ایران آنلاین |
۴ هفته پیش

اعتراف هولناک آدمکش های 12 هزار دلاری ایران آنلاین

اعتراف هولناک آدمکش های 12 هزار دلاری

با گذشت حدود یک ماه از قتل مرموز مرد جوان در خودرواش حوالی میدان آرژانتین تهران راز این جنایت با اعترافات مرد موزیسین فاش شد.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، ساعت سه بعد از ظهر ۲۰ اسفند، قتل مرد جوانی در حوالی میدان آرژانتین به بازپرس محمد جواد شفیعی اعلام شد. به‌دنبال اعلام این خبر بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شدند. با ورود به محل آنها جسد مردی حدوداً ۴۰ ساله را دیدند که روی زمین در کنار یک کامیون افتاده بود.
۳۰ متر دورتر از جسد خودروی ۲۰۶ مقتول دیده می‌شد که آثار خون نیز داخل آن وجود داشت. طبق اظهارات شاهدان دو مرد جوان در حالی که صورتشان را با ماسک پوشانده بودند به خودروی مقتول نزدیک شده و پس از قتل وی با چاقو سوار بر یک موتورسیکلت شده و از محل متواری شده بودند.همسر مقتول که در صحنه بود گفت: من در شرکتی همین حوالی کار می‌کنم. همسرم حسن تقریباً هر روز به دنبالم می‌آمد امروز هم منتظر من بود که این اتفاق افتاد. در بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل جنایت باتوجه به اینکه شماره پلاک موتورسیکلت پوشانده شده بود و متهمان ماسک به‌صورت داشتند هیچ رد و نشانی از آنها در صحنه جنایت به‌دست نیامد.
اختلاف مالی
تحقیقات برای رازگشایی از مرگ حسن ادامه داشت تا اینکه در ادامه مشخص شد مقتول مدتی است که با یکی از هم محله‌ای‌هایش به‌نام امیر اختلاف مالی داشته و این موضوع باعث درگیری بین دو مرد شده بود. بدین ترتیب تحقیقات روی امیر که موسیقیدان و موزیسین و تقریباً همسن و سال مقتول بود متمرکز شد و در ادامه کارآگاهان ردپای امیر را در این جنایت پیدا کردند.
با به‌دست آمدن این سرنخ‌ها به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی، امیر بازداشت شد. مرد جوان که ابتدا مدعی بود از جنایت بی‌خبر است، زمانی که با مدارک پلیسی_ قضایی مواجه شد لب به اعتراف باز کرد و گفت: با حسن در یک محل زندگی می‌کردیم و تا حدودی او را می‌شناختم تا اینکه سر یک معامله با هم اختلاف مالی پیدا کردیم. مدتی قبل حسن شیشه خودروی مرا شکست و یکبار هم به من حمله کرد و مرا کتک زد. روزی که از حسن کتک خوردم به کارگاه نجاری پسر عمویم شهرام در منطقه خاوران رفتم. شهرام با دیدن ظاهر برافروخته و ناراحت و صورت کتک خورده ام، متعجب شد و علت را پرسید. برایش ماجرا را گفتم و او هم پیشنهاد داد حسن را تنبیه کنیم. بعد گفت دو نفر را اجیر می‌کنیم تا حسن را گوشمالی دهند.
300 میلیون برای اجاره دو مرد
امیر ادامه داد: شهرام دو نفر به‌نام‌های حامد و شهاب را می‌شناخت که وضع مالی خوبی نداشتند و به خاطر پول همه کار می‌کردند. قرار شد به آنها ۳۰۰ میلیون تومان که حدود ۱۲ هزار دلار می‌شد پرداخت کنم. به‌عنوان پیش پرداخت به شهاب ۵ هزار دلار و کمی پول ایرانی و به حامد ۳ هزار دلار و مقداری پول که جمعاً ۲۰۰ میلیون تومان می‌شد پرداخت کردم.  قرار بود 4 هزار دلار هم بعد از اتمام کار بدهم. می‌دانستم حسن تقریباً هر روز به‌دنبال همسرش که در شرکتی در نزدیکی میدان آرژانتین کار می‌کرد، می‌رفت. آن روز من و شهرام و حامد و شهاب سوار بر خودرو شده و به سمت میدان آرژانتین رفتیم. همان‌طور که احتمال می‌دادم حسن داخل خودروی پژو ۲۰۶ منتظر همسرش بود. میدان را دور زدیم و به‌سمت پایین آمدیم. در همین حین شهرام با یکی تماس گرفت و به او گفت نیاز به یک موتورسوار دارد. وقتی پسر جوان با موتور آمد از ماجرا بی‌خبر بود. بعد شهاب و حامد از خودرو پیاده شده و به طرف حسن رفتند. حامد از سمت راننده به حسن نزدیک شد و با باز کردن در ضربه‌ای به دست او زد. شهاب نیز از سمت شاگرد وارد شد و او هم ضربه زد. زمانی که حسن از خودرو پیاده شد و فرار کرد، شهاب او را دنبال کرد و چند ضربه دیگر زد. قصد ما کشتن حسن نبود بعد هم شهاب و حامد سوار موتور شده و به‌کارگاه آمدند.با اعترافات امیر،به دستور بازپرس پرونده  شهاب، شهرام، حامد و پسر موتورسوار نیز از سوی کارآگاهان پلیس دستگیر شدند. متهمان در تحقیقات به جرم خود اعتراف کرده و به دستور بازپرس محمدجواد شفیعی برای تکمیل تحقیقات در اختیار کارآگاهان اداره دهم‌ پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شدند.#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مشرق نوشت:حجت الاسلام ذوالنور نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با انتشار پستی در کانال رسمی خود بابت تهمتی که به سعید جلیلی زده بود، عذرخواهی کرد.

نیم ساعت پیش

24انلاین نوشت:در حالیکه گفته شده بود رئیسی رئیس قوه قضاییه ، روز (جمعه) برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 اقدام خواهد کرد، این اتفاق نیفتاد .‌

نیم ساعت پیش

کیهان نوشت:اخیرا شاهدیم که با نزدیک شدن به ایام برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در فضای مجازی برنامه «کلاب هاوس» ظاهراً با هدف گفت‌وگوی آزاد راه‌اندازی شده و چنین؛ بحثهای داغ و جدی سیاسی در فضایی جدید در جریان است.

1 ساعت پیش

وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را ابلاغ کرد و بر اساس آن ثبت نام سال تحصیلی جدید در تمام دوره ها، الکترونیکی است.

2 ساعت پیش

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در تشریح تدابیر اتخاذ شده جهت مراسم حج امسال با توجه به اظهاراتی از سوی مقامات عربستان، گفت: وزیر بهداشت قول دادند که در صورت برگزاری مراسم حج و اعزام حجاج ایرانی، تامین واکسن کرونا برای حجاج را بدون نوبت انجام داده و واکسن برایشان تامین شود.

2 ساعت پیش

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در خارج از فلسطین موافقت مقاومت با پایان درگیری‌ها با رژیم صهیونیستی را مشروط دانست و خواسته‌های این جنبش برای قبول آتش‌بس را مطرح کرد.

3 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: اولویت اول ما در بحث انتخابات ایجاد انسجام، وحدت و امید آفرینی و توجه به متن انتخابات به منظور مشارکت حداکثری مردم و انتخاب فردی اصلح است.

3 ساعت پیش

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه ما در کشور، مشکل ساختار در حوزه اخلاق در پژوهش داریم گفت: یعنی مرجع رسیدگی به مشکلات فساد اخلاق در پژوهش در ایران متفاوت با سایر نقاط دنیا است. در ایران، این نهاد، زیرمجموعه‌ای از دانشگاه‌ها و یا زیرمجموعه‌ای از وزارتخانه‌های علوم و بهداشت است که این خود، عامل فساد واقعی و رانت اصلی است زیرا در همه‌ جای دنیا به جز ایران، مرجع قضایی و انتظامی رسیدگی به اخلاق در پژوهش، جایی خارج از آن دانشگاه و آن وزارتخانه است.

3 ساعت پیش

رهبر جریان صدر عراق از عراقی‌ها خواست تا روز شنبه در حمایت از فلسطین و قدس به خیابان‌ها بیایند و پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورند.

3 ساعت پیش

پایگاه هوایی «حتسریم» صهیونیست‌ها با موشک های مقاومت هدف قرار گرفت.

3 ساعت پیش

یک جمعیت‌شناس ضمن تحلیلی از وضعیت جمعیت خانوارهای ایرانی در کشور طی سال‌های گذشته، به طرح جمعیت و تعالی خانواده اشاره می‌کند و می‌گوید:  موادی که در این طرح آمده، در راستای رفاه خانواده است و بخشی از آن جنبه‌های مالی دارد؛ اما اینکه آیا این مواد بتواند جواب دهد و به افزایش موالید و باروری کمک کند، بعید می‌دانم. زیرا به قدری بار مالی این طرح زیاد است که امکان اینکه صد درصد محقق شود، بسیار ضعیف است. اگر این طرح به صورت بسته سیاستی اجرا شود ممکن است جواب دهد، اما اینکه جنبه‌هایی که بار مالی ندارند را اجرا کنیم و جنبه‌هایی که بار مالی دارند را مسکوت بگذاریم، جواب نمی‌دهد.

4 ساعت پیش

یک کارشناس مسائل یمن اظهار کرد: قطعا یکی از محورهای گفت‌وگوهای تهران و ریاض موضوع یمن و تلاش برای پایان بحران در این کشور است.

4 ساعت پیش

دستگیری رئیس هیئت مدیره استقلال به اتهام موارد مالی، سوژه کارتونی از محمدرضا میرشاه‌ولد شده است.

4 ساعت پیش

دلیل فریادهای نیمکت نشینان استقلال بر سر مدافعان این تیم پس از گلزنی پرسپولیس مشخص شد.

4 ساعت پیش

شکست مقابل پرسپولیس باعث شد تا استقلال پس از بالغ بر یک سال و نیم در دربی پایتخت ناکام شود

4 ساعت پیش

بیشتر...