خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

ادامه مشکلات کرونا ماه پس از بهبود خبرآنلاین

ادامه مشکلات کرونا ۵ ماه پس از بهبود

ایسنا به نقل از هلث، نوشت: بر اساس نتایج تحقیق جدید، برخی علائم پایدار در ۹۰ تا ۱۵۰ روز پس از بهبودی از کووید را می‌توان در ۱۲.۷ درصد از بیماران مشاهده کرد.

آرانکا وی. بالرینگ، از مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن هلند و همکاران وی داده‌هایی را از یک مطالعه کوهورت مشاهده‌ای چند رشته‌ای، آینده‌نگر و مبتنی بر جمعیت جمع‌آوری کردند که سلامت و رفتارهای مرتبط با سلامتی افراد ساکن در شمال هلند را بررسی می‌کرد.

در این تحقیق ماهیت، شیوع و شدت علائم بلندمدت مرتبط با کووید ارزیابی همچنین پویایی طولی ۲۳ علامت جسمانی پیرامون تشخیص کووید-۱۹ بین ۳۱ مارس ۲۰۲۰ و دوم آگوست ۲۰۲۱ تجزیه و تحلیل شد. ۷۶هزار و ۴۲۲ شرکت‌کننده ۸۸۳هزار ۹۷۳ پرسشنامه را تکمیل کردند. از این تعداد ۴۲۳۱ شرکت‌کننده مبتلا به کووید با ۸۴۶۲ گروه کنترل همسان شدند.

محققان علائم مداومی در ۱۹ شرکت‌کننده مثبت با ویروس کرونا طی ۹۰ تا ۱۵۰ روز پس از بهبودی از کووید-۱۹ در مقایسه با قبل از کووید-۱۹ و در مقایسه با گروه کنترل همسان از جمله درد قفسه سینه، مشکلات تنفسی، درد هنگام تنفس، عضلات دردناک، اختلال چشایی و بویایی، سوزن سوزن شدن اندام‌ها، توده در گلو، احساس گرما و سردی متناوب، سنگینی دست‌ها یا پاها و خستگی عمومی را یافتند.

این علائم را می‌توان در ۱۲.۷ درصد از بیماران مبتلا به کووید مشاهده کرد زیرا به ترتیب ۲۱.۴ و ۸.۷ درصد از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مثبت و گروه کنترل منفی کووید حداقل یکی از این علائم را داشتند. شدت متوسط ‌این علائم در ۹۰ تا ۱۵۰ روز پس از تشخیص کووید-۱۹ یا یک نقطه زمانی مشابه بود.

محققان اظهار کردند: ما دریافتیم که تقریبا از هر هشت بیمار یک نفر تحت تأثیر علائم مداوم پس از کووید-۱۹ قرار می‌گیرد. این یافته نشان می‌دهد که وضعیت پس از کووید-۱۹ یک مشکل فوری با افزایش تلفات انسانی است.

نتایج این تحقیق در نشریه The Lancet منتشرشده است.

بیشتر بخوانید:

انتقاد تند یک متخصص از وزارت بهداشت؛ بودجه مقابله با کووید کجا هزینه می‌شود؟/ خیلی‌ها دوست ندارند اپیدمی تمام شود!

شرایط مناسبی از لحاظ شیوع امیکرون نداریم/ مردم در تاسوعا و عاشورا رعایت کنند

47231#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خدایا تو شاهد بوده و هستی در سرزمینی که من و همقطارنم زیست می کنیم قرار و قاعده ی حاکمیت حرکت بر مسیر قانون وتلاش برای اجرای عدالت تعریف شده است ،اما گویی برخی حضرات چنان غرق در قدرت و مقام شده اند که فراموش کرده اند ...

دیروز

مهر نوشت: مهم‌ترین ویژگی تغذیه با شیرمادر، اثر تربیت پذیری است. یعنی، کودکانی که شیرمادر خورده اند، از تربیت پذیری بهتری برخوردارند.

5 ساعت پیش

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۲۶ مردادماه) در وضعیت «قابل قبول» قرار دارد و این وضعیت برای بیش از یک هفته تجربه شده است.

7 ساعت پیش

ایسنا نوشت: پروفسور فرهود برای یادآوری مجدد اهمیت موضوع غربالگری و خطراتی که حذف این موضوع می‌تواند به همراه داشته باشد، یادداشتی را در اختیار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) قرار دادند.

دیروز

فارس نوشت: سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به پیدا کردن سرنخ های جدید در خصوص شناسایی اموال بابک زنجانی گفت: ۵۰۰ میلیون دلار از اموال وی به وزارت نفت پرداخت شده است.

دیروز

یک زورگیر گستاخ که توسط نیروهای پلیس به دام قانون افتاده، در اظهاراتی وقیحانه خطاب به شاکیان پرونده گفت: «برو برای عینکت برف‌پاک‌کن بگیر!»

5 ساعت پیش

ایسنا نوشت: رییس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه آزمایشات تشخیصی آبله میمونی از خردادماه سال جاری در انستیتو پاستور ایران راه‌اندازی شده است، گفت: افراد مشکوک به آبله میمونی و دارای سابقه تماس با فرد مشکوک یا قطعی مبتلا به آبله میمونی باید به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.

18 ساعت پیش

مهر نوشت: رئیس پلیس پایتخت از انهدام باند قاچاق انسان و جعل گذرنامه در تهران خبر داد و گفت: ۳۰۴ نفر از اراذل و اوباش سطح دار در طرح اقتدار پلیس امنیت دستگیر شدند.

5 ساعت پیش

بیشتر...