خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

کلنگ احداث منازل مددجویان کمیته امداد در آهنگران به زمین زده شد ایسنا

کلنگ احداث منازل مددجویان کمیته امداد در آهنگران به زمین زده شد

ایسنا/مرکزیکلنگ احداث منازل مددجویان کمیته امداد با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در آهنگران به زمین زده شد.

فرزاد مخلص الائمه روز شنبه ۱۵ مرداد در جریان بازدید رییس سازمان مدیریت بحران کشور از روستای آهنگران، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان مرکزی جزو ۲۶ استانی در کشور است که از بارش‌ها و سیلاب‌های هفته گذشته تاثیر گرفته است.

وی افزود:  استان مرکزی در حوزه کشاورزی و دامپروری خسارت دیده و در تلفات انسانی  نسبت به استان‌های دیگر وضعیت بهتری داشته و یک نفر در محلات و یک نفر در روستای آهنگران جان خود را از دست دادند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: عملیات امداد و بازتوانی و بازسازی محدوده‌های آسیب دیده در حوزه قنوات، دامداری و کشاورزی در حال آغاز است، ارزیابی خسارت‌ها با سرعت توسط نهادهای مرتبط از جمله دامپزشکی، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، هلال احمر، اداره کل راه و شهرسازی و راهداری در حال انجام است.

مخلص الائمه با بیان اینکه روستای آهنگران تنها روستایی است که در استان خسارت جدی دید بیان کرد: حداقل ۴۰ باب منزل مسکونی در این روستا آسیب جدی دیده و تعدادی هم تخریب شد و حدود ۴۰ مسکن اسیب دیده، خاک برداری شده تا حادثه دیگری در پی نداشته باشد.

وی تاکید کزد: همکاری اهالی روستا بسیار خوب است و از لحظات اول همراه دستگاه خدمات رسان، امدادی و گروه‌های جهادی بودند و از روز پس از  حادثه و در نیمه‌های شب گروه‌های جهادی برای امدادرسانی ملحق شدند. پس از سیل در این منطقه شکستگی لوله گاز اتفاق افتاد که می توانست خیلی خطرناک باشد که بلافاصله مهار شد.

استاندار مرکزی اضافه کزد: مجبور شدیم بخشی از مسیر را که ساخت و ساز غیر مجاز شده بود تخریب کنیم تا رهاسازی آب صورت گیرد، گروه‌های جهادی دستگاه‌های مختلف نیز روز پس از حادثه در روستا حضور یافتند و حماسه زیبایی از کمک به همنوعان در این منطقه رخ داد.

مخلص الائمه ادامه داد: برخی ساعات تعداد نیروهای امدادی و خدمات رسان در منطقه بیش از یک ونیم برابر جمعیت روستا بود این در حالیست که فراخوانی نیز اعلام نشده بود اما حضور این نیروها بسیار پررنگ بود و تلاش شد تا گل و لای از منازل پاکسازی شود.

وی بیان کرد: مسیر خروجی فاضلاب اصلاح و تخلیه و لوازم خانگی که آسیب دیده بود و قابل تعمیر بود به صورت گسترده در حال تعمیر است و تعدادی نیز تعمیر و تحویل شده است، همجنین مواردی که نیاز به اسکان موقت بودهف اسکان در شهرستان اراک و فراهان صورت گرفته است.

وی با اشاره به مراسم کلنگ زنی مسکن برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد استان مرکزی گفت:  امیدواریم بازسازی این منطقه بهتر از گذشته صورت گیرد، بخشی از منازل اسیب دیده جزو منازلی است که از قبل نیاز به بازسازی داشته و ساخت و سازهای قدیمی بوده و باید در مراحلی، بازسازی می شد که سیل مزید بر علت شد تا عملیات بازساری روستا تسریع شود. منازل جدید باید با روش صحیح و نوین ساخته شوند که بعدها از هیچ بلایی آسیب نبینند.

انتهای پیام #‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یکی از شیوه های رایج کلاهبرداری، فالگیری و رمالی است. کسانی که در ازای گرفتن مبالغ بالایی، آینده دروغ را به شما می فروشند.

2 ساعت پیش

فرمانده کل نیروی انتظامی از تلاش ناجا برای عبور زائران با گذرنامه های تاریخ گذشته بوسیله درج مُهر خبر داد و گفت: زائران با گذرنامه‌های دارای یک ماه اعتبار می توانند به عراق سفر کنند.

2 ساعت پیش

گرگان- معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بر اساس برنامه ششم باید ۱.۸ درصد ظرفیت دانشگاه ها به دانشجویان خارجی اختصاص یابد.

2 ساعت پیش

هواداران پرسپولیس همچنان تندترین انتقادات را از مهاجم ازبکستانی خود دارند.

2 ساعت پیش

توضیحات مهراوه شریفی‌نیا درباره پوشیدن لباس جنجالی‌اش در جشنواره اسپانیا در ادامه می خوانید.

2 ساعت پیش

جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «پیگیری مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ازبکستان و قرقیزستان» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد.

2 ساعت پیش

شایانیوز-  لاله مرزبان از بازیگرای جذاب و دوست داشتنی در عرصه سینما می باشد که چند سالیه شناخته شده و میشه گفت از استعداد های نوظهوری می باشد که

2 ساعت پیش

حشرات تفاوت‌های بین سلول‌های سالم و سلول‌های سرطانی را متوجه می شوند، که راه‌های جدیدی را برای تشخیص بیماری در انسان باز می‌کند.

2 ساعت پیش

برای درمان کبد چرب راهکارهای گوناگونی وجود دارد که یکی از راحت ترین آن ها خوردن برخی میوه های مفید برای کبد چرب است که خیلی فوری آن را رفع می کنند.

2 ساعت پیش

بیشتر...