خبرورزشی |
۱ هفته پیش

پشت پرده حذف یامگا ژستد از لیست استقلال ماجرای نامه های محرمانه...

دقایقی قبل از شروع رقابت های لیگ در هفته ششم، جنجال بزرگی در سیرجان در گرفت.

پشت پرده حذف یامگا و ژستد از لیست استقلال/ ماجرای نامه‌های محرمانه و ...
خبرورزشی -

درست در زمانی که بازیکنان گل گهر و استقلال در زمین مشغول گرم کردن بودند، خبری از این شهر صنعتی به سرعت به دفاتر وب سایت های ورزشی در تهران رسید. اینکه استقلال حق استفاده از ۲ بازیکن خارجی خود را ندارد.

مشاور حقوقی سازمان لیگ این موضوع را اینطور تصحیح می کند و می گوید: کسی نگفت که استقلال حق استفاده از بازیکنان خارجی خود را ندارد بلکه به باشگاه استقلال اعلام شد که مسئولیت استفاده از این بازیکنان با توجه به ابلاغیه کمیته حقوقی سازمان لیگ، با خود این باشگاه است. 

در همین راستا، با حسین آل اسحاق مشاور حقوقی سازمان لیگ تماس گرفتیم. او همان کسی است که نامه منع استفاده استقلال از دو بازیکن خارجی را به مسئول برگزاری سازمان لیگ ابلاغ کرده تا او نامه دیگری خطاب به باشگاه استقلال بزند و در این باره به آنها هشدار بدهد. 

سوال مهم ما از او، شامل بحث های مربوط به ضمانت نامه بانکی است. اینکه مدیررسانه ای باشگاه استقلال امروز گفت درست است که سازمان لیگ ضمانت نامه مالی از این باشگاه درخواست کرده اما آنها ضمانت نامه دیگری را در اختیار سازمان لیگ گذاشته اند که به مراتب ارزش بیشتری از ضمانت نامه بانکی دارد. آل اسحاق در این باره به صورت  کامل توضیح می دهد.

 این صحبت ها را بخوانید:

 بدهی ها بازیکنان خارجی، موضوع مهمی در بحث مجوز حرفه ای است

به عنوان یک خبرنگار ورزشی در کنار جامعه، از اینکه بازیکنان خارجی برای ما مشکلاتی ایجاد می کند، ناراحت بودید. این بدهی ها همیشه از مدیری به مدیر دیگر به ارث رسیده است. بازیکنان زیادی داریم که با چکهای برگشت خورده و احکام قضایی باشگاه هایشان را محکوم کرده اند. این مسئله به یک موضوع مهم در بحث مجوز حرفه ای و آسیایی تبدیل شده و پالش مهمی برای فوتبال ماست.سازمان لیگ امسال سعی کرد رویه‌ای در پیش بگیرد که مشکلات سابق اتفاق نیفتد.

 ضمانت نامه باید از لحاظ نقد شدن سهولت داشته باشد

 ما به باشگاه ها اعلام کرده بودیم که برای جذب بازیکن و مربی خارجی، بایستی ضمانت نامه ای به سازمان لیگ داده شود تا شاهد اتفاقات گذشته نباشیم. ضمانتنامه ای هم که باشگاه ها ارائه می دهند، باید از لحاظ نقد شدن سهولت داشته باشد. کلیت موضوع هم به شش ماه پیش باز می گردد و همه باشگاه‌ها از آن باخبرند. این اصل ماجراست که منصفانه و منطقی است.

 زمین را چطور به وجه نقد تبدیل کنیم؟

در طرف مقابل ،باشگاه های استقلال و پرسپولیس بارها اعلام کرده‌اند که ما چون باشگاه دولتی هستیم نمی‌توانیم حساب بانکی باز کنیم پس برای ضمانت نامه، سند ملکی می دهیم. که شاید صد برابر هم بیشتر از مبلغ قرارداد مربی یا بازیکن می ارزد.اما زمانی که باشگاهی دولتی است و به فرض مثال قطعه زمینی را برای ضمانت نامه در اختیار سازمان لیگ قرار می دهد، باید مشخص شود که این زمین متعلق به خود باشگاه است یا دولت مالک آن است. باید مشخص شود که تبدیل این ملک به وجه نقد چطور ممکن است؟

  دوبار به استقلال نامه محرمانه زدیم

ما در این زمینه دو بار به باشگاه استقلال نامه رسمی زده بودیم که هر دو نامه نیز محرمانه بود. به این باشگاه مهلت دادیم تا ضمانت نامه مناسبی تهیه کنند. استقلالی ها به ما قول دادند که مدیریت باشگاه ظرف مدت مشخصی ضمانت نامه لازم را به سازمان لیگ تحویل دهد ولی دیروز نامه ای را برای ما ارسال کردند که قادر به تهیه این ضمانت نامه نیستند. ما برای اینکه از اتفاقات بد بعدی جلوگیری کنیم، اعلام کردیم که مسئولیت این موضوع به خودشان برمی گردد. این که مسئله رخ داده را به تبلیغات ربط می‌دهند، کار خیلی خوب نیست.این یک پروپاگانداست.سوابق نامه‌ها وجود دارد و مسائل کاملا مشخص است.

 راه چاره استقلال، موسسه های مالی و اعتباری است

حتما و یقینا مطابق قانون بند ۷ تبصره ماده ۱۷ صراحتا نوشته شده اگر شرکتهای دولتی نمی‌توانند حساب باز کنند، می توانند از موسسه های مالی و اعتباری ضمانتنامه تامین کنند. قانون این اجازه را به استقلال می‌دهد ولی آنها این کار را انجام ندادند. این تناقض گفتار و عملکرد است.
سازمان لیگ با آقایان کنار آمده بود هم در مورد گرفتن بازیکن خارجی و هم در مورد تبلیغات و هم در مورد مسائل دیگر. تازه آنها هنوز هیچ چیزی به سازمان لیگ نداده اند و تنها مدعی شده اند سند ملکی تحویل می دهند.

 مگر نمی‌خواهید به تعهدتان عمل کنید؟

باید این ضمانتنامه سهل الوصول باشد. این چیزی که در قانون آمده تا مسائل بعدی اتفاق نیفتد. اگر این ملک قابل تبدیل باشد، می توانند آن را به یک موسسه مالی و اعتباری برده و از آنجا ضمانتنامه مالی بگیرند. اگر قرار است به تعهدتان عمل کنید، دادن ضمانتنامه چیز عجیبی نیست.

 اطلاع ناگهانی نادرست است

سازمان لیگ مصرا از فوتبال صیانت خواهد کرد و اجازه نخواهیم داد مسائل سابق پیش بیاید. این که گفته اند به یکباره از مسائل باخبر شده ایم وجاهتی ندارد. دو سه هفته است این مسئله مورد بحث است و استقلالی ها نیز این موارد را به خوبی می‌دانند. در قوانین سازمان لیگ صراحتا گفته شده که اگر باشگاه ها ضمانتنامه ندهند، مجاز به استفاده از بازیکن خارجی نیستند.

 من مرجع پاسخگویی به شکایت نساجی نیستم

تا به امروز ضمانت نامه استقلال به صورت مشروط پذیرفته شده بود. در مورد ادعای نساجی نیز من مرجع تصمیم گیری نیستم. البته تا جایی که می دانم استقلال برای حضور بازیکنان خارجی اش تا قبل از امروز، از سازمان لیگ مجوز داشت.#‌ورزشی #‌خبر_ورزشی منبع: خبرورزشی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...