خبرآنلاین |
۴ هفته پیش

کیفرخواست پرونده شهادت حاج قاسم صادر شد خبرآنلاین

کیفرخواست پرونده شهادت حاج قاسم صادر شد

رییس کل دادگستری استان تهران از صدور کیفرخواست پرونده شهادت سردار سلیمانی و برگزاری دادگاه آن طی یک ماه آینده خبر داد.

به گزارشخبرآنلاین، رئیس کل دادگستری تهران گفت: کیفرخواست ۱۶۴ صفحه‌ای پرونده شهادت حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان صادر شد و دادگاه آن در یک ماه آینده برگزار می‌شود.

تسنیم نوشت: علی القاصی‌مهر؛ رییس کل دادگستری استان تهران در گرهمایی مسئولان قضایی به‌مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار کرد: پرونده مربوط به شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان پس از جمع آوری بیش از ۱۲ هزار صفحه مستندات با صدور کیفرخواستی جمعاً در ۱۶۴ صفحه علیه ۷۳ نفر از مقامات آمریکا، به دادگاه کیفری یک تهران ارجاع شد و در نوبت رسیدگی قرار گرفت؛ به همه متهمین پرونده که جملگی از دولتمردان و مقامات نظامی آمریکا هستند از طریق رسمی ابلاغ و اعلام شده است که وکلای مدافع خود را اعلام کنند؛ دادگاه علنی این متهمین ظرف یک ماه آینده برگزار خواهد شد.

وی همچنین گفت: در راستای صیانت از حقوق عامه ملت ایران در برابر اقدامات ددمنشانه آمریکا و هم‌پیمانانش، برای اولین بار دعاوی مهمی علیه دولت آمریکا و برخی از دولت‌های هم‌پیمان آن در موضوعات مرتبط به خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از جنایت‌هایآمریکا، در یکی از شعب حقوقی محاکم تهران که برای همین منظور تعیین شده است، تشکیل شد.

وی افزود: در پرونده مربوط به دعوای بیماران پروانه‌ای، دادگاه پس از رسیدگی با در نظر گرفتن نتایج زیان‌بار حاصل از اقدامات غیرقانونی و ناعادلانه آمریکا علیه کودکان عزیز مبتلا به بیماری پروانه‌ای که در مواردی حتیمنجر به فوت این عزیزان شده است، حکم بر محکومیتدولت آمریکا و سردمداران آن به پرداخت ۵ میلیون دلار به ازای هر خواهان (جمعاً یک میلیارد و ۴۷۵میلیون دلار) به عنوان خسارت مادی و همچنین ۵میلیارد و ۳۱۰ میلیون دلار به عنوان جبران خسارت معنوی صادر نمود و دولت آمریکا را محکوم کرد.

وی افزود: همچنین در پرونده مربوط به شهدا و آسیب دیدگان عملیات تروریستی گروهک الاحوازیه که در سی و یکم شهریور ماه سال ۱۳۹۷ و در جریان رژه نیروهای مسلح در اهواز روی داد و منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از هموطنان‌مان شد، دادگاه در مقام احقاق حقوق عامه ملت شریف ایران، طی حکمی مستدل و مستند دولت آمریکا و سردمداران آن را به پرداخت مبلغ ۳۰ میلیون دلار به ازای هر خواهان (مجموعاً به مبلغ ۹۶۰ میلیون دلار) برای جانباختگان و به پرداخت مبلغ ۲۰ میلیون دلار به ازای هر خواهان (مجموعاً به میزان ۶۴ میلیون دلار) به عنوان خسارت مادی و معنوی و همچنین یک میلیارد و ۲۸۰میلیون دلار به عنوان خسارت تنبیهی، محکوم کرد.

رییس کل دادگستری استان تهران گفت: یکی از موضوعات مهم کنونی در حوزه حقوق عامه، مقوله رمزارزها و فعالیت‌های اقتصادی در این زمینه است؛ در نتیجه عدم آگاهی و دانش و اشراف کامل بخش زیادیاز جامعه و همچنین سوء استفاده افراد فرصت طلب، تعداد قابل توجهی از هم وطنان عزیز اموال و سرمایه‌هایشان در این بستر مورد کلاهبرداری قرار گرفته و یا در معرض خطر قرار دارد؛ به عنوان نمونه در پرونده موسوم به کینگ مانی حدود ۵۱ هزار نفر شاکیو مالباخته وجود دارد که در این زمینه دادگستری استان تهران هم در مسیر شناسایی متهمین و رسیدگیقانونی و صدور حکم و هم در زمینه پیگیری برایافزایش آگاهی‌های عمومی و ایجاد سازوکارهای قانونی، فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داد.

القاصی افزود: همچنین در راستای حمایت از تولیدو ادامه اشتغال کارگران در سطح استان تهران، تعداد ۵۱ واحد تولیدی ورشکسته با تعداد پنج هزار و ۵۹۶ کارگر به طور کلی از ورشکستگی خارج شده و کارگران این واحدهای تولیدی، مجدداً به سر کار برگشتند.

۲۳۳۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زاکانی در حالی از تعامل با شورای شهر تهران خبر می‌دهد که برخی از اعضای شورای شهر تهران معتقدند زاکانی، بیشترین تذکر را در همین سه سال گرفته و البته آنطور که نمایندگان پارلمان شهری می‌گویند پاسخ‌های کلیشه‌ای شهرداری تاکنون نتوانسته آنها را اقناع کند.

14 ساعت پیش

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان از تعطیلی پنج شنبه ها تا ۱۵ شهریور ماه در این استان خبر داد.

11 ساعت پیش

سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌های کشور خبر داد که خطر خسارت به محصولات کشاورزی را در پی دارد و شدت این بارش‌ها در حد هشدار هواشناسی زرد خواهد بود.

دیروز

سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌های کشور خبر داد که خطر خسارت به محصولات کشاورزی را در پی دارد و شدت این بارش‌ها در حد هشدار هواشناسی زرد خواهد بود.

دیروز

ادارات استان سمنان پنجشنبه‌ها تعطیل شد.

22 ساعت پیش

فرمانده انتظامی استان از کشف ۱۰۲ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک در بازرسی از سواری پژو پارس در شهرستان فیروزآباد خبر داد.

دیروز

یک فوریت لایحه احداث آرامستان های جدید تهران با ۱۰ رأی مخالف تصویب نشد.

9 ساعت پیش

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشداری ضمن اشاره به ماندگاری هوای گرم در استان تا جمعه (۵ مرداد)، نسبت به لزوم مدیریت مصرف برق و آب تاکید کرد.

دیروز

سازمان مدیریت بحران شهر تهران نقشه‌ای برای «تعیین مسیرهای ویژه تردد اضطراری» در شبکه معابر اصلی و فرعی تهیه کرده است.

11 ساعت پیش

بیشتر...