خبرآنلاین |
3 ماه پیش

اعلام زمان برگزاری آزمون سردفتری خبرآنلاین

اعلام زمان برگزاری آزمون سردفتری

فارس نوشت: سخنگوی سازمان ثبت از برگزاری آزمون سردفتر در سال جاری خبرداد و گفت: زمان برگزاری این آزمون برعهده سازمان سنجش و آموزش کشور است.

صفدر کشاورز، سخنگوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صبح امروز چهارشنبه ۸ آذرماه ۱۴۰۲ در اولین نشست خبری خود اظهار کرد: این سازمان در چهار حوزه وظایفی بر عهده دارد.

وی افزود: یکی از این وظایف تثبیت مالکیت اشخاص حقیقی و حقوقی و نقل و انتقالات در بحث اسناد است؛ تا کنون ۳۳ میلیون سند مالکیت در کل کشور صادر شده است.

این مقام قضائی خاطرنشان: تا سال ۱۳۸۹ هر آنچه که اسناد صادر می‌شد دفترچه ای بود و از سال ۱۳۹۰ که اسناد به صورت تک برگ صادر می شدند، از ۳۳ میلیون سند مالکیت صادر شده ۲۱ میلیون اسناد به‌صورت تک برگ بوده و مابقی به صورت دفترچه‌ای هستند.

سخنگوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: دومین وظیفه سازمان ثبت، ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری است که تاکنون ۲ میلیون و ۳۰۰ شرکت و موسسه غیرتجاری در کشور ثبت شده است.

کشاورز تصریح کرد: تاکنون پرونده اجرایی که در سازمان ثبت باقی مانده، قریب ۴۳۰ هزار پرونده اجرایی داریم که در سطح کشور در حال پیگیری است. تشکیل پرونده اجرایی در دفاتر اسناد رسمی و دفاتر ازدواج و طلاق تشکیل می‌شود و بعد از آن به اداره ثبت سازمان ارجاع می شود.

وی با بیان اینکه اعتباربخشیدن به عقود معاملات مردم از دیگر وظایف سازمان ثبت است که از طریق دفاتر ازدواج رسمی و طلاق انجام می‌شود، تصریح کرد: ۸هزار و ۵۴۴ سردفتر اسناد رسمی داریم.

کشاورز گفت: ۲هزار و ۴۱۰ سردفتر ازدواج و بیش از دو هزار نیز سردفتر طلاق و ۲۳۴۵هزار و سردفتر هردو یعنی طلاق و ازدواج داریم و ۶هزار و ۸۰۲ دفتریار دفاتر اسناد داریم که شاغل هستند.

وی افزود: در سال گذشته، ۱۹ میلیون سند رسمی در دفاتر اسناد تنظیم شده و در ۸ ماهه نخست سال جاری ۱۲ میلیون سند رسمی در دفاتر اسناد تنظیم شده است. اتمام حدنگاری در حوزه اراضی زراعی و تبدیل اسناد دفترچه ای به تک برگ ازاولویت های وظایف سازمان ثبت است.

بیشتر بخوانید:

آموزش غسالی به دانشجویان در غسالخانه بهشت زهرا + عکس

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با روی کارآمدن پهلوی موضوع تصرف املاک و اراضی اوینی‌ها به بهانه‌های مختلف شروع شده بود و در نهایت از سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۴۶ کل اراضی کشاورزی اوین به تصرف درآمد.

11 ساعت پیش

یازدهم اسفند ماه امسال به دنبال اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره سرقت منزل در محدوده دولت آباد بلافاصله مأموران کلانتری ۱۶۷ برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

9 ساعت پیش

سازمان هواشناسی برای ۲۲ استان کشور هشدار صادر کرد.

12 ساعت پیش

پسرجوانی که نوید نام داشت 15 سال قبل در استان فارس مرتکب قتل شد و فرار کرد.

18 ساعت پیش

نتایج تحقیقات نشان داده است که چنین طوفان‌های بزرگی به دلیل گرمایش جهانی به دلیل گرم‌شدن اقیانوس‌ها و جو بیشتر می‌شود.

14 ساعت پیش

پلیس زن ۲۴ ساله‌ای را دستگیر کرد که گزارش شده بود قصد داشته نوزاد ۲۰ روزه‌اش را بفروشد، اما مادر این نوزاد مدعی بود قصد فروش «یلدا» را نداشت و تنها دیگران او را ترغیب به فروش دخترش می‌کردند.

16 ساعت پیش

زمان توزیع کارت آزمون استخدامی آموزش پرورش اعلام شد.

13 ساعت پیش

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: حدود ۵ کیلومتر مسیر تونلی و ۲ ایستگاه جدید در امتداد شمال‌غرب خط ۷ مترو احداث خواهد شد.

13 ساعت پیش

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد.

16 ساعت پیش

بیشتر...