ایران آنلاین |
1 ماه پیش

ونزوئلا: با وجود تحریم ها به راه خود ادامه می دهیم ایران آنلاین

ونزوئلا: با وجود تحریم‌ها به راه خود ادامه می‌دهیم

وزیر خارجه ونزوئلا گفت، کشورش با وجود تحریم‌های آمریکا و سایر اقدامات واشنگتن به دستاوردها و تحولات سیاسی‌اش ادامه می‌دهد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خورخه آریزا، وزیر خارجه ونزوئلا گفت، هم آمریکا و هماتحادیه اروپانگرش "دروغ‌های ایدئولوژیکی" در قبال کاراکاس دارند درحالیکه ونزوئلا تهدیدی علیه سایر کشورهای جامعه بین‌الملل نیست.

وی ادامه داد: واشنگتن سیاست تحریم‌های یکجانبه را علیهونزوئلاادامه می‌دهد چون ما را یک "تهدید فوق‌العاده" می‌داند. درباره انتظاراتم ازآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا نیز باید این جمله معروف "خوزه گرواسیو"، سیاستمدار اورگوئه‌ای - پدر ملیت اروگوئه- را بیان کنم، "ما از کسی بغیر از خودمان چیزی انتظار نداریم".

وزیر خارجه ونزوئلاهمچنین گفت: ما چه واشنگتن خواهان برقراری روابط باکاراکاسباشد یا نباشد، به راه خود ادامه می‌دهیم.

اخیرا، بلینکن به خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا گفته بود که واشنگتن از ادامه فشارهای چند جانبه علیه نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا حمایت می‌کند و وزارت خارجه آمریکا نیز بر اهمیت انتقال دموکراتیک در ونزوئلا تاکید کرده بود.

واشنگتننتایج انتخابات پارلمانیدسامبر ۲۰۲۰ ونزوئلا را که در آن، حزب حاکم سوسیالیست متحد ونزوئلا به رهبری مادورو پیروز شد،‌ به رسمیت نمی‌شناسد.

با وجود آنکهکاراکاسامیدوار است دولت جدید ایالات متحده به دنبال عادی سازی روابط با کاراکاس باشد،‌ اما بلینکن به گوآیدو گفته که واشنگتن به دنبال تغییر موضعش نیست./ ایسنا#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

باشگاه‌های بزرگ اروپایی از هر ترفندی که شده استفاده می‌کنند تا ارلینگ هالند راضی به حضور در تیم‌شان شود.

یک ربع پیش

صبح امروز (پنج شنبه) محموله ای از چین حاوی ۴۰۰ هزار دوز و

یک ربع پیش

اینستاگرام در یک آزمایش جهانی که از روز چهارشنبه آغاز ش

یک ربع پیش

وزیر امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در ناتو اظهاراتی را در واکنش به تصمیم ایران برای آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم و مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای مطرح کرد.

نیم ساعت پیش

هر هفته در سال دست‌کم یک روز جهانی برای توجه مردم کره

نیم ساعت پیش

گروه استان‌ها ــ فرماندار نطنز از ثبت‌نام قطعی 341 داوطلب انتخابات شوراهای روستایی نطنز در دو بخش مرکزی نطنز و بادرود خبر داد.

نیم ساعت پیش

نماینده دائم روسیه در وین بر لزوم اجرای تعهدات همه طرفین در چارچوب توافق هسته‌ای، بعنوان تنها راه حل مشکلات کنونی در مسیر احیای کامل برجام، ازجمله تحقق لغو تحریم‌های ضدایرانی از سوی آمریکا تأکید کرد.

نیم ساعت پیش

سازمان آتش‌نشانی دهلی، هند اعلام کرد که چهارشنبه شب، آتش‌سوزی عظیمی در اردوگاه شهید بهاگات سینگ در پاسچیمپوری غرب دهلی اتفاق افتاده و ۳۰ زاغه طعمه حریق شده است.

نیم ساعت پیش

اینستاگرام در یک آزمایش جهانی که از روز چهارشنبه آغاز شد، به کاربران امکان می دهد مشاهده شمارشگر لایک پستهای خود یا کاربران دیگر را به اختیار خود مخفی کنند.

نیم ساعت پیش

نرخ بیکاری در ترکیه مجددا از ۱۳ درصد گذشت.

نیم ساعت پیش

در حالی که قیمت هر بسته 700 گرمی خرمای رطب در مبدا تولید 11.5 هزار تومان است، در بازار 30 تا 50 هزار تومان به فروش می رسد.

نیم ساعت پیش

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برای فروش حق پخش تلویزیونی رقابت‌های رسمی‌اش ۲۷ میلیون دلار می‌خواهد.

نیم ساعت پیش

سخنگوی کاخ سفید گفته است که مذاکرات غیرمستقیم ایالات متحده و ایران با هدف احیای توافق هسته‌ای 2015 امروز پنجشنبه در شهر وین از سرگرفته می‌شود.

نیم ساعت پیش

دستیار سابق برانکو مدعی است به‌خاطر کرونا به چند پیشنهاد مربیگری جواب منفی داده اما قصد داشته پیشنهاد سرپرستی تیم ملی را بپذیزد.

نیم ساعت پیش

کاپیتان تراکتور در بازی مقابل پاختاکور، در حین تعویض به شدت عصبانی بود؛ البته دلیل این عصبانیت تعویض شدن نبود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...