خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

اتریش کنترل های مرزی با چک اسلواکی را تمدید می کند تسنیم


اتریش کنترل‌های مرزی با چک و اسلواکی را تمدید می‌کند

دولت اتریش به منظور مهار مهاجران غیرقانونی کنترل‌های مرزی با جمهوری چک و اسلواکی را تمدید می‌کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیمبه نقل از روزنامه "دی پرسه "، "گرهارد کارنر" ، وزیر کشور اتریش از تمدید کنترل های مرزی با جمهوری چک و از ماه ژوئن با اسلواکی به منظور مهار بحران مهاجرت خبر داد. بر اساس بیانیه وزارت کشور اتریش کارنر گفت: اجرای کنترل مرزی یکی از اقدامات ضروری برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی و مافیای قاچاق است. کارنر تاریخ انقضا را اعلام نکرد و گفت که کنترل های مرزی "تا زمانی که لازم باشد ادامه خواهد داشت".

به گفته وزارت کشور اتریش کنترل مرزها با جمهوری چک تا 16 آوریل و با اسلواکی تا 2 ژوئن ادامه خواهد داشت. کنترل‌ها بر روی هر دو کشور همسایه در اکتبر سال گذشته آغاز شد و تاکنون چندین بار تمدید شده است. این کنترل ها باید برای اطلاع رسانی به کمیسیون اتحادیه اروپا ارسال شوند.

اتریش همچنین در حال حاضر در حال انجام کنترل مرزی با مجارستان و اسلوونی است. به گفته وزارت کشور اتریش کنترل های فشرده در مناطق نزدیک به مرز در سایر مرزها با ایتالیا، آلمان، سوئیس و لیختن اشتاین انجام می شود.

وزارت کشور اتریش این طور استدلال می کند که کنترل ها برای رفع شکاف های موجود در شبکه کنترل و در نتیجه جلوگیری از تحرکات مافیای قاچاق ضروری است. آلمان همچنین با اتریش، جمهوری چک و لهستان یا ایتالیا با اسلوونی و اسلوونی با کرواسی کنترل مرزی را انجام می دهد. وزارت کشور اتریش همچنین کنترل ها را به عنوان یک اقدام مهم علیه تروریسم می بیند، زیرا به زعم وین این مسئله توسط مافیای قاچاق تامین مالی می شود.

به گفته وزارت کشور اتریش هشت کشور از 27 کشور عضو شنگن در حال حاضر کنترل مرزهای داخلی را انجام می دهند، یعنی آلمان، دانمارک، فرانسه، ایتالیا، نروژ، اتریش، سوئد و اسلوونی.

بر این اساس حدود هزار تبعه خارجی بین ژانویه تا مارس 2023 در اتریش پایین دستگیر شدند در سال جاری هم 500 تبعه خارجی در همین مدت دستگیر شدند که 50 درصد کاهش داشته است.

اتحادیه اروپا هم همسو با دیگر کشورهای عضو قواعد سختگیرانه علیه مهاجران را مرتبا تشدید می کند.

اتحادیه اروپا تلاش می‌کند در آستانه انتخابات در این منطقه طرح اصلاحات قواعد پناهندگی برای تشدید سختگیری‌ها علیه پناهجویان را از تصویب پارلمان بگذراند و به این ترتیب رای شهروندان را جلب کند.

در طرح اصلاح سیستم پناهندگی اتحادیه اروپا پارلمان اتحادیه اروپا، کشورهای عضو و کمیسیون توافق کردند که رویکرد خود را در قبال مهاجران غیرقانونی تشدید کنند.

در این طرح از جمله، رویه‌های سریعتر در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا برای اطمینان از اخراج مهاجران بدون چشم‌انداز در نظر گرفته شده است. به گفته کارشناسان، با این حال، بعید است که این اصلاحات تا زمان برگزاری انتخابات اروپا در اوایل ماه ژوئن هیچ تاثیری داشته باشد.

وزیر خارجه اتریش: تمایلی برای پیوستن به ناتو نداریم
اتریش تا سال 2027 واردات گاز روسیه را ادامه می‌دهد

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به گفته معاون رئیس‌جمهور امسال مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های راه و شهرسازی اختصاص داده شد‌.

۱ هفته پیش

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از تشدید سامانه بارشی در روزهای آینده برای استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس خبر داد.

۱ هفته پیش

معاون نخست وزیر اسلواکی می‌گوید به دلیل پیچیدگی جراحات وارده ، وضعیت نخست وزیر این کشور هنوز «وخیم» است و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

۱ هفته پیش

شاهدان دروغگو یا دلالان کذاب، افرادی هستند که مقابل مجتمع‌های قضایی برای شهادت دروغ در محاکم در ازای دریافت پول حاضر می‌شوند؛ موضوعی که در قانون جرم‌انگاری شده و قوه قضاییه درصدد است با رصد هوشمند این پدیده مذموم از وقوع و تکرار آن جلوگیری کند.

۱ هفته پیش

رویداد ملی جوانی جمعیت با شعار «هر فرزند هدیه‌ای از بهشت» در باغ موزه دفاع مقدس استان قم برگزار شد.

۱ هفته پیش

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در رابطه با خودروهای تانک‌بر ما یک قرارداد با سوئد داشتیم و ۱۵۰ دستگاه خریداری کرده بودیم. تا امارات نیز آمدند آما آمریکایی‌ها متوجه شدند و آن را برگرداندند. ما گفتیم هیچ اشکالی ندارد. روی پای خود ایستادیم و حتی تا یک ماه آینده یک تانک‌بر هم در نیروی زمینی کسری نداریم. با توجه به علم و نوآوری این اتفاق رقم خورد. این همایش می تواند کمک کند دستاوردهای علمی خود را بین همه مراکز علمی به اشتراک بگذاریم. جهاد و کوشش و تلاش ما با تایید مهر ولایت معنای جهاد می یابد. تلاش ما دانش بنیان کردن نیروی زمینی است./ ایسنا

۱ هفته پیش

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص وقوع دوباره سیل در این استان هشدار نارنجی صادر کرد.

۱ هفته پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بیش از سقف ترازنامه بانک‌ها برای پروژه‌های پیشران و ملی به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...