مظنون به قتل بسیجی مدافع امنیت، پس از ۱۸ ماه فرار دستگیر شد خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ سی‌ام شهریور سال ۱۴۰۱ پوریا احمدی، یکی از بسیجیان مدافع امنیت، برای مقابله با افرادی که قصد برهم زدن آرامش در خیابان پیروزی را داشتند راهی ماموریت شد. در جریان نا آرامی‌های آن روزها، افرادی در حال آتش زدن سطل های زباله بودند که جوان بسیجی به سمت آنها رفت اما در همین هنگام تعدادی اراذل و اوباش به سمت وی هجوم بردند. آنطور که شاهدان می گفتند، اوباش با حمله وحشیانه به جوان بسیجی، وی را هدف ضربات متعدد چاقو قرار دادند وقتی پیکر غرق خون او روی زمین افتاد، در میان شلوغی و ازدحام جمعیت فرار کردند.

به دنبال این اتفاق، ‌ جوان بسیجی برای به درمان به بیمارستان انتقال یافت. هرچند وی تحت درمان قرار گرفت اما تلاش پزشکان برای نجات او بی فایده بود و وی عصر روز دوازدهم مهر به شهادت رسید.

با گزارش ماجرا به پلیس و بازپرس جنایی، تحقیقات درباره این حادثه آغاز شد. بسیجی شهید پوریا احمدی متولد ۵۷ بود و دو دختر ۱۶ و ۹ ساله داشت. شهید احمدی دومین شهید بسیجی مدافع امنیت در تهران بود اما هیچکس قاتلان او را نمی‌شناخت.

بن بست تحقیقات

با تشکیل پرونده ای در دادسرای جنایی تهران، گروهی از کارآگاهان به دستور بازپرس پرونده در جست و جوی سرنخی از قاتلان جوان بسیجی بوند و هرچند تحقیق از شاهدان انجام شد و دوربین های مداربسته ای که در اطراف محل حادثه وجود داشت، مورد بازبینی قرار گرفت اما ردی از مهاجمان به دست نیامد. چهره های آنها به درستی ثبت نشده و شاهدان هم به دلیل تاریکی شب، ازدحام و شلوغی نتوانسته بودند صورت آنها را به خوبی ببیند.

همه تحقیقات به بن بست رسیده بود و هیچ ردی از عاملان این جنایت به دست نیامد تا اینکه چند روز قبل یک اتفاق عجیبی رخ داد که به دستگیری متهم اصلی و تحت تعقیب این پرونده منجر شد.

شب چهارشنبه سوری

شب چهارشنبه سوری ۱۴۰۲ بود که مردی با کلانتری ۱۳۲ نبرد تماس گرفت و گفت، ‌ فردی به دخترش تجاوز کرده و او سر بزنگاه رسیده است. وی توضیح داد: دخترم به خانه مادربزرگش رفته بود و چون مادرم به شهرستان سفر کرده و دخترم تنها بود، به آنجا رفتم تا او را به خانه برگردانم اما با صحنه هولناکی مواجه شدم. مردی غریبه در خانه ام بود و دخترم نیمه بیهوش روی زمین افتاده بود. مرد غریبه با دیدن من قصد فرار داشت اما من درها را قفل کرده و مانع فرار او شده ام. دخترم که حال مناسبی ندارد به من گفت که مرد غریبه پس از مسموم کردن او، نقشه شیطانی اش را اجرا کرده است.

خواستگار خطرناک

پس از این تماس، ماموران فورا راهی آدرس مورد نظر شدند و مرد متجاوز را دستگیر کردند. او سابقه شرارت و درگیری داشت و ماموران برای کشف حقایق بیشتر به تحقیق از دختر جوان قربانی نقشه تجاوز پرداختند. این دختر در تحقیقات، ‌ابعاد بیشتری از اتهامات گسترده جوان شرور را فاش کرد. وی گفت: چند وقت قبل از طریق فضای مجازی با مهران آشنا شدم. چند بار با او قرار گذاشتم و با او صحبت کردم. او خیلی خوب بلد بود صحبت کند به طوریکه اعتماد مرا با چرب زبانی هایش جلب کرد. حتی از من خواستگاری کرد و قول و قرار ازدواج گذاشتیم. وی ادامه داد: شب چهارشنبه سوری با مهران قرار گذاشتم.

با هم در خیابان بودیم که می دیدم او چطور نارنجک های دستی را به سمت مردم پرتاب میکند. با دیدن چهره جدید مهران، وحشت به جانم افتاده بود. او می گفت همه این کارها را برای خنده وهیجان انجام می دهد. می گفت هر سال در آستانه شب های منتهی به چهارشنبه سوری، خودش نارنجک دست ساز درست می کند و به سمت مردم پرتاب می کند تا با دیدن ترس و وحشت آنها شاد شود! آن شب با مهران به خانه مادربزرگم رفتیم و او قبل از رفتن به من قهوه داده بودم که تقریبا هوشیاری ام را از دست داده بودم و مدام سرگیجه داشتم.

در آنجا به من تجاوز کرد تا اینکه پدرم رسید و او را در اتاق زندانی کرد و مانع فرار او شد. اما قبل از رسیدن پدرم، مهران حرف عجیبی به من زد.

این دختر ادامه داد: من وقتی به او اعتراض کردم که چرا جان مردم را با پرتاب نارنجک به خطر می اندازی با افتخار گفت که در جریان ناآرامی های تهران، یک بسیجی را در منطقه پیروزی با ضربات چاقو کشته است و حالا پرتاب نارنجک که چیز خاصی در برابر قتلی که انجام داده، نیست. آنجا بود که متوجه شدم مهران در این مدت کوتاه برایم نقش بازی کرده و من چقدر ساده لوح بودم که نتوانستم متوجه خطرناک بودم خواستگارم شوم.

بازجویی

پس از اظهارات این دختر جوان، بخشی از پرونده که مربوط به اتهام تجاوز شرور خطرناک بود به دادگاه کیفری فرستاده شد و بخش دیگر روی میز بازپرس ویژه قتل. بررسی ها حکایت از این داشت که وی همان جوان شروری است که در شهریور سال ۱۴۰۱ به سمت پوریا احمدی حمله کرده و با ضربات چاقو وی را به شهادت رسانده بود.

حتی شاهدان هم تاکید کردند که او خودش است. با این حال متهم دستگیر شده اصرار بر بیگناهی داشت اما وقتی شواهد را علیه خود دید چنین گفت: من آن شب در خیابان حضور داشتم و حتی با دوستانم به سمت جوان بسیجی حمله کرده و دور او ایستادیم اما ضربه های اصلی را دوستانم زدند نه من!

این متهم با قرار قانونی بازداشت شده اند و همه شواهد نشان می دهد که او عامل به شهادت رساندن بسیجی مدافع امنیت است. تحقیقات توسط تیم جنایی پایتخت ادامه دارد.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مردم استان یزد از عملیات غرورآفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی، قدردانی و حمایت کردند.

1 ساعت پیش

در این ویدئو ، اجرای سرود ای ایران (صبح جمعه بعد از اتفاقات دیشب اصفهان ) در کنار زاینده رود را مشاهده کنید.

8 دقیقه پیش

وزارت دفاع سوریه تأکید کرد: اسرائیل سایت های پدافند هوایی ما در جنوب را هدف قرار داد و منجر به خسارت‌های مادی شد.

نیم ساعت پیش

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در دومین روز سفر استانی خود به استان سمنان، صبح جمعه (۳۱ فروردین) با حضور در مصلی دامغان، در جمع مردم این شهرستان سخنرانی کرد.

نیم ساعت پیش

یکی از بزرگترین مار‌های تاریخ ممکن است حدود ۴۷ میلیون سال پیش در اطراف جایی که اکنون هند می‌نامیم، خزیده باشد. دانشمندان موسسه فناوری هندی «رورکی» مجموعه‌ای از مهره‌های به خوبی حفظ شده‌ای را کشف کرده‌اند که احتمالا متعلق به یک مار غول پیکر ماقبل تاریخ است. به طرز وحشتناکی، این مطالعه نشان می‌دهد که این مار، که بلندتر از یک اتوبوس مدرسه بوده، احتمالا ظاهری مشابه یک آناکوندای امروزی داشته است.

نیم ساعت پیش

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، با بیان اینکه تاکنون به بیش از ۳۷ هزار نفر از متقاضیان، تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شده است،گفت: توافق مالک و مستاجر در تمدید قرارداد اجاره با نرخ‌های کمتر از ۲۰ درصد بلامانع است.

1 ساعت پیش

الناز شفیعیان به فینال کایاک تک‌نفره 500 متر در مسابقات قایقرانی آب‌های آرام آسیا و انتخابی المپیک راه یافت.

1 ساعت پیش

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در احکامی مسئولان جدید این‌ ستاد را منصوب کرد.

1 ساعت پیش

سرمربی قهرمان دوره گذشته جام ملت‌های فوتسال آسیا به احتمال رویارویی زودهنگام با تیم ملی کشورمان واکنش نشان داد.

1 ساعت پیش

بیشتر...