شهرآرانیوز |
1 ماه پیش

تدارکات ضعیف توجیه کرونایی باخت تیم ملی بسکتبال مقابل ژاپن با ۲۸ اختلاف امتیاز شهرآرانیوز

تدارکات ضعیف و توجیه کرونایی|باخت تیم ملی بسکتبال مقابل ژاپن با ۲۸ اختلاف امتیاز
تیم ملی بسکتبال کشورمان مقابل تیم ملی ژاپن شکست خورد.

سعیده فتحی/شهرآرانیوز،از تیم ملی بسکتبال در اردوی تدارکاتی ژاپن چه خبر؟ بازی‌های تدارکاتی این تیم چه شد؟ هرچه سایت فدراسیون بسکتبال را گشتیم هیچ خبری درباره نتایج تیم ملی بسکتبال در بازی‌های دوستانه ژاپن پیدا نکردیم، تنها دو خبر کار شده که یکی درباره زمان برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی ب ژاپن است و دومی هم خبر از پشت سر گذاشتن یک روز تمرینی تیم ملی در ایواته دارد و گفته شده این تیم فردا جمعه ۴ تیر ماه ساعت ۱۹:۳۵ سومین دیدار تدارکاتی خود را با تیم ملی ژاپن انجام خواهند داد.
اگر چه فدراسیون بسکتبال ایران خبری درباره بازی‌های این تیم در ژاپن هنوز کار نکرده، اما خبرگزاری‌های ژاپنی نوشته اند تیم ملی ایران در مقابل ژاپن با نتیجه ۸۵ بر ۵۷ شکست خورده است. شاید قبول باخت با ۲۸ اختلاف امتیاز مقابل  ژاپن برای فدراسیون نشین‌ها سخت بوده و ترجیح دادند خبر آن را کار نکنند، اما مطمئنا اگر این نتیجه برعکس شده بود خبر اول سایت آن را کار می‌کردند!
آقایان زیاد سخت نگیرید بازی تدارکاتی همین است دیگر، باخت هم جزوی از ورزش است، اما ایکاش شما که به ژاپن رفتید حداقل طوری برنامه ریزی می‌کردید که با تیم اصلی این کشور که چند بازیکنش در آمریکا هستند بازی می‌کردید، کاش حداقل به تیم‌هایی ببازید که یک سرو گردن از ایران بالاتر باشند نه این تیم ملی ژاپن!
والیبالی‌ها در لیگ ملت‌ها حاضر شدند و این رقابت‌ها را بازی‌های تدارکاتی برای المپیک در نظر گرفتند، در مقابل ابرقدرت‌هایی مثل فرانسه و لهستان بازی کردند و به جوانان هم میدان دادند و باختند، با این حال برخی ناراحت هستند که چرا والیبالی‌ها شکست خوردند!
بعد توقع نداشته باشید ما از بازی تدارکاتی مقابل تیم ملی ب ژاپن و یا شکست با ۲۸ اختلاف امتیاز مقابل آنها راضی باشیم. قیاس خوب نیست، اما سطح انتظار ما هم از تیم المپیکی مان این نیست. متاسفانه کرونا بهانه خیلی خوبی دست مسئولان فدراسیون بسکتبال داد تا اینگونه تدارکات ضعیف تیم ملی را توجیه کنند! وگرنه باید به مراتب تدارکات این تیم از آن تیم المپیک ۲۰۰۸ بهتر برگزار می‌شد. آن زمان زوران رادوویچ مسئول فدراسیون‌های ملی و پیشرفت بسکتبال در جهان به ایران آمد و با جلساتی که با مسئولان وقت فدراسیون داشت برنامه ریزی بسیار خوبی برای تیم ملی انجام دادند که تا به امروز بی سابقه بوده است. در آن دوره تیم ملی کشورمان با تیم‌هایی مثل ایتالیا، کرواسی، استرالیا، اسلوونی، پورتوریکو، نیوزلند، آرژانتین، صربستان و چین بازی کرد و بعد از آن راهی المپیک شد، اما حالا اصلا انگار نه انگار که قرار است با تیم‌های بزرگی مثل آمریکا بازی کنیم. تدارک ما برای بازی با آمریکا رقابت با تیم ملی ب ژاپن است!
همانطور که گفتیم می‌دانیم فدراسیون نشین‌ها باز هم کرونا را بهانه خواهند کرد، اما این بهانه پذیرفتنی نیست باید برای تیم المپیکی برنامه داشت و حداقل سود را از حضور در بزرگترین میدان برد، حداقلش هم این بود با چند کشوری که در بسکتبال دنیا مطرح هستند بازی تدارکاتی برگزار می‌کردیم تا برای بازیکنان جوان‌تر تجربه‌ شود. رقابت با تیم ملی ب ژاپن برای ما چه سودی دارد؟ این بازی ها چه آورده‌ای برای کادر فنی، بازیکنان تیم ملی و به خصوص جوان‌تر‌ها خواهد داشت؟

 

صحنه ای از بازی تیم ملی بسکتبال ایران با تیم ملی ژاپن


#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شمشیرباز کشورمان در اولین رقابت خود در المپیک با پیروزی برابر شمشیرباز مجارستانی به دور بعد صعود کرد، شمشیرباز مجارستانی سابقه قهرمانی در دو المپیک را داشت و یکی از شانس های مدال طلای این دوره محسوب می‌شد.

4 روز پیش

مجتبی عابدینی، شمشیرباز سابر کشورمان در اولین رقابت خود در المپیک ۲۰۲۰ با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ برابر گوردون از کانادا پیروز شد و به دور بعد صعود کرد.

4 روز پیش

مشاور مرکز پژوهش‌های مجلس در امور آب: کشور دارد به سمت خشکسالی پیش می‌رود.

4 روز پیش

آرمینا صادقیان و فاطمه کرم‌زاده دو نماینده تیراندازی ایران موفق نشدند به فینال تفنگ ۱۰ متر بادی زنان راه پیدا کنند.

5 روز پیش

حواشی دیدار آلومینیوم اراک و تراکتور تبریز و درگیری نیمکت دو تیم را مشاهده کنید.

5 روز پیش

کارشناسی داوری دیدار آلومینیوم اراک و تراکتور تبریز در هفته بیست و هشتم لیگ برتر را ببینید.

5 روز پیش

کارشناسی صحنه های مشکوک دیدار ماشین سازی تبریزو پرسپولیس در هفته بیست و هشتم لیگ برتر را ببینید.

5 روز پیش

در جریان دیدار ماشین سازی تبریز و پرسپولیس حامد لک دروازه بان سرخپوشان با یکی از توپ جمع کن های بازی درگیری لفظی پیدا کرد.

5 روز پیش

در برنامه محاکات، داستان عجیب کشتن کودک توسط فردی که چند هفته قبل جان آن کودک را نجات داده بود را ببینید.

5 روز پیش

کارشناسی داوری صحنه های مشکوک دیدار پدیده مشهد و سپاهان اصفهان را ببینید.

5 روز پیش

جشن شادی هواداران تیم فجر سپاسی شیراز پس از قهرمانی و صعود تیم محبوبشان به لیگ برتر را ببینید.

5 روز پیش

رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز پس از دریافت نوبت دوم واکسن کوو ایران برکت با تشکر از مجاهدت‌های مجموعه‌های بهداشت و درمان در مقابله با بیماری و بخصوص از زحمات دانشمندان و محققان در تولید واکسن داخلی، بر لزوم استمرار رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی تا توقف شیوع بیماری تأکید کردند. منبع: khamenei.ir

5 روز پیش

۴۱۰۰ سال پیش، شاهی در عیلام تصمیم گرفت تا از زیر سلطه حکومت اَکَد بیرون بیاید. شاهی که نام آن را کمتر شنیده‌اید.

5 روز پیش

برای فروش سهام عدالت دارندگان سهام باید ابتدا در سامانه سجام و کارگزاری ها بورسی ثبت نام کنند و کد بورسی و سجام دریافت کنند.

5 روز پیش

معاون وزیر بهداشت به مردم اطمینان داد واکسن آسیب جدی به بدن انسان نمی زند. حریرچی گفت: ابتلا به کرونا بعد از واکسن بسيار نادر است.

5 روز پیش

بیشتر...