خبرگزاری رضوی |
۲ هفته پیش

شروع پیش ثبت نام عتبات در بنیاد شهید امور ایثارگران رضوی

مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیادشهید:
آغاز پیش ثبت نام عتبات در بنیاد شهید و امور ایثارگران
به گزارش سرویس دین و زندگیخبرگزاری رضوی، در حالی که ستاد  ملی مقابله با کرونا سفرهای زیارتی به عتبات عالیات را ممنوع کرده است و در این بین بسیاری به صورت غیر مجاز کاروان ها را به عراق اعزام می کنند  امروز خبری مبنی بر راه‌اندازی کاروان عتبات از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران منتشر شد. مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره نامه این بنیاد به استان‌ها برای جذب زائر عتبات اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص ایثارگران ،  ما باید آمادگی لازم برای اعزام این افراد را پس از رفع ممنوعیت سفرهای زیارتی به عتبات داشته باشیم؛ چرا که به طور مثال برخی از این افراد سالمند و برخی هم جانباز با درصد بالا هستند که باید با شرایط خاص و ایمن به عتبات سفر کنند. بر همین اساس، باید اطلاعاتی از آنها داشته باشیم تا در صورت برقراری سفرها بتوانیم آنها را در اولویت قرار دهیم. سید مستجاد حسینی با تاکید بر اینکه پیش ثبت‌نام عتبات به معنای اعزام زائر نیست، افزود: اعزام به عتبات از طرف سازمان حج و زیارت صورت می گیرد و ما نیز هیچ اعزامی خارج از چارچوب این سازمان نخواهیم داشت و با توجه به ممنوعیت سفر به عتبات از طرف ستاد کرونا، تا زمان برقراری این سفرها، زائری را اعزام نمی‌کنیم.  وی تاکید کرد :ما به منظور برنامه ریزی برای سفرها و اردوهای ایثارگران و خانواده آن ها نیازمند بررسی و مشخص شدن تعداد متقاضیان هستیم تا در زمان مناسب این امر صورت گیرد.
مستجاد حسینی تصریح کرد : در صورتی که استان یا مسئولی بدون مجوز ستاد کرونا و سازمان حج و زیارت اقدام به اعزام زائر کند، تخلف محسوب شده و با آنها برخورد می کنیم.
مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به واکسیناسیون ایثارگران و خانواده شهدا افزود: به طور حتم یکی از شرط های سفر به عتبات در صورت برقراری، تزریق واکسن کرونا خواهد بود که ما این اقدام را آغاز کردیم و پیش بینی کردیم که با کاهش مبتلایان به کرونا و واکسیناسیون عمومی، بتوانیم سفرها و اردوهای ایثارگران و خانواده شهدا را پس از صدور مجوز ستاد کرونا مجدد برقرار کنیم.
حسینی همچنین درباره پیامکی که به خانواده ایثارگران ارسال شده است، خاطرنشان کرد: پیامک، یکی از راه های ارتباطی ما با خانواده شهدا و ایثارگران است که اطلاعیه هایی برای آنها ارسال می کنیم. اکنون نیز درباره پیش ثبت نام اقداماتی انجام شده و هیچ اعزامی تا زمان موافقت ستاد کرونا انجام نمی شود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در حالی که بیش از ۴۵ درصد شهروندان آمریکا به صورت کامل در برابر بیماری کووید - ۱۹ واکسینه شده‌اند، اما این میزان در سطج جهان تنها ۱۰ درصد برآورد می‌شود.

10 دقیقه پیش

بازار فال و فال‌گیری همیشه گرم‌ بوده و حتی کرونا هم از گرمی این بازار کم نکرده است، فقط با کمی تفاوت سیستم‌های نوبت‌دهی دستخوش تغییر شده‌اند.

10 دقیقه پیش

یک مقام دولت فرانسه با هشدار درخصوص اتمام زمان مذاکرات هسته‌ای ایران در وین گفت، در صورت عدم پیشرفت در مذاکرات، نیاز به اتخاذ تصمیمات دشوار است.

10 دقیقه پیش

رئیس ستاد انتخابات کشور، از نتایج تکمیلی انتخابات ریاست جمهوری خبر داد که مطابق آن، آرای سیدابراهیم رئیسی از مرز 18 میلیون عبور کرد.

11 دقیقه پیش

یکی از مسئولان باشگاه استقلال در این رابطه به خبرورزشی گفت: شاید در داخل استقلال اختلاف نظر یا سلیقه‌های متفاوت وجود داشته باشد ولی این مسائل داخلی بوده و وقتی پای منافع باشگاه به میان می‌آید، همه باید کنار همدیگر قرار بگیریم.

11 دقیقه پیش

باشگاه استقلال نسبت به خبر منتشره مبنی بر غیبت فرهاد مجیدی در تمرینات دیروز واکنش نشان داد.

13 دقیقه پیش

ایران خودرو، برنامه پیش فروش دو محصول خود را از امروز پنجشنبه سوم تیرماه به مدت سه روز به اجرا می گذارد.

14 دقیقه پیش

برخلاف اعلام رادوشویچ، پرسپولیس امیدوار به بازگشت اوست.

یک ربع پیش

رونالدو به لطف دو پنالتی برابر فرانسه توانست به رکورد 109 گل علی دایی برسد.

یک ربع پیش

انتقال قطعی شهریار مغانلو به پرسپولیس رکورد بیشترین میزان رضایت نامه را خواهد شکست.

یک ربع پیش

گروه صنعتی ایران خودرو، برنامه پیش فروش دو محصول خود را از امروز پنجشنبه سوم تیرماه به مدت سه روز به اجرا می گذارد.

یک ربع پیش

بسیاری از کارشناسان قدرت اصلی عربستان را تولید بالای نفت و ظرفیت استفاده نشده آن می‌دانند که در مواقع حساس از آن به عنوان اهرمی برای تحت فشار قرار دادن رقبای منطقه‌ای و جهانی بهره می‌برد.

یک ربع پیش

ماینرها همچنان متهمان ردیف اول بی‌برقی هستند. مقامات مسوول دولتی بی‌برقی‌های زودرس امسال را ناشی از گسترش استخراج رمزارز می‌دانند.

یک ربع پیش

شرکت افرا چوب سبز ایرانیان جهت تکمیل کادر خود در استان اصفهان از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.

یک ربع پیش

شرکت پایا فناوران فردوسی (دانش بنیان) جهت تکمیل کادر خود در استان‌ خراسان رضوی از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می‌نماید.

یک ربع پیش

بیشتر...