یک نیز مستثنا نبود. با تعلیق 8 مسابقه از فصل 2020 (تا این لحظه)، جولیان تان، رئیس بخش ورزش‌های الکترونیکی فدراسیون، ماه گذشته با سرعت عمل جای خالی این مسابقات را با مسابقه مجازیبحرینپر کرد.

برخلاف مسابقه اصلی، اینرقابتدر بین راننده‌های کنونی و قبلی فرمول یک و همین‌طور سلبریتی‌ها برگزار شد درحالی‌که یک تیمکارشناسیو گزارشگری هم حضور داشتند.

آمارها نشان دادند که میانگین تماشاچی مسابقات مجازی فرمول یک، از 289000 به 359000 افزایش داشته که دراین‌بین بسترهای استریمی یوتیوب، توییچ و فیسبوک به ترتیب بیشترین سهم را داشتند.

تان اظهار کرد که مسابقه بحرین، بیشترین بیننده را در بین کلیه مسابقات ورزشی الکترونیکی تا به امروز داشته است.

هرچند که بعید است این مسابقات هیجان مسابقات اصلی را داشته باشد، اما باید بدانید قرار هم نبوده که این مسابقات جای رقابت‌های اصلی فرمول یک را بگیرند. درحالی‌که دو مسابقه دیگر هم تاکنون برنامه‌ریزی‌شده‌اند، تان معتقد است مسابقات الکترونیکی فرمول یک، می‌تواند طرفداران جدیدی برای فرمول یک به همراه آوردند.

درواقع هدف این است که هرزمانی که بالاخره فرمول یک به حالت عادی بازگشت و اولین مسابقه رسمی برگزار شود، طرفداران بسیاری نیز از دنیای ورزش‌های الکترونیکی با آن خواهند آمد.

با این رویکرد، نقش مسابقات مجازی می‌تواند بسیار مهم باشد خصوصاً که اکثر طرفداران آن ‌که در آینده به فرمول یک می‌پیوندند همگی جوان هستند. تنها کافی است این مسابقات با مسابقات اصلی شباهاتی داشته باشند.

باوجود همه این تلاش‌ها در جذب طرفدار برای فرمول یک، به نظر می‌رسد برای جذبجامعهجوان هنوز هم نیاز به کار بیشتر است. سال گذشته مشخص شد که تنها 14 درصد از بینندگان مسابقات فرمول یک زیر 25 سال سن داشتند و این مسئله‌ای است که تا حد زیادی ناشی از انحصار پخش مسابقات در شبکه‌های کابلی و غیر رایگان است.

هرچه بینندگان بیشتری باشند، درآمدهای تبلیغاتی بیشتر خواهند شد و ممکن است مسابقات مجازی خود مستقلا جایگاهی در اینتجارتبرای خود بیابد. به‌هرحال در شرایط پاندامیک،خانوادهفرمول یک می‌تواند از چنین فرصت‌هایی نهایت استفاده را بکند.

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شبکه خبری المیادین به نقل از برخی منابع ایرانی ادعای مطرح شده در روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز درباره ایران را رد کرد. این روزنامه انگلیسی اخیرا ادعا کرده بود که سردار «اسماعیل قاآنی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان سفر به بغداد، تهدید کرده بود که در صورت عدم جلوگیری از نفوذ تروریست‌های تجزیه طلب به داخل خاک ایران، تهران عملیات زمینی در شمال عراق را آغاز خواهد کرد.

8 ساعت پیش

جمع نمی بندیم ، اما هر جنسیتی دارای ویژگی‌هایی است که جنس دیگر از آنها خوشش نمی‌آید. ما نمی توانیم این واقعیت را کتمان کنیم که زنان پیچیده تر از مردان هستند.

8 ساعت پیش

زیباکلام ادعاهای قبلی خود را پس گرفت و گفت: هیچ منبع و مأخذ موثقی پیرامون صحت و سقم آمار کشته‌شدگان ندارم.

8 ساعت پیش

فال روزانه سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

8 ساعت پیش

روزبه چشمی که در بازی با انگلیس در بین دو نیمه تعویض شد به مرد اول جدال با ولز بدل شد. او با ضربه‌ای فوق‌العاده زیبا دروازه حریف را باز کرد تا راه برای پیروزی ایران هموار شود.

5 ساعت پیش

ایسنا نوشت: وزیران امور خارجه هفت کشور اروپایی برای گفتگو در مورد تامین تسلیحات برای اوکراین وارد کی‌یف شدند.

7 ساعت پیش

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: صادق زیباکلام پس از فراخوانده شدن به مرجع قضایی، با انتشار پستی در اینستاگرام به نداشتن هیچ منبع و مأخذ موثق پیرامون صحت و سقم آماری که پیش از این منتشر کرده بود، اذعان کرد.

8 ساعت پیش

تیم ملی فوتبال برزیل دومین دیدار خود در بیست و دومین دوره رقابتهای جام جهانی را با برتری برابر سوئیس به پایان برد تا تکلیف صعودش به دیدار سوم کشیده نشود.

8 ساعت پیش

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگ بسیجی در بسیاری از امور راهگشا است، گفت: هرگاه در کشور دچار مشکل شدیم، به دلیل این است که از فرهنگ بسیج دور شده‌ایم.

7 ساعت پیش

بیشتر...