عصرهامون |
1 ماه پیش

عصر هامون لوازم خانگی ایرانی دلیل کاهش کیفیت رشد قیمت برخی اقلام لوازم خانگی صرفه اقتصادی در تولیدِ داخل شدن کالاها

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه ممنوعیت واردات فرصتی برای ارتقای سطح کیفی تولیدات لوازم خانگی‌ است، گفت: برخی از تولید‌کنندگان در تولید کالاهای خود از قطعات درجه دو یا سه استفاده می‌کنند، اما قیمت کالای درجه یک را از مشتری اخذ می‌کنند.
به گزارشعصر هامون؛ آلبرت بغزیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در رابطه با چگونگی حمایت از صنعت لوازم خانگی داخلی در راستای توسعه ‌این صنعت، بیان کرد: تولید، مونتاژ یا دعوت به سرمایه‌گذاری از برخی برندهای لوازم خانگی برای عبور از سدهای تعرفه‌ ای و ممنوعیت‌ها،  برای کشوری با 80 میلیون جمعیت و رشد جمعیتی نسبتا خوب، صرفه اقتصادی دارد. 
این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه ممنوعیت واردات فرصتی را برای تولید‌کنندگان داخلی فراهم می‌کند تا توانایی‌های خود را در این صنعت نشان دهند، افزود: تولید‌کننده لوازم خانگی داخلی باید در تولیدات خود خواسته‌های مصرف کننده یعنی کیفیت، ضمانت و خدمات پس از مصرف توجه ویژه‌ای داشته باشند. 
وی با تاکید براینکه خریداران نباید نگرانی از جهت خدمات پس از فروش داشته باشند، گفت: کیفیت کالای تولیدی باید به گونه‌ای باشد که خریدار پس از مدتی دائما مجبور به تعمیر کالا نشود. 
این کارشناس اقتصادی با تاکید بر ضرورت ارتقا کیفیت محصولات لوازم خانگی داخلی اظهار داشت: با ارتقا کیفیت و جذب مصرف‌کنندگان برای ‌استفاده از کالای ایرانی، تولیدکننده می‌تواند آسوده خاطر باشد که در صورت رفع ممنوعیت واردات و ورود کالاهای مشابه مصرف کننده گرایشی نسبت به مصرف کالاهای وارداتی نخواهد داشت. 
* دلیل کاهش کیفیت و افزایش قیمت برخی اقلام لوازم خانگی
وی در پاسخ به این سوال که برای ارتقا سطح کیفی تولیدات لوازم خانگی نظارت‌ها باید چگونه باشد؟‌ گفت: مطمئنا صنعت مونتاژ شروع یک سیستم برای تولید است بنابراین در یک صنعت وابسته به مونتاژ، بکارگیری قطعات با کیفیت در تولید بسیار مهم است؛ از نظر من بهترین ناظر بر کیفیت، وجدان  تولید کننده است زیرا یک فرد با وجدان هیچ گاه حاضر به استفاده از قطعات بی‌کیفیت در تولید محصولاتی خود نیست. 
بغزیان درباره افزایش قیمت برخی مصولات لوام خانگی داخلی، اظهار داشت: متاسفانه برخی از تولید‌کنندگان در تولید کالاهای خود از قطعات درجه دو یا سه استفاده می‌کنند اما قیمت کالای درجه یک را از مشتری اخذ می‌کنند. 
وی با بیان اینکه در گذشته لوازم خانگی داخلی با کیفیت بسیار خوبی  در کشور تولید می‌شد، گفت: این در حالی است که این تولیدات نیز مانند اکنون محصول یک کار مونتاژی بود اما نکته حائز اهمیت در این تولیدات آن بود که از قطعات با کیفیت استفاده می‌شد، بنابراین مصرف‌کننده تا مدت‌ها می‌توانست بدون دغدغه کالای خریداری شده را استفاده کند. 
به گزارش خبرگزاری فارس برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت موضوع «چرا بعد از توقف واردات، لوازم خانگی ایرانی گران شد» خواستار پیگیری موضوع گرانی لوازم خانگی در بازار شدند‌، شما هم  اگر می خواهید امضا کنید، به این صفحه مراجعه کنید.
انتهای پیام/ 


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان منبع: عصرهامون

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

2 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

2 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

2 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

2 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

2 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

2 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

2 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

2 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...