عصر ایران |
1 ماه پیش

نبویان کیست که رای اول تهران شده از ادعای تحویل سردار قاسم سلیمانی در قالب FATF تا تحسین از طالبان

می خواهم خبر جدید به شما بدهم، آنهایی که غیرت دارند گوش کنند، آمریکایی ها گفته‌اند به شرطی با ایران رابطه بانکی را برقرار می‌کنیم که حاج قاسم سلیمانی را به ما تحویل دهید و رفته‌اند تعهد این کار را به آمریکا داده‌اند و برگشته‌اند، به خدا قسم!

عصر ایران -سید محمود نبویان که نامش در چند فهرست اصولگرایی قرار داشت، تا بدین جای کار، توانسته ، رأی اول تهران را در انتخابات مجلس شورای اسلامی به خود اختصاص دهد. هر چند شمارش آرا هنوز پایان نیافته است ولی حضور او جزو نفرات اول لیست تهران، در مجلس قطعی است. گفتنی است میزان مشارکت در تهران، کمتر از یک چهارم واجدین شرایط (24 درصد) بوده است.

به همین مناسبت مروری داریم بر زندگی و مواضع او.

او خودش را این گونه معرفی می کند:

"اينجانب سيد محمود نبويان فرزند سيد مهدي به شماره شناسنامه نُه متولد سال 1344 در يك خانواده مذهبي در شهرستان بابل از استان مازندران به دنيا آمدم. دوران ابتدايي و راهنمايي را در همين شهر به پايان رساندم. در رشته رياضي و فيزيك تا سال سوم دبيرستان در بابل تحصيل كردم و براي سال چهارم به قم آمدم.

سوم راهنمايي بودم كه انقلاب به پيروزي رسيد و به سبب مذهبي بودن خانواده در راهپيمايي‌هاي انقلاب –در حد تناسب سني خودم- شركت مي‌كردم. بعد از پيروزي انقلاب نيز –به سبب اقتضائات محلي كه گرايش‌هاي ماركسيستي و نيز جريان منافقين در آن زياد بوده است- با اين جريانات درگير بوده‌ام. با شروع جنگ نيز در حد توان در جبهه حضور پيدا كرده و به صورت مختصر جانباز شدم. بحمدالله خانواده اينجانب نيز در جبهه‌هاي حق عليه باطل حضور جدي داشته‌اند، به طوري كه چهارتن از بستگان –دو همشيره زاده، داماد و نيز برادرخانم اينجانب-به شهادت نائل شده‌اند و علاوه بر چند جانباز يك نفر نيز آزاده در خانواده و بستگان وجود دارند.

بعد از گذراندن سال چهارم دبيرستان براي تحصيل در حوزه علميه به شوراي مديريت قم جهت تحصيل در حوزه قم مراجعه كردم ولي به علت شهرستاني بودن، آنها از پذيرش امتناع كردند. از اين رو، در سال 1362براي تحصيل در حوزه علميه به تهران رفتم و تقريبا مدت دو سال در تهران –كه مدت شش ماه آن در حوزه آقاي مجتهدي ره بوده است - درس خوانده‌ام. در انتهاي همان سال به حوزه فيضيه مازندران در بابل با مديريت حضرت آيةالله محمد فاضل استرابادي مراجعه كردم. تا انتهاي كفايتين –جز يكسال- در همان حوزه تحصيل كردم.

در سال 1371 براي ادامه تحصيل –يعني درس خارج – وارد قم شدم و در درسهاي حضرات آيات وحيد خراساني و شيخ جواد تبريزي –به مدت چهار سال- شركت كردم.

در سال 1373 وارد موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ره شده و در سال 1378 در رشته فلسفه در مقطع كارشناسي ارشد فارغ التحصيل شدم. بعد از سه سال –يعني در سال 1381- نيز وارد مقطع دكتري در رشته فلسفه تطبيقي شده و در سال 1386 در اين رشته فارغ التحصيل شدم."

نبویان کیست که رأی اول تهران شده؟ از ادعای تحویل سردار قاسم سلیمانی در قالب FATF تا تمجید از طالبان

مواضع و رویکردها

با توجه به حضور او در موسسه آیت الله مصباح، باید تصریح کرد که نبویان از جمله افراد جریان مصباح است. او از چهره های اصلی جبهه پایداری است که در سپهر سیاسی ایران به تندروی مشهورند. او در دوره نهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی، نماینده پارلمان بود.

نبویان از مخالفان سرسخت مذاکرات هسته‌ای و برجام است و بارها علیه این آن سخن گفته است.
او همچنین با پیوشتن ایران به FATF مخالف است و معتقد است که آمریکا می خواهد با FATF اقتصاد ایران را قفل کند.
یکی از عجیب ترین ادعاها درباره FATF را او مطرح کرده است. نبویان در اظهاراتی که هیچ گاه نتوانست ثابت شان کند به خداوند متعال قسم یاد کرد و گفت: می خواهم خبر جدید به شما بدهم، آنهایی که غیرت دارند گوش کنند، آمریکایی ها گفته‌اند به شرطی با ایران رابطه بانکی را برقرار می‌کنیم که حاج قاسم سلیمانی را به ما تحویل دهید و رفته‌اند تعهد این کار را به آمریکا داده‌اند و برگشته‌اند، به خدا قسم! وزیر مملکت رفته به آمریکا تعهد داده برگشته، اسم حاج قاسم در FATF آمده، این دردها را ما باید کجا بگوییم؟»

در پاسخ به این سخنان، سخنگوی وقت وزارت امور خارجه ضمن بی‌ربط دانستن FATF و استرداد افراد، کلمات نبویان را دروغ‌های خیال‌پردازانه، توهین به ملت ایران و توهماتی که مرزهای دین و اخلاق را پشت سر گذاشته‌است، خواند.

سید محمود نبویان شرکت کنندگان در ناآرامی های سال گذشته که پس از درگذشت مهسا امینی رخ داد را «آدم‌هایی هوس باز و به دنبال فحشاء و هوسرانی در جامعه» خواند.

او همچنین با تمجید از طالبان گفته است: درباره طالبان که امروز حاکم بر افغانستان است، تصور برخی از افراد آن است که این افراد تروریست هستند که این تصور خلاف واقع است. امروز به لحاظ فرهنگی تحولات زیادی در طالبان ایجاد شده است، به گونه‌ای که آنان از ما تقاضا کردند که می‌خواهیم از کتب شهید مطهری استفاده کنیم و چگونه می‌توانیم به این کتب دسترسی پیدا کرده و آن را به زبان پشتو ترجمه کنیم تا مورد مطالعه قرار دهیم.

کانال عصر ایران در تلگرام
بیشتر بخوانید:
واکنش ظریف به سخنان «نبویان» (+عکس)
نبویان نماینده مجلس: مردم پول می‌گرفتند تا علیه نظام شعار دهند
نبویان: ظریف تعهد داده سردار سلیمانی را تحویل آمریکا دهد (فیلم)/ ظریف: شرم‌آور است؛ عذرخواهی و توبه کنید
تماشاخانه
این دو سگ‌ فضول را ببینید/ بعد از هر تصادف سرو کله‌شان پیدا می‌شود (فیلم)

این دو سگ‌ فضول را ببینید/ بعد از هر تصادف سرو کله‌شان پیدا می‌شود (فیلم)

logo-vid

شکوه و زیبایی یک یوزپلنگ هنگام دویدن به دنبال شکار را ببینید (فیلم)

logo-vidفیلم های دیگر
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
۱۵ سال پیش در چنین روزی
این لحظه با حافظ
نظرات کاربران


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دادستان کل کشور با اشاره به مسائل مرتبط با حجاب و عفاف گفت: در اسلام حقوق زن از اهمیت والایی برخوردار است و از نظر رشد اخلاقی و انسانی بین زن و مرد هیچ تفاوتی وجود ندارد.

10 دقیقه پیش

موندو دوپلانتیس سوئدی امروز در جریان برگزاری رقابت‌های لیگ الماس به میزبانی کشور چین موفق شد با عبور از فراز مانع ۶.۲۴متر رکورد جهانی این ماده را که با ۶.۲۳متر در اختیار خودش بود، بهبود بخشد.

یک ربع پیش

در نشست صدم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران که با حضور رئیس‌کل دادگستری استان و تنی چند از قضات دادگستری برگزار شد، نمایندگان بخش خصوصی با اشاره به مشکلاتی چون تخصیص و تامین ارز، بخشنامه‌های محرمانه و خلق‌الساعه از راهکارهای تحقق شعار سال سخن گفتند.

یک ربع پیش

«عربستان برای تماشاگران فوتبال امن نیست»، این گزارش امروز (شنبه) دویچه وله از اقدامات ناقض حقوق بشر در این کشور است.

نیم ساعت پیش

امید عالیشاه کاپیتان پرسپولیس که در بازی با نفت آبادان مصدوم شده بود بزودی به پرسپولیس اضافه خواهد شد.

یک ربع پیش

در این ویدئو مراحل پرورش، واکسن زنی، غذادهی و جمع آوری تخم ۲ هزار اردک توسط یک کشاورز ویتنامی را می‌بینید.

یک ربع پیش

سرخیو کونسیسائو در تمجید از طارمی او را همواره متعهد به تیم و حرفه‌ای دانست.

یک ربع پیش

شهاب زاهدی، مهاجم فصل گذشته پرسپولیس با  کسب 9.1 امتیاز بهترین بازیکن دیدار  آویسپا فوکوکا مقابل جوبیلو ایواتا لقب گرفت.

نیم ساعت پیش

کارلو آنچلوتی سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید امروز در نشست خبری پیش از بازی فردا (یکشنبه) مردانش مقابل بارسلونا در ال‌کلاسیکوی هفته سی‌و‌دوم لالیگا، به انتقادات دنباله‌دار از نمایش شاگردانش برابر منچسترسیتی در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا پاسخ داد.

یک ربع پیش

بیشتر...