بازار نیوز |
1 ماه پیش

سقوط آزاد قیمت نفت بورس های اروپایی

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

قیمت نفت روز جمعه با کاهش شدید ۱۰ دلار به ازای هر بشکه مواجه شد. این بیشترین مقدار کاهش قیمت نفت خام از آوریل ۲۰۲۰ تا کنون است. کاهش شدید قیمت نفت در پی به وجود آمدن سویه جدیدی از ویروس کرونا است که سرمایه‌گذاران را به وحشت انداخته است.

به دلیل ترس از اینکه سویه جدید ویروس، رشد اقتصادی و تقاضا برای نفت را کاهش دهد، این کالا به همراه بازار‌های جهانی سهام سقوط کردند. نفت خام برنت با ۱۱ دلار کاهش به قیمت ۷۲ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت نیز با ۱۰ دلار و ۲۴ سنت کاهش، به ۶۸ دلار و ۱۵ سنت در هر بشکه رسید.

سهام اروپا نیز در بحبوحه فروش گسترده، روز جمعه سقوط کرد. شاخص STOXX ۶۰۰ در بدترین حالت خود از ژوئن سال گذشته، ۳.۷ درصد افت پیدا کرد.

به گفته وزیر بهداشت آفریقای جنوبی، سازمان جهانی بهداشت نوع جدید ویروس را Omicron نامیده و آن را نگران کننده توصیف کرده است. هنوز اطلاعات زیادی در مورد این سویه جدید در دسترس نیست، اما طبق اعلام لوتار ویلر، رئیس موسسه روبرت کخ آلمان این سویه جدید قابلیت خنثی کردن آنتی‌بادی‌ها را دارد.

به گفته موسسه ملی بیماری‌های واگیر آفریقای جنوبی، تاکنون ۲۲ مورد مثبت از این سویه ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است.

آمریکا، کانادا، انگلیس، گواتمالا و چند کشور اروپایی سفر از جنوب آفریقا را محدود کرده اند. سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در خصوص این ویروس گفته است هفته‌ها تحقیق لازم است تا مشخص شود نحوه گسترش ویروس به چه صورت خواهد بود و چه تاثیری بر درمان و واکسیناسون دارد.

از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا، آفریقای جنوبی حدود ۲.۹۵ میلیون مورد ابتلا به کووید-۱۹ را ثبت کرده است که از این تعداد ۸۹۶۵۷ مورد جان باخته اند.

/باشگاه خبرنگاران#‌اخبار منبع: بازار نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

3 دقیقه پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

3 دقیقه پیش

پس از کاهش دما به زیر صفر، برف روی شن‌های عین صفراء در الجزایر نشسته است.

1 ساعت پیش

امروز در زنجان راهدارانی که در حال برف‌روبی جاده بودند با سقوط بهمن، زیر برف گرفتار شدند. درنهایت افراد گرفتارشده، توسط نیروهای امدادی نجات یافتند.

1 ساعت پیش

یکی از ستاره‌های فعلی فوتبال ایران مهدی طارمی است که جدای از قابلیت‌های فنی، حاشیه‌های زیادی را هم داشته است.

1 ساعت پیش

گروه استان‌ها- نگهداری از افراد مبتلا در مراکز ترک اعتیاد، یکی از سیاست‌های کلی دولت‌ها، در مبارزه با شیوع اعتیاد و کاهش آمار معتادان است.

1 ساعت پیش

گروه استان‌ها - این گزارش روایتی از یک زن کارآفرین دوخت لباس محلی در چهارمحال و بختیاری است، کسی که هم دغدغه گسترش فرهنگ و هویت اقوام را دارد و هم با کارآفرینی خود موجب مشغول به کار شدن چند نفر دیگر شده است.

1 ساعت پیش

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ساختارهای کشور آمادگی اجرای سیاست حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد پرداخت یارانه به جای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی موجب پول‌پاشی شده و فاصله طبقاتی را بیشتر می‌کند.

1 ساعت پیش

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۲ میلیون تومان است.

1 ساعت پیش

رییس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به پیامدهای استفاده بیش از حد از بازی‌های رایانه‌ای برای کودکان و نوجوانان هشدار داد.

1 ساعت پیش

رئیس جمهور آمریکا، روسیه را به تحریم های بی سابقه در صورت حمله به اوکراین تهدید کرد و از حصول پیشرفت هایی در مذاکره با ایران در وین خبر داد.

1 ساعت پیش

آبخیزداری موثرترین اقدام برای کاهش آثار خشکسالی و خسارات سیل است.

2 ساعت پیش

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به ضرورت سازوکار بیمه کیفیت خودروی ایرانی اشاره کرد و از طرحی در کمیسیون صنایع و معادن خبر داد که بندی از آن به بیمه کیفیت خودروهای ایرانی اشاره می‌کند.

2 ساعت پیش

گروه استان‌ها ـ نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ‌گفت: بودجه عمرانی کشور برای سال 1401 بیش از دو برابر افزایش داده شد.

2 ساعت پیش

تهران- مراسم اهدای جوایز گرمی با دو ماه تاخیر، فروردین سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

2 ساعت پیش

بیشتر...