خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

باید درصد ظرفیت دانشگاه ها به دانشجویان خارجی اختصاص یابد رضوی

معاون وزیر علوم:
باید ۱.۸ درصد ظرفیت دانشگاه ها به دانشجویان خارجی اختصاص یابد
به گزارشخبرگزاری رضوی، هاشم داداش پور بعدازظهر یکشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گرگان، اظهارکرد: در سفرهای استانی رئیس جمهور در مجموع ۵۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای حوزه عمرانی دانشگاه‌های کشور مصوب شده است. 
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشته‌های دانشگاه علوم کشاورزی، گفت: در سال ۹۷ در رشته مرتع و آبخیزداری تعداد شرکت کنندگان در مقطع ارشد ۵۰۹ نفر و ظرفیت پذیرش ۵۶۸ نفر بود و ۴۶۰ نفر پذیرفته شده و این آمار در سال گذشته به ۳۳۷ شرکت کننده، ۳۹۰ نفر ظرفیت پذیرش رسید که در نهایت ۲۰۵ نفر پذیرش شدند.  وی بیان کرد: در مقطع کارشناسی ارشد رشته جنگل هم در سال‌های ۹۷ و ۱۴۰۰ تعداد شرکت کنندگان، ۲۹۶ و ۱۶۹ نفر و ظرفیت پذیرش هم در این بخش ۲۴۰ و ۱۸۷ نفر بود که در نهایت ۲۰۴ و ۱۳۲ نفر پذیرفته شدند.  داداش پور با اشاره به کاهش تعداد دانشجویان در رشته‌های مرتبط کشاورزی، اضافه کرد: این مساله برای آینده کشور که در سال ۲۰۲۰ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کشاورزی بود و براساس اعلام سازمان جهانی غذا در تولید ۲۰ محصول کشاورزی رتبه سوم تا نوزدهم را دارد، نگران کننده است. 
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم بیان کرد: طی این سال‌ها نتوانستیم انگیزه لازم را بین دانشجویان ایجاد کرده و ظرفیت‌های رشته‌های علوم کشاورزی را گسترش دهیم.
  وی با اشاره به تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی، گفت: تا اسفند سال گذشته ۹۴ هزار و ۴۰۸ دانشجو خارجی داشتیم و در مهر ماه ۱۰۸ هزار نفر دانشجو غیرایرانی مهمان ما بودند.
  داداشی پور افزود: براساس داده‌های وزارت علوم، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، یک درصد از کل دانشجویان این دانشگاه خارجی بوده و با توجه به برنامه ششم توسعه که موظف هستیم ۱.۸ ظرفیت دانشگاه‌ها را به حوزه دانشجویان خارجی اختصاص دهیم، توجه ویژه ای به این بخش داشته باشیم.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح با صدور پیامی مشترک، ضمن قدردانی و تشکر بابت حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، با ایشان تجدید عهد و بیعت کردند.

6 ساعت پیش

سارا فرقانی که حالا برای خودش شده یه پا شاخ مجازی تصاویری منتشر کرد که وسط آب بود اما خب جذاااب و البته متفاوت!

7 ساعت پیش

تهران-پویش مهر و کرامت نبوی همزمان با هفته وحدت در شهر‌های مختلف کشور اجرا می‌شود.

6 ساعت پیش

نمایندگان خوزستان در هفته هشتم لیگ برتر رو در روی حریفان خود قرار می گیرند.

7 ساعت پیش

تیم ملی ایران بهترین جایگاه خود را در رنکینگ فیفا قبل از جام جهانی تجربه می‌کند.

7 ساعت پیش

تهران - معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه باید روند توسعه مناسبات با روسیه به سرعت دنبال شود، گفت: توسعه روابط ایران و روسیه برای دشمنان دارای این پیام است که تحریم‌ها نمی‌تواند مانع از اجرای برنامه‌های ما باشد.

6 ساعت پیش

سرمربی تیم شهرداری گرگان گفت: جای چند مربی بزرگ در لیگ برتر خالی است که امیدوارم در ادامه شاهد حضور آن‌ها باشیم.

7 ساعت پیش

سوگل طهماسبی از بازیگرای مشهور و خوش فیس کشورمونه که عکسای زیادی منتشر میکنه اما اینبار تریپ خانوم خانوما مورد توجه قرار گرفت.

7 ساعت پیش

لیندا کیانی، بازیگر سینما و تلویزیون عکسی از کودکی اش منتشر کرد.

7 ساعت پیش

بیشتر...