انجام فرآیند جذب ارتقا هیات علمی، بر اساس معیارهای واقعی خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»  به نقل از وزارت بهداشت، دکتر ابوالفضل باقری فرد در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی گلستان ضمن اشاره به رتبه برتر این دانشگاه در حوزه بین‌الملل و بین‌المللی‌سازی گفت: با توجه به شرایط جغرافیایی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، بین المللی سازی می تواند عامل ارتقاء این دانشگاه و زمینه ساز ماموریت گرایی آن در حوزه بین‌الملل باشد.

وی افزود: در دولت سیزدهم وزارت بهداشت ماموریت‌هایی با هدف کمک به ارتقاء خانه های بهداشت و سیستم ارجاع در همه حوزه ها اعم از آموزش و بهداشت تدوین شده و بخش زیادی از اختیارات به دانشگاه ها تفویض خواهد شد که از مصادیق بارز آن می‌توان به پذیرش دستیار بومی در رشته های مورد نیاز هر استان اشاره کرد و انتظار می‌رود دستاورد حاصل از بومی گزینی، کمبود نیروی متخصص در سراسر کشور را تا حدود زیادی جبران کند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر افزایش نقش دانشگاهها و واگذاری مسئولیت به اساتید و مسئولین دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: مهمترین سرمایه کشور، دانشگاه و ارزشمندترین سرمایه دانشگاه، نیروی انسانی و اعضای هیات علمی هستند؛ لذا تکریم اعضای هیئت علمی از وظایف حاکمیت و به ویژه در وزارت بهداشت است.

وی به حواشی مطرح شده درباره حقوق اعضای هیات علمی و یکسان سازی حقوق وزارت بهداشت و علوم گفت: همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی علوم پایه با وزارت علوم، با همکاری و حمایت وزیر بهداشت در حال انجام است و از نظر وزارت بهداشت هیچ تفاوتی بین اساتید علوم پایه و بالینی وجود ندارد و این دو لازم و ملزوم یکدیگرند و جدا کردن آنها از هم به صلاح کشور نیست و به جدیت موضوع را پیگیری می‌کنیم تا مشکلات برطرف شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه روز معلم و مقام استاد را سپری کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: استاد نمونه فردی است که دانشجویی را تربیت کند که مهارت دانشجو اش بهتر از خودش باشید؛ باید اساتیدی در دانشگاه ها جذب شوند که از نظر تعلیم و تربیت، الگو باشند تا سلامت معنوی که خلاء موجود در جامعه بشری است؛ جبران شود.

باقری فرد تاکید کرد: فرایند جذب و ارتقاء اعضای هیات علمی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی بازبینی شده است تا بر اساس معیارهای واقعی فرآیند جذب و ارتقا انجام شود.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره آخرین وضعیت مصدومیت و عمل جراحی عیسی آل کثیر را ببینید.

نیم ساعت پیش

رییس دادگستری خوزستان گفت: تعداد بازداشت شدگان حادثه ریزش برج متروپل آبادان به ۸ نفر رسید و برخورد قاطعی با تمامی کسانی که نقش مستقیم و غیرمستقیمی در این حادثه داشتند صورت خواهد گرفت.

3 ساعت پیش

رئیس جمهور ترکیه گفت که کشورش عملیات نظامی جدیدی را در امتداد مرزهای جنوبی خود برای ایجاد مناطق امن در عمق 30 کیلومتری (شمال سوریه) آغاز خواهد کرد.

3 ساعت پیش

صحبت های سهیل مهدی درباره مشکلات ملی پوش برای پیوستن به اردوی تیم ملی و تخلف تراکتوری ها در بلیت فروشی دیدار با پرسپولیس را ببینید.

2 ساعت پیش

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: «دولت نیازمند بحث کارشناسی فرابخشی برای اجرای مصوبه اعلامی افزایش حقوق بازنشستگان است»

3 ساعت پیش

صحبت های فرهاد مجیدی در اولین کنفرانس خبری پس از کسب قهرمانی در لیگ برتر و کنایه به برنامه فوتبال برتر را ببینید.

1 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره سرمربی فصل آینده سرخپوشان را ببینید.

1 ساعت پیش

صحبت های مدیرعامل پرسپولیس درباره حرف های سهرابی مدیرعامل تراکتور نسبت به مقصر بودن گل محمدی و بازیکنان پرسپولیس در اتفاقات تلخ تبریز را ببینید.

3 ساعت پیش

​به دنبال انتشار برخی خبرها در مورد شنیده شدن صدای "تیراندازی در میدان هفت تیر" تهران، مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

3 ساعت پیش

بیشتر...