خبرآنلاین |
۲ هفته پیش

ناسا تمام ماموریت های خود را در مریخ متوقف می کند خبرآنلاین

ناسا تمام ماموریت‌های خود را در مریخ متوقف می‌کند!

در گستره وسیع بین زمین و مریخ، یک رویداد آسمانی در شرف وقوع است.

تینا مزدکی_ مریخ در حال آمده‌شدن برای رویارویی با خورشید است؛ وقوع یک پیوند خورشیدی که تقیبا هر 25 ماه یکبار رخ می‌دهد.

طی این رویداد، مریخ در سمت مخالف خورشید نسبت به زمین قرار می‌گیرد و یک خاموشی ارتباطی ایجاد می‌کند که تبادل سیگنال‌ها بین دو سیاره را مختل می‌کند. این اختلال از جو فعال خورشید به نام تاج خورشیدی ناشی می‌شود که سیگنال‌های رادیویی مورد استفاده برای ارسال دستورات از زمین به فضاپیمای مریخ و دریافت داده در ازای آن را مختل می‌کند.

ناسا تمام ماموریت‌های خود را در مریخ متوقف می‌کند!

تأثیر این تداخل خورشیدی بسته به اندازه و قدرت تجهیزات ارتباطی موجود در فضاپیمای مریخ متفاوت است. امسال، این اختلال از اوایل نوامبر تا اوایل دسامبر رخ می‌دهد و کنترل‌کننده‌های ماموریت را با مجموعه‌ای از چالش‌ها مواجه می‌کند.

همانطور که مریخ به سمت خورشید می‌چرخد، اختلالی که ایجاد می‌کند نیاز به تنظیماتی در تبادل داده بین زمین و فضاپیما دارد.

  • بیشتر بخوانید:

  • افشاگری شگفت‌انگیز ماهواره پیشرفته ناسا/ عکس

  • قدرتنمایی قوی‌ترین موشک دنیا در آسمان/ عکس

منبع:livescience

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چیزی به سمت سیاره ما در حال حرکت است که می‌تواند به تمام زندگی روی زمین پایان دهد. این یک سوزن معمولی با وزن حدود 5 گرم است. چه اتفاقی پس از این برخورد برای زمین می‌افتد؟

9 ساعت پیش

حاضرید تا یک بازی جذاب انجام دهید؟ کار راحت است؛ فقط قرار است تشخیص دهیم که کدام عکس، چهره‌ای واقعی انسان است و کدام تصویر توسط هوش مصنوعی خلق شده است.

9 ساعت پیش

اسپوتنیک نوشت: شرکت روسی "کلاشنیکف" تحویل مدل جدیدی از کیت تجهیزات جنگی انفرادی با مارک "استرلوک" (Strelok) را به ارتش روسیه آغاز کرده است.

3 ساعت پیش

زومیت نوشت: پلیس فتا از آنتی ویروس موبایلی بومی به نام «فارز» رونمایی کرده و از شورای عالی فضای مجازی خواسته است استفاده از آن را اجباری کند.

3 ساعت پیش

هوش مصنوعی در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری داشته و روز به روز تشخیص اینکه چه چیزی توسط هوش مصنوعی ساخته شده سخت و سخت‌تر می‌شود. حالا در همین راستا ما شما را به یک چالش دعوت می‌کنیم.

3 ساعت پیش

روزیاتو نوشت:‌ پرنده نظامی که ظاهراً شهرت خود را به خاطر حوادث مرگبار به دست آورده است، پس از سانحه ای در اواخر ماه گذشته که چهارمین حادثه مرگبار آن در کم تر از دو سال است، بار دیگر بحث برانگیز شده است.

2 ساعت پیش

ایسنا نوشت: دانشمندان می‌گویند ما بیش از یک قرن در مورد قطرات کروی موسوم به سلول‌های کیسه اپیدرمی(EBC) روی گیاهان اشتباه کرده‌ایم.

6 ساعت پیش

سرانجام پس از ۴۲ سال آخرین خودروهای نیسان ماکسیما از خط تولید خارج می‌شوند و داستان این خودروی افسانه‌ای به پایان می‌رسد.

8 ساعت پیش

زومیت نوشت: اپل با وجود داشتن رقبای قدرتمند در بازار چین، همچنان پیشتاز بازار گوشی‌های پریمیوم است.

2 ساعت پیش

بیشتر...