مدال |
۱ هفته پیش

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر

برترین‌های این هفته لیگ برتر در شرایطی انتخاب شدند که ۹ تیم در این جمع بازیکن دارند....

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر
به گزارش "ورزش سه"، رقابت‌های هفته ششم لیگ برتر در شرایطی روز گذشته پیگیری شد که پرسپولیس و سپاهان بردهای ارزشمندی مقابل صنعت نفت و فجرسپاسی به دست آوردند و یک نمایش زیبا ارائه دادند که این عملکرد موجب شد تا هر یک از آنها دو بازیکن در تیم منتخب داشته باشند و بیشترین نماینده را به خود اختصاص بدهند.


علاوه بر پرسپولیس و سپاهان که مدعیان قهرمانی به شمار می‌روند، دیگر بازیکنان تیم منتخب هفته "ورزش سه" از هوادار تهران، تراکتور، فولاد خوزستان، استقلال، مس رفسنجان، نساجی و پیکان انتخاب شده‌اند که اسامی آنها به همراه شرح عملکردشان را در زیر می‌خوانید:


مهرداد بشاگردی(هوادار)
دروازه‌بان هوادار تهران، روز موفقی را در ورزشگاه انقلاب کرج گذراند؛ بشاگردی در مقابل حملات تیم صدرنشین لیگ بهترین عملکرد ممکن را داشت و هر ۶ شوت در چارچوب توسط شاگردان رسول خطیبی را با واکنش‌های دیدنی مهار کرد و توانست سد محکمی در مقابل حملات اراکی‌ها باشد. او ارسال‌های از جناحین بازیکنان ایرالکو را هم به خوبی در اختیار گرفت و اجازه نداد تا هیچکدام از حربه‌های گلزنی حریف به ثمر برسد تا ستاره تیمش مقابل آلومینیوم باشد.

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر


عزت‌الله پورقاز (سپاهان)
مدافع میانی طلایی‌پوشان در ادامه روند کم‌نوسان خود در ترکیب تیمش، توانست روز خوبی را در حافظیه شیراز بگذراند؛ پورقاز به جز موقعیت در فاز دفاعی و عملکرد مناسب در مقابل خط حمله زهردار فجر و برتری در دوئل‌های هوایی، در فاز هجومی هم به کمک تیم محرم نویدکیا آمد و توانست بعد از دو بازی گل‌نزدن، گل پیروزی‌بخش تیمش را با ضربه سر تماشایی خود وارد دروازه فجرسپاسی کند تا این‌چنین در فاز حمله هم به کمک تیمش بیاید و در پیروزی سپاهان نقش‌آفرینی کند. پورقاز با عملکرد درخشان خود در مقابل فجر، به عنوان یکی از مدافعان برتر هفته برگزیده شد.

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر

سید عبدالله حسینی (تراکتور)
مدافع میانی و جنگنده تراکتور یکی از بهترین‌های تیمش در روز نخستین پیروزی تراکتور با هدایت سولدو بود؛ حسینی باتجربه که مسئولیت رهبری خط دفاعی تیمش را برعهده داشت، به خوبی توانست حملات حریف را خنثی کند و در نبردهای هوایی به توپ بالاتر از بازیکنان شهرخودرو ضربه بزند و در مجموع روز خوبی را در مقابل تیم سابق خود سپری کرد. حسینی به جز موفقیت کامل در فاز دفاعی، در فاز تهاجمی تیمش هم مشارکت داشت و فاصله‌ای تا باز کردن دروازه شهر خودرو نداشت اما ضربه سر او به تیرک دروازه مشهدی‌ها برخورد کرد تا نتواند دروازه تیم سابق خود را باز کند. با این‌حال روز خوب حسینی در مقابل شهر خودرو موجل شد تا او یکی از بهترین‌های هفته معرفی شود.

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر

صالح حردانی (فولاد)
مدافع راست ملی‌پوش فولادی‌ها بار دیگر ارزش‌های خود را اثبات کرد، او به خوبی توانست در مقابل خلق موقعیت برای ذوب‌آهن ایستادگی کند و یک رکورد ویژه را از خود به جای گذاشت؛ حردانی موفق به ۱۸ بار بازپس‌گیری توپ شد و ۳ تکل موفق داشت و هم‌چنین ۶ قطع پاس بین بازیکنان ذوب‌آهن انجام داد و در نبردهای یک به یک نیز ۸ بار زودتر از بازیکنان حریف به توپ ضربه زد تا با ثبت یک کارنامه درخشان و فوق‌العاده در فولادشهر مقابل ذوب‌آهن، هم خط حمله حریف را از کار بیندازد و اجازه گلزنی و خلق موقعیت به شاگردان تارتار ندهد و هم این‌که نام خود را به عنوان یکی از ترین‌های هفته مطرح کند.

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر

جعفر سلمانی (استقلال)
مدافع چپ آبی‌های پایتخت روز موفقی را در سیرجان سپری کرد و توانست بار دیگر شایستگی‌های خود را نشان بدهد؛ سلمانی که به‌عنوان بازیکن تعویضی در ابتدای نیمه دوم به جای کریم‌زاده وارد ترکیب استقلال شد، در همان یک نیمه توانست بهترین بازیکن تیمش باشد و خط دفاعی گل‌گهر را با نفوذهای خود آزار داد. سلمانی که در بازپس‌گیری توپ از بازیکنان گل‌گهر و تلاش برای ایجاد موقعیت موفق بود، مهم‌ترین فرصت گلزنی برای استقلال را با هم فرار از پشت مدافعان حریف به دست آورد که با بدشانسی ضربه او با مهار عالی گلر گل‌گهر همراه شد. با این‌حال نمایش ۴۵ دقیقه‌ای سلمانی در ترکیب استقلال، راضی‌کننده بود و او توانست به عنوان یکی از ۱۱ بازیکن برتر هفته در تیم منتخب جای گیرد.

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر


میلاد سرلک (پرسپولیس)
هافبک دفاعی سرخ‌پوشان پایتخت به عملکرد کم‌نوسان خود در ترکیب پرسپولیس ادامه داد تا نشان بدهد همچنان لایق پوشیدن پیراهن تیم ملی است؛ او که گلی به ارزش سه امتیاز برای شاگردان یحیی گل‌محمدی وارد دروازه نفت کرد، به جز موفقیت در فاز هجومی، در میانه میدان یک روز عالی را سپری کرد و آمار و ارقام خوبی را از خود به ثبت رساند. سرلک با دقت پاس ۹۶ درصدی‌اش بار دیگر توانست توانایی بالای خود در ارسال پاس صحیح را به رخ بکشد، ضمن آنکه او در نبرد با خط هافبک قدرتمند صنعت نفت، ۸ بازپس‌گیری توپ داشت تا هم در میانه زمین و هم در فاز هجومی، یکی از ترین‌های تیمش باشد.

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر

فرشاد احمدزاده (سپاهان)
هافبک خلاق طلایی‌پوشان اصفهان، زمینه‌ساز پیروزی ارزشمند شاگردان نویدکیا در حافظیه شیراز شد و یک روز عالی را در مقابل فجرسپاسی گذراند؛ او که سازنده گل اول تیمش در مقابل فجر بود، به جز پاس گلی که برای پورقاز ارسال کرد، ۴ پاس کلیدی دیگر هم به عمق دفاع حریف فرستاد تا این‌چنین در خلق موقعیت استعداد خود را نشان بدهد، ضمن آن‌که با ۳ دریبل موفق احمدزاده خط دفاعی حریف را به شدت آزار داد و در نبردهای موفق هم توانست ۱۰ نبرد موفق را به نام خود ثبت کند تا به لحاظ آمار و ارقام و عملکرد در زمین، یکی از بهترین‌های سپاهان در دوئل با فجر باشد.

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر

وحید امیری (پرسپولیس)
ستاره همه فن‌حریف پرسپولیس، به مانند روزهای حضورش در تیم ملی، در هفته ششم لیگ برتر هم در چند پست به میدان رفت؛ او در قامت وینگر بازی را آغاز کرد و دقایق پایانی را در نقش دفاع چپ انجام وظیفه داشت. امیری مثل بازی‌های قبل، توانست هم در نقش وینگر و هم دفاع چپ بهترین عملکرد ممکن را از خود به جای بگذارد و یکی از ستاره‌های تیمش در روز پیروزی مقابل صنعت نفت آبادان بود. او اگر کمی شانس چاشنی نمایش کم‌نقصش می‌شد، می‌توانست یک پاس‌گل را هم روز گذشته به نام خود به ثبت برساند، اما با این‌حال این مسئله از ارزش‌های نمایش خوب او مقابل صنعت نفت کم نمی‌کند و او با عملکردی درخشان در فاز دفاعی و فاز هجومی یکی از بهترین‌های هفته بود.

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر

گادوین منشا (مس)
مهاجم باتجربه مسی‌ها بار دیگر در نقش ناجی حاضر شد و توانست دومین گل خود با پیراهن نارنجی‌پوشان رفسنجانی را این‌بار از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند؛ منشا در شرایطی پنالتی را به گل تبدیل کرد، که بازی ۱۴ دقیقه از جریان افتاده بود، اما او با خونسردی خاصی پشت توپ ایستاد و به راحتی گل برتری تیمش را زد. منشا علاوه بر گلزنی، با حفظ توپ و دوندگی زیاد خط دفاعی نفت مسجدسلیمان را آزار داد و عملکرد خوبی ارائه داد.‌ او در هفته کم‌فروغان مهاجمان، فرصت دیگری هم برای گلزنی مقابل نفت مسجدسلیمان داشت که ضربه سر او خطرناک از کنار دروازه مس به بیرون رفت؛ با این‌حال مهاجم نیجریایی مس رفسنجان بعد از درخشش در خط حمله و به ثمر رساندن گلی ۳ امتیازی برای تیمش، یکی از سه مهاجم برتر هفته قلمداد شد.

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر

ابراهیم صالحی (پیکان)
ستاره بی‌چون و چرای پیکان در دوئل هفته ششم، ابراهیم صالحی بود؛ مهاجم باتجربه که با تکیه بر تجربه بالای خود توانست روز درخشانی را در ساری سپری کند و از شکست تیمش در مقابل نساجی، پیروزی ساخت، هر چند که با اشتباه مدافعان این پیروزی به تساوی تبدیل شد، اما با این‌حال صالحی با دبل گلزنی خود مقابل حریف قائمشهری، باعث شد تا پیکانی‌ها با سوغات تک امتیازی به تهران بازگردند. او یک شوت زیبای دیگر هم در چارچوب داشت که حقیقی مانع از هت‌تریک او شد، ضمن آن‌که صالحی در ۱۳ نبرد تن به تن موفق بود تا با تکیه بر آماری فوق‌العاده و درخشان در جمع برترین‌های هفته حضور پیدا کند.

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر

کریم اسلامی (نساجی)
مهاجم باتجربه نساجی، روز سختی را برای خط دفاعی پیکان رقم زد؛ او که انگیزه زیادی برای گلزنی مقابل پیکان داشت، بارها در نیمه نخست در زمین خودروسازان صاحب توپ شد و دروازه حریف را با ضربات خود تهدید کرد که سرانجام توانست زهر خود را به حریف بریزد و با تیزهوشی و ابتکار عمل عالی، از فرصت خلق شده بهترین بهره را ببرد و توپ را به گوشه دروازه پیکان بفرستد تا سومین گل خود در فصل جدید را به ثمر برساند. اسلامی این فرصت را هم داشت که شمار گل‌های خود را بیشتر کند، اما با بدشانسی ضربات او از خط دروازه حریف عبور نمی‌کرد، با این‌حال اما این مهاجم قائمشهری‌ها نقش مهمی در تساوی خانگی تیمش ایفا کرد تا با عملکردی خوب در مقابل پیکان، در جمع ترین‌های هفته حضور یابد.

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر


#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: مدال

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هفته ششم لیگ برتر درحالی به پایان رسید که تنش‌ها در اوج خود قرار داشت و در هر ورزشگاهی از داوری صحبت می‌شد.

۱ هفته پیش

خبرورزشی نوشت: پل پوگبا ستاره فرانسوی منچستریونایتد علاقه زیادی به زندگی لوکس دارد؛ از عمارتی بزرگ و زیبا در منچستر تا سفر با هواپیما، راندن ماشین‌های لوکس و پوشیدن لباس‌های خاص.

۱ هفته پیش

از فوتبال اسپانیا تنها حضور رئال در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان قطعی شده و 4 نماینده دیگر در آستانه حذف شدن قرار دارند.

۱ هفته پیش

سباستین آلر، مهاجم ۲۷ ساله آژاکس عملکرد خیره کننده ای در این فصل لیگ قهرمانان داشته است.

۱ هفته پیش

منچسترسیتی با ارائه نمایشی برتر موفق شد در استادیوم اتحاد 1-2 پاری سن ژرمن را مغلوب کند.

۱ هفته پیش

رئال با یک پیروزی پر گل در زمین شریف نه تنها انتقام شکست بازی رفت را گرفت که صعودش به دور بعد را نیز قطعی کرد.

۱ هفته پیش

وینگر سرعتی نساجی توانست تیمش را در بازی خانگی امروز با گلزنی خود از شکست نجات بدهد.

۱ هفته پیش

در یک بازی جذاب و پرگل که 4 بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد، تیم‌های نساجی و پیکان به تقسیم امتیازات رضایت دادند.

۱ هفته پیش

اسطوره منچستریونایتد درخواست کرد تا سران باشگاه کارلوس کی‌روش را برگردانند. او مطمئن است که کارلوس برای منچستر هدایت مصر را رها خواهد کرد.

۱ هفته پیش

تیم نوجوانان ایران توانست در پایان رقابت‌های کافا 2021 عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

۱ هفته پیش

باشگاه ایبیزا در جزیره ای زیبا به این نام در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

۱ هفته پیش

بنفیکا دقیقه 35 به بهترین شکل دروازه بارسا را باز کرد ولی با تصمیم کمک داور و تایید وی ای آر، مردود اعلام شد.

۱ هفته پیش

تیم ملی زیر ۱۵ سال ایران توانست با هفت امتیاز قهرمان مسابقات کافا تاجیکستان شود.

۱ هفته پیش

باشگاه ایبیزا در جزیره ای زیبا به این نام در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

۱ هفته پیش

تیم ملی زیر 15 سال ایران توانست با هفت امتیاز قهرمان مسابقات کافا تاجیکستان شود.

۱ هفته پیش

بیشتر...