خبرورزشی |
1 روز پیش

رابطه من کی روش مثل مورینیو نیست وقتی اسم ایران می آید من تنها به یک بازیکن فکر می کنم

رابطه من و کی‌روش مثل مورینیو نیست/ وقتی اسم ایران می‌آید من تنها به یک بازیکن فکر می‌کنم
۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱

ژوزه مورایس، سرمربی پرتغالی تیم سپاهان معتقد است که هموطنش در می‌تواند با تیم ملی ایران به دور حذفی جام جهانی صعود کند. او در گفت‌وگو با ویژه برنامه جام جهانی در مورد مدعیان تورنمنت و وضعیت ایران با کی‌روش صحبت کرد.

  • اجاره ویلا شمال jabama
  • اجاره ویلا شمال jabama

مورایس با تاکید به اینکه مهره‌های شاغل در لیگ‌های باکیفیت می‌توانند در این جام خیلی تعیین کننده باشند افزود: می‌توانیم در انتظار شگفتی‌های جذابی باشیم. سازماندهی، کیفیت، دانش و تکنولوژی در این سال‌ها تفاوت‌هایی را رقم می‌زنند. تیم‌هایی با بازیکنانی که در مسابقات باکیفیت مثل اسپانیا، آلمان و انگلیس بازی می‌کنند، حتی پرتغال و فرانسه که فشرده و رقابت نزدیکی دارند مطمئنا قابلیت‌های بیشتری دارند.

او در پاسخ به این سوال که کدام تیم قهرمان می‌شود گفت: برزیل و آرژانتین کشورهای فوتبال خیزی هستند ولی اکثر ستاره‌های آنها در لیگ‌های خارجی بازی می‌کنند. آنها تجربه‌های متفاوت، تمرین باکیفیت و پرفشاری دارند که از اهمیت زیادی برخوردار است. به این خاطر من باور دارم که یکی از این کشورها می‌تواند قهرمان شود. این می‌تواند یک شگفتی باشد که پرتغال یا بلژیک قهرمان شوند یا شگفتی کوچک‌تری خواهد بود اگر آلمان و فرانسه قهرمان شوند. شاید قهرمانی انگلیس! آنها سال‌هاست که قهرمان نشده اند. همیشه جذاب است که ببینیم چه تیمی قهرمان می‌شود.

سرمربی سپاهان با در مورد شانس صعود ایران با کی‌روش تاکید کرد: تیم ملی ایران مربی دارد که کیفیت خود را نشان داده است. وقتی در مورد این تیم صحبت می‌کنیم من ابتدا به مهاجم باکیفیتی که در پورتو بازی می‌کند فکر می‌کنم؛ طارمی‌در باشگاهی بازی می‌کند که من آنجا بودم و قهرمان اروپا شده است. او یک بازیکن خوب و شایسته ایرانی است که نشان می‌دهد ایران بازیکنان خوبی در اختیار دارد. من شناخت خیلی خوب و قدیمی‌از کی‌روش دارم؛ از سال‌ها پیش که به عنوان یک مربی مطرح در پرتغال شناخته می‌شد. کی‌روش کمک مربی منچستر و سرمربی رئال مادرید بود. این خیلی آسان نیست و کاملا خاص است. او یک مربی شایسته و صاحب استراتژی و تفکر است. کسی است که همیشه به این فکر می‌کند که هر کجا باشد همه چیز را بهتر کند و پیشرفت اتفاق بیافتد.

مورایس افزود: ما این جا در ارتباط هستیم و هر هفته باهم صحبت می‌کنیم. مثلا می‌پرسد بازی چطور بود و عملکرد بازیکنان چطور بود. به همین دلیل من طرفدار کی‌روش هستم و او این را می‌داند. دوستی ما شاید مثل رابطه من و مورینیو نباشد. ما با هم کار می‌کردیم ولی رابطه‌ام با کی‌روش این طور نیست. باید کی‌روش را تحسین کنم چون مربیگری او در سطح بالایی است. من باور دارم کی‌روش می‌تواند از توانمندی‌های ایران استفاده کند. پیش بینی سخت است ولی شش امتیاز می‌تواند فوق العاده باشد و اگر نشد امیدوارم چهار امتیاز برای صعود کافی باشد. اگر بتوانند شش امتیاز کسب کنند به نظرم خیلی جذاب است.

  • علی بابا
  • علی بابا

برچسب‌ها

  • اخبار و نتایج تیم ملی فوتبال ایران
  • ژوزه مورایس
  • سپاهان
  • خبر ویژه


#‌ورزشی #‌خبر_ورزشی منبع: خبرورزشی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سید جلال موسوی گفت: در برخی جایگاه‌های سوخت که برای ارایه سوخت آزاد در نظر گرفته شده‌اند گازوئیل با نرخ ۶۰۰ تومانی را تا ۲۰۰۰ تومان هم به رانندگان به فروش رسانده‌اند. یا اینکه راننده‌ای کارت خود را در آن جایگاه سوخت به اجاره گذاشته است و همین موضوعات باعث گران فروشی گازوئیل ۶۰۰ تومانی شده‌است.

11 ساعت پیش

بارش بی سابقه باران در شهر جده عربستان سعودی منجر به جاری شدن سیل، آب گرفتگی و خسارت سنگین به ساکنان این شهر شده است.

11 ساعت پیش

پلیس اعلام کرد حدد 20 شترمرغ اوایل روز پنجشنبه از محوطه محل نگه‌داری خود فرار کردند و باعث ایجاد "خطرات ترافیکی" شدند.

11 ساعت پیش

تا زمانی که ریاض برای امنیت خود به واشنگتن وابسته باشد، خواستگاری چین از ریاض به  قیمت تهران بعید است. اهمیت استراتژیک عربستان سعودی برای چین در مقایسه با تهران کمرنگ است.

10 ساعت پیش

لیونل اسکالونی، سرمربی تیم ملی آرژانتین، سعی دارد از دیگو مارادونا برای الهام بخشیدن به شاگردانش استفاده کند.

11 ساعت پیش

موضوع در دستور کار متخصصان پلیس فتا پایتخت قرار گرفت و پس از اقدامات تخصصی و تحقیقات سایبری، متهم شناسایی و پس از تشریفات قضائی در یکی از مناطق غربی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

11 ساعت پیش

مرتضی پورعلی گنجی به رهبر خط دفاعی تیم ملی فوتبال ایران تبدیل شده است.

11 ساعت پیش

مه مردم ما می‌خواهند که بحث امنیت ملی‌شان به عنوان نقطه مهم اقتدار ایران حفظ شود؛ در حالیکه برهم زدن نظم و انضباط عمومی و امنیت اجتماعی مساله‌ای است که دشمنان ما برای کشور طراحی کرده‌اند.

11 ساعت پیش

مربی تیم ملی تکواندو بانوان از حضور در این تیم کناره‌گیری کرد.

12 ساعت پیش

بیشتر...