خبرگزاری رضوی |
5 روز پیش

وظیفه مدیران استانی آشنایی مردم با حقوق شان است رضوی

معاون دادستان کل کشوردر پیگیری حقوق عامه:
وظیفه مدیران استانی آشنایی مردم با حقوق شان است
به گزارشخبرگزاری رضوی،رضا خشنود معاون دادستان کل کشور در پیگیری حقوق عامه در اولین نشست حقوقی تخصصی اخلاق اجتماعی در مدیریت شهری در هتل پردیسان گفت: حقوق شهروندی بحث اصلی دستگاه های خدمت رسان است .
وی افزود : بر اساس منشور حقوق شهروندی دستگاه های اجرایی و مدیران خدمات رسان مکلف اند در جهت رفع مشکلات مردم خدماتی خود را تسهیل کنند ، ما به عنوان معاونت حقوق عامه در مباشرت خدماتی را به مردم ارائه نمی دهیم. وظیفه ما نظارت و مطالبه گری است، پیگیری خلاها و حل مشکلات اجرایی حقوق مردم که در قانون اساسی ذکر شده است.
خشنود خاطر نشان کرد: برخی از حقوق ها مانند سند میثاق ملی که سند با ارزشی است در آن قانونگذار حقوق متعددی را برای مردم به رسمیت شناخته است، در اصل سوم قانون اساسی بندهای متعددی دارد که تمام نیازهای مردم را متذکر شده است .
وی یادآور شد : برخی از این حقوق برای اجرایی شدن نه تنها در کشور ما بلکه در کشورهای پیشرفته هم سالها وقت نیاز دارد ، حق مسکن، بهداشت، آب، برق، برخورداری از خدمات عمومی، مشارکت در تصمیم گیری های کلان و سرنوشت کشور می‌تواند از اصول قانون اساسی استنباط شود.
معاون دادستان کل کشوردر پیگیری حقوق عامه همچنین گفت: من امیدوارم مدیران اجرایی استان با تلفیق اخلاق حرفه‌ای ، قانونمداری و خرد ورزی به سمت مردم بروند. مردم را باور کنند و خودشان را در قبال مردم مسئول بدانند.
وی افزود : مسئولین استانی باید مردم را نسبت به حقوق شان آگاه کنند، امروز عصر روشنگری است در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری به تمدن سازی به درستی اشاره شده است، مدیران از مطالب گری مردم نترسند اصول قانون اساسی بند به بند قابلیت اجرا دارد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...