۱۰۰۰ میلیارد تومان به توسعه ورزش دانش آموزی اختصاص یافت خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» صادق ستاری فرد شامگاه پنجشنبه در آئین احداث خوابگاه دهکده ورزش دانش آموزی و سالن زورخانه ای و پهلوانی استان فارس، گفت: با پشتیبانی و حمایت وزیر آموزش و پرورش وزارتخانه با هدف تقویت ورزش آموزشگاهی در رشته‌های پایه، توپی و رزمی را توسعه و تقویت کنیم. در این دهکده‌ها مسابقات ورزشی و المپیادها را برگزار خواهیم کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: برای احیا و تقویت هویت ایرانی اسلامی نیز اقدام به تأسیس ۳۲ زورخانه دانش اموزی کرده ایم.

ستاری فرد گفت: یکی از زیر ساخت‌های مورد نیاز برای برگزاری مسابقات ورزشی وجود زیر ساخت‌های تربیتی است که در این طرح تلاش خواهیم کرد خوابگاه‌های با کیفیت احداث کنیم.

وی گفت: با همراهی مجلس شورای اسلامی از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده بالغ بر یک هزار میلیارد تومان برای توسعه ورزش دانش آموزی در نظر گرفته شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: این اعتبار را با تمرکز بر مناطق محروم و لازم التوجه به ایجاد دهکده‌های ورزشی و سالن‌های سرپوشیده و خرید ابزار الات ورزشی هزینه خواهیم کرد.

گفتنی است خوابگاه دهکده ورزش دانش آموزی در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع و زیر بنای ۸ هزار متر مربع در ۸ طبقه با اعتباری بالغ بر ۵۶۰ میلیارد ریال احداث و همچنین سالن زورخانه ورزشی در زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال احداث خواهد شد.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در جریان مسابقات شنای قهرمانی آلمان سامیار عبدلی شناگر ایرانی ساکن آلمان موفق به جابه‌جایی رکورد ماده 100 متر آزاد مسافت بلند شد.

3 ساعت پیش

رئیس جریان الصدر عراق با انتقاد از اقدام رئیس جمهور این کشور در عدم امضای قانون جرم‌انگاری سازش با رژیم اسرائیل، آن را مایه شرم‌ساری عراقی‌ها دانست.

3 ساعت پیش

وزیر امورخارجه کشورمان به منظور شرکت در نشست وزرای  امور خارجه کشورهای ساحلی دریای خزر وارد ترکمنستان شد.

4 ساعت پیش

وزیر ارتباطات گفت: تاکنون یک میلیون سیم کارت ویژه کودک عرضه شده و مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل از سیم کارت دارای محدودیت دائمی و لیست‌های سفید دائمی است.

5 ساعت پیش

معاون اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به پیش‌بینی ورود 200 هزار زائر پاکستانی اربعین حسینی از مرز "ریمدان" به کشور، 70 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های پایانه به استان ابلاغ شده است.

3 ساعت پیش

هافبک تیم فوتبال استقلال در حالی قراردادش را با این باشگاه تمدید کرد که از لیگ امارات هم پیشنهادی جدی داشت.

3 ساعت پیش

اعزام کاروان‌های دانش‌آموزی به مناطق عملیاتی غرب کشور از 10 تا 15 تیر انجام می‌شود.

3 ساعت پیش

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری 2 نوجوان 9 و 11 ساله جیب‌بر در متروی تهران حین سرقت خبر داد و گفت: از متهمان یک دستگاه تلفن همراه سرقتی کشف شد.

3 ساعت پیش

سجاد شهباززاده مهاجم تیم فوتبال استقلال از بازگشت به این تیم ابراز خوشحالی کرد.

5 ساعت پیش

بیشتر...