خبرآنلاین |
3 ماه پیش

پرتاب همزمان سه جرم تاجی به سمت جو زمین عکس خبرآنلاین

پرتاب همزمان سه جرم تاجی به سمت جو زمین/ عکس

سه انفجار انرژی از خورشید به احتمال زیاد به سمت زمین حرکت می‌کند. پیش بینی کنندگان هواشناسی فضایی بر این باورند که این طوفان ژئومغناطیسی شفق شمالی را ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین، مرکز پیش‌بینی هوای فضایی NOAA (SWPC) اولین پرتاب جرم تاج (CME) را روز دوشنبه شناسایی کرد. CME انرژی است که هنگام فوران یک لکه خورشیدی از خورشید خارج می شود. اولین CME به سمت زمین حرکت می‌کند.

سپس در همان روز، 27 نوامبر، دو CME دیگر از سطح خورشید منفجر شدند و به سمت زمین حرکت کردند.

سرانجام در 28 نوامبر یک CME بسیار قوی از سطح خورشید منفجر شد و مستقیماً به سمت زمین حرکت کرد. پیش‌بینی‌کنندگان آب‌وهوای فضایی در NOAA اکنون می‌گویند که آخرین CME قوی با CME دوم و سوم ادغام می‌شود.

پرتاب همزمان سه جرم تاجی به سمت جو زمین/ عکس

ما فقط یک CME نخواهیم داشت که به جو ما ضربه بزند. ما سه CME خواهیم داشت که در یک طوفان ژئومغناطیسی بزرگ ادغام می شوند.

پیش بینی‌ها رسیدن انرژی طوفان خورشیدی را در اول دسامبر در حوالی نیمه شب و بعد از نیمه شب پیش بینی می‌کنند. این زمانی است که میشیگان و بخش بزرگتری از یک سوم شمالی ایالات متحده می توانند شفق شمالی را ببینند.

قدرت برخورد انرژی خورشیدی با جو زمین تعیین می‌کند که شفق‌های شمالی تا چه اندازه در جنوب دیده می‌شوند.

منبع:mlive

  • بیشتر بخوانید:

  • رصد یک منظومه‌شمسی عجیب و استثنایی اخترفیزیکدانان را حیرت‌زده کرد!/ عکس

  • رویای اقامت در ماه به حقیقت می‌پیوندد!/ عکس

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

BYD SONG PLUS خودروی شاسی‌بلند جدید چینی است که راهی ایران خواهد شد.

12 ساعت پیش

تور رسانه‌ای که به ابتکار معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از تابستان امسال به طور مستمر در حال برگزاری است، این بار به اصفهان رسید. در راستای برگزاری این تور بازدید از چندین شرکت دانش‌بنیان صورت گرفت، همچنین این تور با با اختتامیه نخستین رویداد جایزه ملی فناوری «نکست» نیز همزمان شد و فرصت خوبی برای آشنایی با دستاوردهای دانش‌بنیان و کلان طرح‌های حوزه فناوری و نوآوری به وجود آورد.

7 ساعت پیش

در حالی که تریلر رسمی GTA ۶ با مدل‌های واقعی شخصیت‌ها و گرافیک زیبا از انتظارات فراتر رفته است، اما چند سوال را نیز در بین مردم ایجاد کرده است. بسیاری از گیمرها اکنون به این فکر می کنند که وقتی Rockstar Games بالاخره در سال ۲۰۲۵ آن را عرضه کرد، چقدر فضای ذخیره سازی را اشغال خواهد کرد؟

12 ساعت پیش

«ایلان ماسک» اخیراً علیه OpenAI شکایت جدیدی تنظیم کرده که در آن خواستار برکناری «سم آلتمن»، مدیرعامل این شرکت شده است.

17 ساعت پیش

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اختصاص پهپاد به پلیس‌های تخصصی گفت: با هدف های مشخص شده در ماموریت ها و کنترل جاده ها در ایام نوروز از این پهپادها استفاده خواهد شد.

21 ساعت پیش

سیدسلمان سیدافقهی با اشاره به اینکه نخبگان از ما فرصت اثرگذاری و زمینه‌هایی را می‌خواهند که بتوانند فکر و استعداد خود را به منصه ظهور برسانند، گفت: این فرصت بیشتر در حوزه‌های لبه دانش روز دنیا اتفاق می‌افتد، آنها می‌خواهند در مجامع علمی آخرین یافته‌های خود را عرضه کنند و با افتخار آن را را به نام کشور خودشان ثبت کنند.

8 ساعت پیش

در طول تاریخ، بسیاری از کوپه‌ها برای افزایش زیبایی، بدون ستون وسط یا B ساخته شدند. در ادامه با زیباترین نمونه‌های این خودروها آشنا خواهیم شد.

9 ساعت پیش

اپل تصمیمش برای مسدودسازی وب اپ ها را در اتحادیه اروپا لغو کرد.

5 ساعت پیش

ذرات ریزپلاستیک به‌طرز هشداردهنده‌ای در همه‌جا پیدا می‌شوند و رهاشدن از آن‌ها تقریباً غیرممکن است. دانشمندان آن‌ها را در غذا، شیر مادر، جفت جنین و حتی ابرها پیدا کرده‌اند. اما حالا یک پژوهش جدید دریافته که راه ساده‌ای برای کاهش ذرات میکروپلاستیک در آب آشامیدنی وجود دارد: جوشاندن آن.

5 ساعت پیش

بیشتر...