خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

پیگیری تخصیص بیشتر اعتبارات به طرح انتقال آب به فارس اولویت است ایسنا

پیگیری تخصیص بیشتر اعتبارات به طرح انتقال آب به فارس اولویت است

ایسنا/فارسرئیس شورای راهبردی انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس، افزایش تخصیص منابع عاعتباری و تمدید مجوز را از مهمترین مسائل مد نظر دانست‌.

محمدرضا رضازاده پنجشنبه ۴ آذر در نشست تخصصی شورای راهبردی انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس تاکید کرد: در موضوع انتقال آب نیازمند حرکت جدی وزارت نیرو هستیم.

وی گفت: مهم‌ترین موضوع این شورا در حال حاضر پیگیری افزایش تخصیص منابع آبی و تمدید مجوز و همچنین حل مسائل مربوط به مسیر انتقال آب به ویژه از مسیر شهرک‌ صنعتی و منطقه ویژه جنوب استان است که در راستای پیشبرد آن لازم است تا اقدامات و هماهنگی‌ها در سطح وزارتخانه هم این موضوع دنبال شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خرید تضمینی آب بایستی با کمک مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس پیگیری شود، گفت: قرارداد خرید تضمینی آب اهمیت دارد و لازم است فراتر از این موضوع از طریق استانداری با مطرح کردن اهمیت ورود مشاور به این پروژه، در زمینه تهیه نقشه و طرح جامع انتقال منابع آبی به استان در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مصوبه‌ای بدین منظور در جهت تعیین تکلیف به سازمان آب منطقه‌ای نیز مصوب شود.

رضازاده در راستای اهمیت حضور مشاور در پروژه انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس، تشریح کرد: باید برای منابع آبی استان و حتی آب انتقالی به استان نظیر پساب و زه، آب سطحی رودخانه‌ها و سدها و همچنین آب دریا نیز برنامه‌ریزی انجام شود و مشاور پروژه به عنوان بازوی مطالعاتی، پاسخگوی سئوالات مربوط به نیاز استراتژیک استان باشد و در راستای تامین این نیازها، نقش‌آفرین باشد.

به گزارش ایسنا این شورای راهبردی از فروردین‌ماه امسال دبیرخانه خود را در سازمان صمت فارس تشکیل داد.

این شورا که تاکنون ۱۴ جلسه هماهنگی در راستای پیشبرد راهبردها برگزار کرده است که در این جلسه نسبت به شناسایی نیازهای صنایع آب‌بر، منابع و مصارف آبی استان، تعیین مشاور به جهت مشخص نمودن مسیر اقتصادی انتقال آب به صورت یک طرح و برنامه جامع و همچنین بررسی اقدامات انجام شده توسط پیمانکار و سرمایه‌گذار پروژه انتقال آب پرداخته شد.

به گزارش ایسنا در بخشی از این جلسه ابراهیم عزیزی، جعفر قادری و روح‌الله نجابت از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، محسن اردکانی دبیر شورای راهبردی و همچنین حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صمت استان فارس و حمیدرضا دهقانی رئیس سازمان آب منطقه‌ای استان هم به ارائه‌ی نظرات پرداختند. 

انتهای پیام

/پایان متن/#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...