خبرگزاری تسنیم |
4 ماه پیش

انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از بی توجهی به مباحث نوآوری تسنیم


انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از بی‌توجهی به مباحث نوآوری

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های داخل و خارج کشور از بی‌توجهی برخی مقامات عالی کشور به مباحث نوآوری انتقاد کرد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، حسین دهقان با انتقاد از بی توجهی برخی مدیران عالی کشور به بحث نوآوری، اظهار کرد: هیچ سازمان یا موسسه اقتصادی بدون نوآوری، آینده‌ای نخواهد داشت و بحث تکنولوژی حتما باید در درون صنعت مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان این‌که اگر جایگاه خود را در بازار هر محصول پیدا نکنیم فقط منابع را تلف کرده‌ایم، ادامه داد: پیشتازان صنایع مختلف، نوآوران آن صنعت هستند. در چند دهه گذشته سهم دانش در محصول نسبت به سهم مواد اولیه رشد بسیار قابل توجهی یافته است و همه ابعاد صنعت در حال هوشمند شدن است. اگر هوشمند شدن را نپذیریم به تبع عقب افتادگی را پذیرفته‌ایم.

وی افزود: بنیاد مستضعفان باید ظرفیت‌های نوآورانه خارج از خود را بشناسد و با آنها شراکت کند تا هم بنگاه‌های کوچک رشد کنند و هم صنایع بنیاد بروز و پیشرو شوند. باید قابلیت‌های سازمانی خود را برای پذیرش تحولات صنعتی آینده بالا ببریم.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر این‌که بنای برای رقابت با بخش خصوصی نداریم، اضافه کرد:توسعه سازمانی مقدم بر توسعه محصول و کالاست و تا زمانی که مدیران بزرگ فکر نکنند، رقابت در سطح جهانی ممکن نیست. اگر مدیری بتواند افراد مناسب را در جای مناسب بگذارد و ایده‌های نخبگان را عملیاتی کند آنگاه می‌توان گفت مهم‌ترین توسعه یعنی توسعه سازمانی رخ داده است.

دهقان گفت: باید در استفاده از فناوری‌ها پیشتاز باشیم اما به شرطی که این موضوع به گران کردن سرمایه‌گذاری منجر نشود. تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان به‌صورت هوشمندانه، یک کل واحد و مجهز به هوش مصنوعی اداره شود. از مجموعه استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیانی که در داخل و خارج کشور به مجموعه اهداف سازمانی بنیاد کمک کنند، حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آمارهای دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان می‌دهد که در اردیبهشت سال جاری 574 سانس کنسرت روی صحنه رفته است.

10 دقیقه پیش

فرزین گفت: رمز ریال پول بانک مرکزی است که دیگر به صورت اسکناس منتشر نمی‌شود بلکه به صورت الکترونیک منتشر خواهد شد.

6 دقیقه پیش

راه‌آهن رشت ـ کاسپین با حضور سرپرست رئیس‌جمهوری و دستیار ویژه رئیس‌جمهور روسیه و معاون نخست‌وزیر آذربایجان فردا پنجشنبه به بهره‌برداری می‌رسد.

9 دقیقه پیش

مدیریت فرودگاه الحدیده یمن از بیش از 30 حمله هوایی ائتلاف آمریکایی ـ انگلیسی به این فرودگاه خبر داد و آن را در امتداد حملات و محاصره ائتلاف سعودی عنوان کرد.

10 دقیقه پیش

امروز چهارشنبه کنداکتور انتخاباتی تلویزیون با پخش میزگردهای تلویزیونی، «بدون تعارف» و مستندهای نامزدها پیش می‌رود.

9 دقیقه پیش

8 تیر باید انتخاب کنیم که می‌خواهیم به دهه سیاه اقتصاد ایران با رشد زیر 1درصد، تورم بالای 40درصد، نقدینگی 1000درصدی، بورس خانمانسوز، رشد 10میلیون‌نفری فقرا، جهش 8برابری قیمت مسکن و دیگر بلایای اقتصادی عقبگرد کنیم یا نه.

11 دقیقه پیش

عضو پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به اشتباه آموزش‌ و پرورش در امتحانات هماهنگ پایه ششم و نهم گفت: آزمون‌های هماهنگ ملی باید در پایه پنجم و هشتم برگزار شود و هدف آن رتبه‌بندی دانش‌آموزان و مدارس نباشد.

10 دقیقه پیش

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در دو ماهه ابتدایی 1403 موفق به کسب درآمد 90 هزار و 218 میلیارد و 304 میلیون ریالی شد.

11 دقیقه پیش

به عقیده رایزن فرهنگی ایران در هند برخی از محصولات فرهنگی‌مان مانند یک تعداد از سریال‌های تاریخی یا کتاب‌ها از استقبال خوبی در بین مردم دیگر کشورها برخوردارند، اما همچنان نتوانسته‌ایم جایگاه ثابت و دائمی در صادرات محصولات فرهنگی داشته باشیم.

11 دقیقه پیش

بیشتر...