تیتر برتر |
1 ماه پیش

جزییات صدور احکام جدید همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تیتربرتر

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ چقدر افزایش می یابد؟

به گزارشتیتربرتر؛بازنشستگانسخت و زیان‌آور تامین اجتماعی از صدور احکام جدید سازمان تامین اجتماعی خبر می‌دهند.

به گفته این بازنشستگان، احکام جدید صادرشده و در آن با اصلاح متناسب‌سازی، دریافتی بازنشستگان افزایش یافته است.

پیش از این مقرر شده بود بااصلاح همسان‌سازی برای بازنشستگانسخت و زیان‌آور به‌گونه‌ای که هر سال سابقه کار سخت، یک‌سال‌و‌نیم محسوب شود، دریافتی این گروه از مستمری‌بگیران افزایش یابد؛ حالا با صدور احکام به‌نظر می‌رسد این وعده به سرانجام رسیده است.

بازنشستگان ابراز امیدواری می‌کنند در اسفندماه، مابه‌التفاوت چند ماه، از مرداد تا پایان سال را دریافت کنند.

جزییات صدور احکام همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

رئیس سازمان برنامه و بودجه از اجرایطرح همسان‌سازی و صدور احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعیدر اسفند ماه خبر داد.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، در توییت اخیر خود نوشت: از تجربه همسان‌سازی بازنشستگان لشکری و کشوری که با همفکری آنها این امر اجرایی شد، استفاده شد و با همراهی وزیر رفاه، سازمان تامین اجتماعی و کانون‌های تامین ‌اجتماعی روشی مناسب برای کامل کردنهمسان‌سازی حقوق بازنشستگانتامین اجتماعی پیشنهاد شد.

وی عنوان کرد: با عنایت خداوند، احکام جدید بازنشستگان عزیز تامین اجتماعی در همیناسفند ماهاصلاح و صادر می‌شود.

طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، نوبخت اخیرا در جلساتی با نمایندگانبازنشستگان تامین اجتماعی، اعلام آمادگی کرده بود که با همکاری آنان راهی برای اجرای این موضوع طراحی خواهد شد.

اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از سال ۱۴۰۰

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه رونمایی از طرح اورژانس کسب و کار کشور در جمع خبرنگاران گفت: همسان‌سازیحقوق بازنشستگانتأمین اجتماعی از سال ۱۴۰۰  اجرا می‌شود.

وی افزود: در بحث همسان‌سازی حقوق سازمانتامین اجتماعیقدم به قدم جلو رفتیم که بعد از ۱۴ سال همسان‌سازی صورت گرفت و در مرداد ماه امسال ابتدا از بازنشستگان اجرا شد در قدم بعدی در صندوق‌های بازنشستگی همسان‌سازی اتفاق افتاد و ۱۰۰درصد منابع حاصل شده برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان انجام شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در مذاکره‌ای که با سازمان برنامه و بودجه داشتیم ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال آینده پیش‌بینی شده است که در قالب بند «و» تبصره ۲ لایحه بودجه پیش‌بینی شده و این لایحه در مجلس در حال رسیدگی است و جداول آن نیز شفاف و روشن شده است و با تصویب مجلس از اول سال ۱۴۰۰ این همسان‌سازی اجرا می‌شود و ادامه مسیر و گام جدیدی خواهد بود.

وی در مورد اینکه بین حداقلحقوق بازنشستگان تأمین اجتماعیو حداکثر مستمری آنها چقدر خواهد بود گفت: هنوز مجلس تصویب نکرده است و بعد از مصوبه مجلس مشخص می‌شود. بنابراینهمسان‌سازیحقوق و دستمزدروند طبیعی خود را طی می‌کند و در سایت صندوق‌های بازنشستگی هم انجام شده است.

شریعتمداری همچنین در مورد تعیین حداقل مزد کارگران در شورای عالی کار گفت: امروز اولین جلسه شورای عالی کار برگزار می‌شود و روند بررسی با توجه به نرخ تورم در پایان سال بررسی می‌شود بنابراین نرخ تورم ماه‌های پایانی سال مانند بهمن و اسفند تعیین‌کننده است همچنین تورم انتظاری و پیش‌بینی بانک مرکزی از تورمی که در سال ‌آینده روی می‌دهد برای تعیین حداقل دستمزد تعیین‌کننده است و به همین خاطر معمولا جلسات تعیین دستمزد تا روزهای پایانی سال طول می‌کشند.

نحوه تعیین دستمزد کارگران در 1400

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در مورد اینکه گفته می‌شود آیا امکان افزایش ۳۵ درصدی حداقل دستمزد کارگران وجود دارد گفت:  جلسات شورای عالی کار هنوز تعیین تکلیف نکرده است و ارقامی که گفته می‌شود همه‌اش گمانه‌زنی است به هر حال در جلسات شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان و دولت حداقل دستمزد بررسی می‌شود دولت هم به طور جد معتقد است کارگران اصلی‌ترین ستون تولید در کشور هستند که باید مورد توجه قرار گیرند و جیب و درآمد آنها باید بتواند یک زندگی عزتمند برای آنها فراهم کند.

زمان واریز حقوق اسفند بازنشستگان تامین اجتماعی

مدیرکل مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی از پرداختحقوقاسفند بازنشستگان و مستمری بگیراناین سازمان زودتر از موعد مقرر خبر داد.

ناهید حیدری گفت: همه ماه‌ها حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان از20 الی 30 اسفندپرداخت می شود لیکن با دستور مدیرعامل این سازمان، حقوق اسفند بازنشستگان عزیز زودتر از موعد مقرر و از هفته آتی پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره با اعمالمتناسب سازی حقوق بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آورافزود: بازنشستگان و مستمری بگیران مشاغل سخت و زیان آور به همراه مستمری اسفند، مبلغ ترمیم شده متناسب سازی خود را نیز دریافت می کنند.

گردآورنده:الهام خلیلی خو

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ چقدر افزایش می یابد؟

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به تشریح جزییاتی از افزایش حقوق بازنشستگان در پی مصوبه اخبر مجلس پرداخت.
#‌جامعه #‌خبری منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

صبح امروز (پنج شنبه) محموله ای از چین حاوی ۴۰۰ هزار دوز و

7 دقیقه پیش

اینستاگرام در یک آزمایش جهانی که از روز چهارشنبه آغاز ش

10 دقیقه پیش

رئیس سازمان زندان‌ها در اولین روز از ماه مبارک رمضان

یک ربع پیش

گروه استان‌ها ــ فرماندار نطنز از ثبت‌نام قطعی 341 داوطلب انتخابات شوراهای روستایی نطنز در دو بخش مرکزی نطنز و بادرود خبر داد.

یک ربع پیش

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه آغاز غنی‌سازی 60 درصد یکی از الزامات قانون اقدام راهبردی بود، گفت: در ماده یک این قانون سازمان انرژی اتمی مکلف شده برای تامین نیازهای کشور در صورت لزوم بیش از 20 درصد غنی سازی کند.

یک ربع پیش

نماینده دائم روسیه در وین بر لزوم اجرای تعهدات همه طرفین در چارچوب توافق هسته‌ای، بعنوان تنها راه حل مشکلات کنونی در مسیر احیای کامل برجام، ازجمله تحقق لغو تحریم‌های ضدایرانی از سوی آمریکا تأکید کرد.

یک ربع پیش

اینستاگرام در یک آزمایش جهانی که از روز چهارشنبه آغاز شد، به کاربران امکان می دهد مشاهده شمارشگر لایک پستهای خود یا کاربران دیگر را به اختیار خود مخفی کنند.

یک ربع پیش

منابع لبنانی گزارش دادند که در سایه پیچیده شدن اوضاع سیاسی تنها راه برای تشکیل دولت، تحمیل و اجبار است.

یک ربع پیش

نرخ بیکاری در ترکیه مجددا از ۱۳ درصد گذشت.

یک ربع پیش

یک کارشناس ارشد تغذیه مصرف زولبیا و بامیه را موجب تضعیف

نیم ساعت پیش

سخنگوی کاخ سفید گفته است که مذاکرات غیرمستقیم ایالات متحده و ایران با هدف احیای توافق هسته‌ای 2015 امروز پنجشنبه در شهر وین از سرگرفته می‌شود.

نیم ساعت پیش

گروه استان‌ها- طرح واکسیناسیون جانبازان در استان مرکزی اجرا می‌شود که به گفته مسئولان بنیاد شهید استان مرکزی، مرحله دوم واگسیناسیون جانبازان 70 درصدی استان مرکزی انجام شد.

نیم ساعت پیش

پدر شهید مرتضی غفاری از شهدای شهرستان زنجان درگذشت.

نیم ساعت پیش

مدیر منطقه‌ای تالار بورس آذربایجان شرقی گفت: افراد متعهد و متخصص در انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت شرکت کنند.

نیم ساعت پیش

شرکت فضایی "بلو اوریجین"(Blue Origin) متعلق به "جف بزوس" روز گذشته تقویت کننده نیوشپرد خود را برای پانزدهمین آزمایش پرواز پرتاب کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...