خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

آخرین تلاش گوگل برای لغو جریمه میلیارد یورویی اتحادیه اروپا ایسنا

آخرین تلاش گوگل برای لغو جریمه ۲.۴ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا

گوگل در دیوان دادگستری اروپا، آخرین تلاش برای لغو جریمه ضد انحصارطلبی ۲.۴۲ میلیارد یورویی (۲.۶ میلیارد دلار) اتحادیه اروپا که برای سوءاستفاده این شرکت آمریکایی از سرویس خریدش اعمال شده است را انجام داد.

به گزارش ایسنا، پس از این که دادگاه عمومی در سال ۲۰۲۱ با درخواست این شرکت برای لغو جریمه صادر شده توسط مارگرت وستاگر، مسئول ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ مخالفت کرد، گوگل این بار به دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مراجعه کرده است.

این نخستین جریمه از سه جریمه برای شیوه های ضد رقابتی است که در یک دهه گذشته، مجموعا ۸.۲۵ میلیارد یورو برای گوگل هزینه داشته است.

توماس گراف، وکیل گوگل می گوید کمیسیون اروپا نتوانسته است نشان دهد که برخورد متفاوت این شرکت با رقیبان، سودجویانه بوده و برخورد متفاوت، به معنای یک رفتار ضد رقابتی نیست.

اما فرناندو کاستیلو دو لا توره، وکیل کمیسیون اروپا، این استدلال گوگل را رد و اعلام کرد این شرکت از الگوریتم های خود استفاده کرده است تا به شکل غیرمنصفانه، به نفع سرویس خرید مقایسه قیمت خود عمل کند که نقض قوانین ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا محسوب می شود.

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا، حکم خود در خصوص این درخواست را در ماه های آینده اعلام خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، این پرونده و دو پرونده دیگر مربوط به سیستم عامل اندروید و سرویس تبلیغات «اَد سنس»، در مقایسه با پرونده اتحادیه اروپا در خصوص کسب و کار تبلیغات دیجیتالی گوگل، هیچ محسوب می شوند. رگولاتورهای این بلوک در ژوئن تهدید کردند که این شرکت را تجزیه می کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پس گردنی خوردن ستاره النصر از سرمربی را ببینید.

9 دقیقه پیش

وجدان و اخلاق سکه‌های قیمتی این داستان هستند. همراه شدن قهرمانان «کتانی‌های کوکام» با آن دو نفر در دل جنگ، ایثار و همبستگی از جنس اخلاق را می‌آفریند.

نیم ساعت پیش

امروز سالگرد یکی از پیروزی‌های تاریخی تیم ملی فوتبال کشورمان است که چهره‌های استقلال و پرسپولیس در آن نقش بسیار مهمی داشتند.

6 دقیقه پیش

الهه منصوریان با شکست در دیدار نهایی وزن 52 کیلوگرم ساندا بانوان نتوانست طلسم مدال طلای خدیجه آزادپور را بشکند.

نیم ساعت پیش

یک دانشگاه آمریکایی به دانشجویان خود خدمات ۲۴ ساعته سلامت روان ارائه می‌دهد.

یک ربع پیش

الهه منصوریان نماینده ووشوی ایران با شکست مقابل یائه یائو لی با مدال نقره رسید.

یک ربع پیش

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: یکی از تسهیلاتی که درصدد هستیم برای دانش‌آموختگان رشته‌های فنی حرفه‌ای فراهم شود گذراندن دوره «سربازی» به‌عنوان سرباز صنعت، سرباز کشاورزی، سرباز شرکت دانش‌بنیان است تا موانع به‌کارگیری این نیروها در سازمان‌ها رفع شود.

5 دقیقه پیش

شیری در قفس یک سیرک به مربی خود حمله کرد.

5 دقیقه پیش

روز پنجم بازی‌های آسیایی آغاز شده و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌به‌لحظه این مسابقات همراه ما باشید.

نیم ساعت پیش

بیشتر...