خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

امام جمعه یزد: وحدت حضور در میدان راه فائق آمدن بر توطئه های دشمنان است اخبار یزد اخبار استانها تسنیم Tasnim


امام جمعه یزد: وحدت و حضور در میدان راه فائق آمدن بر توطئه‌های دشمنان است

گروه استان‌ها ــ امام جمعه یزد با اشاره به اینکه "دشمن تمام تلاش خود را برای فتنه‌انگیزی و تفرقه‌افکنی به کار گرفته است" گفت: وحدت، مدیریت و حضور در میدان راه فائق آمدن بر توطئه‌های دشمنان است.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازیزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری درپیام جمعهاین هفته اظهار داشت: در ایام و لیالی شب‌های قدر هستیم، ارزش‌های بسیاری برای این شب‌ها ذکر شده که در این خصوص نکاتی را مطرح می‌کنم تا روزه‌داران به ثواب عبادت در شب‌های قدر از فضیلت هزار ماه عبادت بیشتر است و درک حقیقت شب قدر واقف شوند.

وی گفت: خداوند متعال در آیه وَمَا أَدْرَاكَ مَا لَیْلَةُ الْقَدْرِ سوره قدر به پیامبر (ص) خطاب می‌کند که «و چه می‌دانی شب قدر چیست» این بدان معنا است که فضیلت و عظمت شب قدر را حتی پیامبر خدا که تمام قرآن را بر قلب او نازل شده است نمی‌داند.

امام جمعه یزد بیان کرد: اگر برنامه‌ریزی داشته باشیم می‌توانیم بهره کافی از شب‌ با عظمت قدر که شب تعیین مقدرات آینده است را ببریم، ملائکه آسمان در این شب اعمال ما را بررسی و تقدیرات آینده را مشخص می‌کنند.

ناصری با اشاره به اینکه شب قدر، شب امام زمان(عج) است، ادامه داد: باید با توسل به امام زمان، ایشان را واسطه قرار دهیم و از خدا متعال درخواست کنیم که مقدرات خوبی برای همه ما رقم بزنند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در این ایام و شب‌ها استغفار بهترین دعا است اظهار داشت: طبق روایات، یکی از شب‌های 19، 21 و 23 شب قدر است و به احتمال زیاد شب بیست و سوم ماه رمضان شب قدر حقیقی باشد که باید در این شب‌ها به دعا و استغفار برای خود و دیگران طلب آمرزش کنیم.

ناصری با اشاره به آیه «وَیَا قَوْمِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَیْهِ یُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَیْكُمْ مِدْرَارًا وَیَزِدْكُمْ قُوَّةً إِلَىٰ قُوَّتِكُمْ وَلَا تَتَوَلَّوْا مُجْرِمِینَ سوره هود؛ و ای قوم، از خدای خود آمرزش طلبید و به درگاه او توبه کنید تا از آسمان بر شما رحمت فراوان نازل گرداند و بر قوت و توانایی شما بیفزاید، و زنهار به نابکاری و عصیان روی مگردانید» افزود: استغفار بهترین دعایی است که می توانیم در حق خود و دیگران داشته باشیم.

امام جمعه یزد بیان کرد: شب نوزدهم ماه رمضان شب ضربت خوردن حضرت علی(ع) است، امام علی(ع) مظلوم‌ترین فرد تاریخ است، با وجود اینکه حضرت بیشترین حمایت را از پیامبر و اسلام اما پس از رحلت پیامبر و در طول تاریخ اسلام بیشترین ظلم به ایشان شد مردم در ایام شب‌های قدر امام علی را واسطه و شفیع نزد خداوند متعال قرار دهند.

ناصری با اشاره به 12 اردیبهشت ماه روز معلم و شهادت مطهری گفت: شهید مطهری انسانی، والا، دانشمند، فیلسوف و از خود گذشته بود که مجسمه تقوا، علم، دانش بود که مقام‌های علمی خود را رها کرد و وارد دانشگاه تهران شد و برای خدا به تبلیغ انقلاب پرداخت تا انقلاب اسلامی پیروز شد در واقع با آشنا کردن جوانان با مسائل اسلام و مسلمین زمینه ساز انقلاب شد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: معلمان ما از شهید مطهری الگو بگیرند، حرکات او را مد نظر قرار بدهند، برخی علوم خواندنی است اما شهید مطهری علم وراثت که علم همراه با تقوا و روحیه الهی است را داشت و به دفاع از اسلام می‌پرداخت.

ناصری با تاکید بر اینکه شهید مطهری تندیس علم و تقوا بود گفت: او بود که توانست در دانشگاه‌ها جوانان را متوجه اسلام کند، او که علم به راستی، اخلاص، خدمت و دلسوزی داشت و فارغ از حب ریاست همواره برای اسلام و مسلمین دلسوزی کرد.

وی بیان کرد: هر موقع در جامعه متوجه بدعت و آسیبی شیوع پیدا می‌کرد، بلافاصله در آن زمینه کار می‌کرد، کتاب می‌نوشت، در باب امر به معروف و نهی از منکر و همواره در صدد دفاع از تقوا، حقایق اسلام و انقلاب بود.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: معلمی شغل انبیاء است، بنابراین علمی که ارث انبیاء الهی است باید همراه با معنویت، تقوا و زنده کردن فطرت‌های انسانی باشد نه اینکه تنها به حفظ دروس و یاد گرفتن فرمول‌ها خلاصه شود.

ناصری با اشاره به اینکه معلمان مسئولیت تربیت فرزندان ما و فرزندان این مرز و بوم را بر عهده دارند گفت: پس باید از اندیشه شهید مطهری برای اسلام و انقلاب بهره‌ببرند، دلسوز باشند، به همراه آموزش علوم، اندیشه، تفکر و تدین را در فرزندان این کشور تقویت کنند.

وی اظهار داشت: معلمان لازم است با شیوه درست معنوی فطرت خدایی را در فرزندان ما زنده نگه‌دارند، تقوا، بصیرت و آگاهی را در ضمیر آنها روشن کنند تا این نسل بتواند در برابر هجمه آسیب فضای مجازی و فتنه‌های دشمنان، آبدیده شده و مقاومت کند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: همواره دشمنان در تلاش برای ضعیف نشان دادن کشور ایران بودند، اکنون در شرایط انتخابات ما باید بسیار هوشیارانه و با بصیرت عمل کنیم، به این سبب که می‌بینیم توطئه‌های دشمن از شرق و غرب آغاز شده، آنها می‌خواهند این انتخابات به درستی برگزار نشود، می‌خواهند اعتماد به نفس را از مردم و مسئولان بگیرند آنها را ضعیف نشان بدهند و به مقصود خود برسند.

وی گفت: فتنه انگیزی‌های زیادی را غربی‌ها در برجام دنبال می‌کنند همه ما باید به نحوی عمل کنیم که هیئت مذاکره کننده بتواند قوی ایستادگی کند، البته نباید مسئله انتخابات را به برجام گره زد و نباید به بهانه انتخابات در انجام مذاکرات عجله کرد زیرا طرف‌های مذاکره از این شتاب به نفع خود استفاده می‌کنند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه غرب تنها به دنبال اهداف خود است تصریح کرد: غربی‌ها ملاحظه هیچکس را نمی‌کنند، تلاش آنها این است که روحیه عدم مشارکت را در مردم ایجاد کنند پس مردم باید مراقب باشید تا فریب دشمن را نخوریم و ماجرای جنگ صفین برای ما در جامعه کنونی و تاریخ تکرار نشود، دشمنان در جنگ صفین با قضاوت‌های نادرست و ایجاد اختلاف، اسلام را تضعیف کردند و خودشان را پیروز میدان تلقی کردند، بی‌بصیرتی‌های اطرافیان و تندروی‌های خوارج باعث شد که مکر و حیله دشمن اثرگذار شود و در بین لشکریان حضرت علی(ع) اختلاف ایجاد شد.

حضور پرشور مردم ایران پای صندوق انتخابات توطئه دشمنان را خنثی می‌کند
امام جمعه یزد: انتخابات و برجام نباید به یکدیگر گره بخورند
حضور شکوهمندانه مردم موجب عزت، امنیت و آرامش داخلی می‌شود/ مسئولان از سختی‌های بر دوش مردم بکاهند

ناصری تصریح کرد: اکنون هم اگر رهبری را تحت فشار قرار دهند و ندانسته برخی کارها انجام گیرد، همان مسئله جنگ صفین دوباره تکرار می‌شود پس باید مراقب باشیم که تاریخ تکرار نشود.

امام جمعه یزد ادامه داد: صهیونیست‌ها می‌خواستند کاری کنند که ایران در مذاکرات احساس ضعف کند بنابراین دست به اقداماتی از جمله توطئه نطنز زدند اما خوشبختانه آنطور که می‌خواستند پیش نرفت و اکنون شرایط به نحوی پیش رفته که حتی عربستان هم خواهان مذاکره با ایران است زیرا عربستان در منطقه دچار مشکل شده و گنبد آهنین او شکسته است.

وی تاکید کرد: ایران باید در این شرایط قوی باشد و با شناخت درست از دشمن و آگاهی از توطئه‌های آمریکایی‌ها، غربی‌ها و صهیونیست‌ها، پاسخی محکم به آنها بدهد که قوی‌ترین پاسخ به آنها، حفظ همبستگی است.

ناصری اظهار داشت: گروه‌های جهادی حرکات جهادی را جدی‌تر آغاز و به مردم خدمت کنند و مدیران با تلاش و جدیت بیشتری فعالیت کنند و به بهانه نزدیک شدن به انتخابات، سست نشوند و تا آخرین روز تصدی مسئولیت خود، کار و تلاش کنند.

وی بر تقویت علم و دانش بنیان کردن صنعت و تولید تاکید کرد و گفت: باید قدرت خود را حفظ و تقویت کنیم و در مسائل اقتصادی پیشگام باشیم تا مذاکره کنندگان با قدرت پیش بروند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: هرگز نباید از آمریکا و غرب و صهیونیست‌ها بترسیم و بدانیم که اگر متحد و جدی باشیم و اگر نخبگان و دانشمندان و جوانان ما به میدان بیایند و مدیران ما مدیریت جدی داشته باشند، می‌توانیم به رشد واقعی دست پیدا کنیم و در چنین شرایطی تحریم آسیبی به ما نمی‌زند.

وی عنوان کرد: وقتی با اتکا به خدا و قدرت مردم و زیر چتر ولایت حرکت کنیم، خداوند متعال به ما کمک می کند همانگونه که در طول این 40 سال با نظر لطف الهی، انواع توطئه‌ها را از سر گذراندیم اما شرط آن، حفظ وحدت و همبستگی و توکل به خدای متعال است.

ناصری از مسئولان خواست با دقت در امور، از اشتباه و انجام کارهای نسنجیده پرهیز کنند زیرا این اشتباهات به مردم ضرر می‌زند، ایران اسلامی و انقلاب و حکومت مجاهدانه و مبارزانه و فراگیر داشته باشیم و با آبادانی ایران، انقلاب را به نقطه اوج برسانیم زیرا به فرموده امام راحل این انقلاب، شروع انقلاب حضرت مهدی(عج) است بنابراین باید مراقب باشیم که در این انقلاب کارشکنی و کوتاهی نکنیم.

انتهای پیام/781/س#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تاکید بر قیمت‌گذاری خودروهای پرتیراژ توسط شورای رقابت دو سناریو برای قیمت‌گذاری سال ۱۴۰۰ ایجاد کرده است، سناریوی اول اینکه شورای مذکور بدون سرو صدا اقدام به اجرای مصوبه ۲۴/ ۹/ ۹۹ مبنی‌بر آزادسازی قیمتی ۱۸ محصول کم‌تیراژ کرده و سناریوی دوم اینکه شورای رقابت با این اطلاعیه به نوعی بر مشمول نبودن خودروهای غیرسواری در قیمت‌گذاری دستوری تاکید دارد.

1 دقیقه پیش

دکتر علی شیخ‌الاسلامی، چهره ماندگار ادبیات فارسی، صبح امروز پس از تحمل یک دوره بیماری، به ملکوت اعلی پیوست.

7 دقیقه پیش

گروه خودروسازی بهمن طرح فروش فوری با قیمت قطعی خودرو جدید دیگنیتی را ویژه اردیبشهت ماه 1400 آغاز می نماید.

8 دقیقه پیش

در راستای ایجاد تجربه ای متفاوت از ضیافت الهی رمضان با هیئت مجازی رمضان همراه شوید.

10 دقیقه پیش

تیم فوتبال استقلال تهران مقابل ذوب آهن شکست خورد.

10 دقیقه پیش

نماینده ادوار مجلس اعلام کرد: ثبت نام «علی لاریجانی» در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم قطعی است.

11 دقیقه پیش

در فاصله ۳ روز مانده به دربی تهران هنوز داور این بازی مشخص نشده است اما احتمال انتخاب یک گزینه بیشتر از سایر داوران است.

12 دقیقه پیش

چند روز پیش، دکتر آکشای نایر، جراح چشم ساکن مومبای (بمبئی)، منتظر بود تا یک زن ۲۵ ساله مبتلا به دیابت را عمل کند. بیمار سه هفته پیش از کرونا بهبود پیدا کرده بود. تا نوبت کار دکتر نایر برسد، یک متخصص گوش و حلق و بینی، جراحی همین بیمار را شروع کرده بود. او لوله‌ای را در بینی بیمار قرار داده و مشغول پاکسازی بافت‌های آلوده به موکورمایکوزیس بود.

12 دقیقه پیش

علیرغم آنکه پرداخت تسهیلات کرونا با هدف حمایت از صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده پیش بینی شد اما گزارشها حاکی از آن است که تنها بخشی از متقاضیان به استقبال از این وام رفته و موفق به دریافت آن شدند و عوامل متعددی در کاهش استقبال از وام کرونا اثرگذار بوده است.

14 دقیقه پیش

سرمربی آبی پوشان بازی کاملا تهاجمی مقابل پرسپولیس را در دستور کار دارد و از همین رو قصد دارد بازی را با ۳ مهاجم آغاز کند.

یک ربع پیش

مهرداد جهاندیده گفت: در سال ۹۹ میزان حوادث ناشی از کار منجر به فوت در سیستان و بلوچستان به نسبت سال ۹۸، ۱۴.۲ درصد کاهش یافت.

یک ربع پیش

گوشی‌های موبایل به ابزاری جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده‌اند. گاهی اوقات برخی آنچنان غرق گوشی می‌شوند که گویی هیچ ارتباطی با جهان فیزیکی اطراف خود ندارند. در چنین شرایطی شاید ایده استفاده از «چشم سوم روباتیکی» بتواند کمک کننده باشد.

یک ربع پیش

مشهد- بازار رضا مشهد که روزی از شلوغی و فروش خوبی برخوردار بود از زمان شیوع ویروس کرونا با کساد و تعطیلی برخی مغازه ها روبرو شده است.

یک ربع پیش

ناظم دباغ، نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران با حضور در برنامه «من طهران» شبکه العالم از آخرین تحولات و همکاری های اقلیم کردستان عراق و ایران سخن خواهد گفت.

یک ربع پیش

سه گونه از زنجره‌ها هر ۱۳ سال یک‌ بار و ۱۲ گونه نیز هر ۱۷ سال یک‌ بار از زیر زمین بیرون می‌آیند!

یک ربع پیش

بیشتر...