شکایت وزیر خارجه اوکراین از کم کاری متحدان غربی all tv logo

شکایت وزیر خارجه اوکراین از کم‌کاری متحدان غربی
بین‌المللاروپا و آمریکا

دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین شکایت کرد که اگرچه کشور‌های غربی دارای بیش از صد سامانه موشکی ضد هوایی پاتریوت هستند، اما تمایلی به انتقال حداقل تعدادی از آنها به کی‌یف ندارند.

براساس گزارش اسپوتنیک، او در گفتگو با یکی از آژانس‌های غربی افزود: ما سیستم‌های مختلف (پدافند هوایی) خود را از شرکا گرفتیم و از آنها قدردانی می‌کنیم، اما با توجه به گستردگی جنگ کافی نیست.

وزیر امور خارجه توضیح داد که شرکای کی‌یف بیش از ۱۰۰ سامانه پاتریوت در زرادخانه خود دارند، اما حاضر نیستند حتی حداقل ۵ تا ۷ سامانه دفاع هوایی مورد نیاز اوکراین را با آن به اشتراک بگذارند.

پیشتر سرگئی کریوونوس ژنرال بازنشسته نیرو‌های مسلح اوکراین گفته بود که نیرو‌های مسلح روسیه حملات گسترده‌ای را به اهداف استراتژیک این کشور انجام می‌دهند و وضعیت پدافند هوایی (پدافند هوایی) را بحرانی توصیف کرد.

کریوونوس در یوتیوب افزود: وضعیت پدافند هوایی اوکراین بحرانی است. همه کسانی که اکنون در خاک اوکراین هستند به این موضوع فکر می‌کنند و برای من واضح است که ما توجه لازم را به استقرار نیروی هوایی قدرتمندتر نداشته‌ایم.

همانطور که کریوونوس خاطرنشان کرد، ارتش روسیه منابع کافی برای انجام حملات گسترده به اهداف استراتژیک مهم در مناطق تحت کنترل کی یف جمع آوری کرده است.

نیرو‌های روسیه با وجود حمایت مالی و نظامی قابل توجه ناتو و تعدادی از کشور‌های غربی متحد با واشنگتن از کی یف، ضدحمله اوکراین را خنثی کردند.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، با بیان اینکه تاکنون به بیش از ۳۷ هزار نفر از متقاضیان، تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شده است،گفت: توافق مالک و مستاجر در تمدید قرارداد اجاره با نرخ‌های کمتر از ۲۰ درصد بلامانع است.

1 ساعت پیش

یکی از بزرگترین مار‌های تاریخ ممکن است حدود ۴۷ میلیون سال پیش در اطراف جایی که اکنون هند می‌نامیم، خزیده باشد. دانشمندان موسسه فناوری هندی «رورکی» مجموعه‌ای از مهره‌های به خوبی حفظ شده‌ای را کشف کرده‌اند که احتمالا متعلق به یک مار غول پیکر ماقبل تاریخ است. به طرز وحشتناکی، این مطالعه نشان می‌دهد که این مار، که بلندتر از یک اتوبوس مدرسه بوده، احتمالا ظاهری مشابه یک آناکوندای امروزی داشته است.

نیم ساعت پیش

وزارت دفاع سوریه تأکید کرد: اسرائیل سایت های پدافند هوایی ما در جنوب را هدف قرار داد و منجر به خسارت‌های مادی شد.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: هر تجاوز دشمن به خاک کشور، پاسخی پشیمان کننده و دشمن‌شکن در پی‌خواهد داشت.

1 ساعت پیش

سرمربی قهرمان دوره گذشته جام ملت‌های فوتسال آسیا به احتمال رویارویی زودهنگام با تیم ملی کشورمان واکنش نشان داد.

1 ساعت پیش

الناز شفیعیان به فینال کایاک تک‌نفره 500 متر در مسابقات قایقرانی آب‌های آرام آسیا و انتخابی المپیک راه یافت.

1 ساعت پیش

تصاویری از پیدا شدن بقای یک موشک را در عراق منتشر کرده ک

نیم ساعت پیش

یک رسانه عبری زبان دلیل اصلی گفتگوی منابع مسئول اسرائیلی با رسانه‌های آمریکایی را افشاء و به جزئیاتی در مورد نحوه و دلایل بکارگیری این رسانه ها در راستای اهداف تل آویو پرداخت.

1 ساعت پیش

در این ویدئو ، اجرای سرود ای ایران (صبح جمعه بعد از اتفاقات دیشب اصفهان ) در کنار زاینده رود را مشاهده کنید.

5 دقیقه پیش

بیشتر...