خبر 24 |
4 روز پیش

جزییات مذاکرات انصارالله عربستان خبر24

جزییات مذاکرات انصارالله و عربستان
به گزارشخبر24به نقل از تارنمای شبکه خبری "المسیره" یمن، عبدالسلام گفت: هیأت ما به محض ورود به ریاض دیدارهای فشرده‌ای را با طرف عربستانی و با میانجی‌گری برادران عمانی انجام داد.

وی گفت که در این دیدارها برخی گزینه‌ها و جایگزین‌ها برای پشت سرگذاشتن مسائل اختلافی که در دور هفتم مذاکرات وجود داشت، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس هیأت ملی مذاکره کننده یمن افزود: نتیجه این دیدارها برای رایزنی به رهبران یمن انتقال خواهد یافت.

عبدالسلام اظهار کرد که این اقدام موجب تسریع در دریافت حقوق کارمندان یمنی و حل مسائل مربوط به مسائل بشردوستانه خواهد شد که ملت ما از آن رنج می‌برد و این اقدام شاید موجب یافتن یک راه‌حل عادلانه، جامعه و پایدار شود.

پیش از این نیز علی القحوم عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن از بازگشت هیأت مذاکره کننده انصارالله با میانجی‌گرهای عمانی از ریاض به صنعا خبر داد.

وی از جدی و مثبت بودن مذاکرات با عربستان خبر داد.

القحوم گفت: امیدواریم گره‌ها در موضوعات بشردوستانه حل و فصل شود.

«حزام الاسد» یکی دیگر از اعضای دفتر سیاسی جنبش «انصارالله» یمن نیز روز یکشنبه با بیان اینکه «مذاکرات صلح با عربستان سعودی آخرین دوری است که در ریاض برگزار می‌شود»، اعلام کرد که این مذاکرات «در فضایی مثبت» پیش می‌رود.

هیأت مذاکره کننده انصارالله قرار است نتیجه مذاکرات چند روزه خود در ریاض را برای تصمیم گیری به اطلاع مقامات صنعا برساند.

عربستان پنجشنبه گذشته اعلام کرد که از هیاتی از انصارالله دعوت کرده است تا برای تکمیل مذاکرات درباره دستیابی به آتش بس فراگیر در یمن و راه حل سیاسی برای پایان جنگ یمن، به ریاض سفر کند.

یک هیات عمانی اوایل آوریل (فروردین ماه) گذشته از مذاکرات در صنعا میان انصارالله و یک هیات رسمی عربستان به ریاست «محمد الجابر» سفیر این کشور در یمن که ۶ روز به طول انجامید، حمایت کرد و در مورد موضوع بشردوستانه، آتش بس در یمن و آغاز یک روند سیاسی جامع یمن گفت‌وگو کرد.

منبع: مشرق


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها در چهار ماه گرم سال ۱۴۰۲ و با مدیریت مصرف برق در بخش صنایع کشور ۳۰۰ واحد صنعتی بزرگ و انرژی‌بر، نسبت به سال گذشته ۵.۵ درصد و در مقایسه با سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۹.۶ درصد رشد مصرف برق را تجربه کردند که تاثیر مستقیمی در رشد تولید دارد.

9 دقیقه پیش

این روزها که فصل مدارس شروع شده برای فرزندان دانش آموزتان میتوانید یک دسر خوشمزه درست کنید تا خستگی مدرسه از تن شان بیرون آید.

یک ربع پیش

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه از صلح و سازش سالانه ۵۰۰ تا ۷۵۰ مورد از پروندهای قصاص در کشور خبر داد.

یک ربع پیش

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا و نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا گفت که پیوستن اوکراین به ناتو هیچ سودی برای واشنگتن نداشته و بار دیگری برای واشنگتن خواهد بود.

یک ربع پیش

مربی تیم ملی دوومیدانی ناشنوایان درباره وضعیت این تیم برای مسابقات پیش رو توضیحاتی را مطرح کرد.

نیم ساعت پیش

یک رسانه آمریکایی با تاکید بر اینکه اوکراین در ضد حمله خود علیه روسیه به نتایج مورد انتظار خود دست نیافته است، گزارش داد، کی‌یف در جریان نبرد در زاپوریژیا متحمل خسارات زرهی سنگینی شده است.

یک ربع پیش

معاون اول رئیس جمهور دستور داد با تأمین مالی، برخی مشکلات فوری آسایشگاه‌ها حل شده و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز برای رسیدگی بهتر به جانبازان اعصاب و روان ۶۲ قلم داروی مخصوص این بیماران را تأمین کند.

یک ربع پیش

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت که برنامه‌مان رساندن گوشت قرمز به سطح قیمت سالهای گذشته است.

نیم ساعت پیش

تیم ملی تنیس روی میز ایران با عملکرد بی نظیر خود به مرحله نیمه نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو صعود کرد و پس از ۶۵ سال دوباره به مدال برنز تیمی رسید.

یک ربع پیش

بیشتر...