چطور |
۲ هفته پیش

بهترین شتاب دهنده های کسب کار در ایران را بشناسید چطور

کارآفرینان دنیابرای شروع و رشد کسب‌وکارشان نیاز به حمایت‌های مالی و آموزشی دارند. در ایران، شتاب دهنده های کسب و کار مختلفی وجود دارند که انتخاب بهترین آنها برای شروع کسب و کار جدیدی سختو زمان‌بر است. در این مقاله ۱۱شتاب دهنده کسب و کاررا معرفی می‌کنیم تا بتوانید راحت‌تر انتخاب کنید.

۱.وینوهاب

وینوهاب ار بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

وینوهاب یکی از شتاب‌دهنده‌های عمومی فارسی‌زبان است که در سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را شروع کرده است. این شتاب‌دهنده توانسته بستری مناسب برای آموزش، جذب سرمایه، منتورینگ، هدایت و همراهی کسب‌و‌کارهای نوپا فراهم کند. کارآفرینان در هر زمینه، در مکان‌های مختلف، با هر مدل تجاری یا در هر مرحله‌ای ازکارآفرینیمی‌توانند از خدمات این شتاب‌دهنده استفاده کنند.

وینوهاب به کارآفرینان کمک می‌کند کسب‌وکارشان را پرورش دهند و وارد بازار داخلی و خارجی شوند. آنها با استفاده از این شتاب‌دهنده می‌توانند مشکلات احتمالی را رفع کنند و وارد مرحلهجذب سرمایهشوند.دو برنامه حمایتی وینوهاب شامل پیش‌شتاب‌دهی و دوران شتاب‌دهی است. برنامه پیش‌شتاب‌دهی مخصوص کارآفرینان خلاق برای عملیاتی‌کردن ایده‌های آنها و برنامه دوران شتاب‌دهی برای شناسایی مشکل و ارائه راه‌حل مناسب است.

مسیر ارائه خدمات در وینوهاب به‌ترتیب عبارت است از:

 1. آغاز پیش‌شتاب‌دهی؛
 2. ارائه کمینه محصول پذیرفتنی؛
 3. تزریق سرمایه پیش‌بذری؛
 4. ورود به شتاب‌دهنده؛
 5. ارائه به سرمایه‌گذار؛
 6. جذب سرمایه‌گذار؛
 7. خروج.

۲.دیموند

دیموند از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

دیموند شتاب‌دهنده‌ای عمومی است که در سال ۱۳۹۴ تأسیس شده است و در تهران، دانشگاه شیراز، بنیاد ملی نخبگان تبریز، دانشگاه صنعتی اصفهان و مرکز نوآوری خلیج فارس بوشهر شعبه دارد. این شتاب‌دهنده خدمات مختلفی را در زمینه آموزش، منتورشیپ، زیرساخت و ایجادفضای کار اشتراکیارائه می‌دهد.

برنامه‌های این شتاب‌دهنده نیز شامل دوره پیش‌شتاب‌دهی و دوران شتاب‌دهی است.دیموند در زمینه‌های مختلف مانند خدمات خانگی، آموزش،تولید محتوا، خدمات آی‌تی (IT)، خرده‌فروشی، فرهنگ و هنر، رسانه وتبلیغات، سلامت، شهر هوشمند، غذا و کشاورزی با کارآفرینان همکاری می‌کند.

مسیر ۹ماهه ارائه خدمات در شتاب‌دهنده دیموند عبارت است از:

 1. ثبت‌نام؛
 2. کمپ پیش‌شتاب‌دهی؛
 3. توسعه محصول؛
 4. شتاب‌دهی؛
 5. جذب سرمایه؛
 6. خروج.

۳.ملاصدرا

ملاصدرا از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

از باسابقه‌ترین شتاب دهنده های کسب و کار در ایران هولدینگ ملاصدرا با ۳۸ سال سابقه است. یکی از خدمات آن شتاب‌دهی کسب‌وکارهای ایرانی است. کارشناسان خبره و حرفه‌ای این شرکت در زمینه‌های مختلف مانندثبت شرکت، ثبت برند، طرح صنعتی، رتبه‌بندی، ایزو و استاندارد، اخذ جواز، کد اقتصادی و کسب‌و‌کار به کارآفرینان کمک می‌کنند.

ملاصدرا خدمات بین‌المللی مانند ثبت شرکت،علامت تجاری، ثبت اختراع، ثبت تغییرات شرکت (مثل تغییر آدرس، موضوع فعالیت، تغییر نام، افزایش یا کاهش سرمایه، جابه‌جایی سمت‌های هیئت‌مدیریه و غیره)، پلمپ دفاتر و سرمایه‌گذاری بین‌المللی نیز دارد. هدف این مجموعه کمک به پیشرفت مشاغل و سودآوری بیشتر آنهاست.

خدمات بین‌المللی هولدینگ ملاصدرا عبارت‌اند از:

 • ثبت شرکت و برند در کانادا؛
 • ثبت شرکت و برند در ترکیه؛
 • ثبت شرکت و برند در آلمان؛
 • ثبت شرکت و برند در اسپانیا؛
 • ثبت شرکت و برند در روسیه؛
 • ارائه خدمات ثبت شرکت و برند در سوئیس؛
 • ارائه خدمات ثبت شرکت و برند در ارمنستان؛
 • ارائه خدمات ثبت شرکت و برند در گرجستان.

۴.فردوسی

فردوسی از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

فردوسی یکی دیگر از شتاب دهنده های کسب و کار در ایران است که از بهار ۱۳۹۶ شروع به کار کرده است. فردوسی خدمات زیاد و متنوعی در زمینه پذیرشاستارتاپ، توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و جذب سرمایه‌گذار برای استارتاپ‌ها دارد. در میان شتاب دهنده های کسب و کار ایرانی،هدف اصلی این مجموعه تمرکز بر فناوری‌های نرم مانند محتوا و رسانه‌های نو، بازی وسرگرمی، خدمات شهری وگردشگریاست.

مسیر ارائه خدمات در شتاب‌دهنده فردوسی عبارت است از:

 1. پذیرش:ثبت اطلاعات تیم برای ارزیابی؛
 2. کشف:دوره ۲‌ماهه برای ارتقای درک شما از کسب‌و‌کار خود؛
 3. شتاب:معرفی خود به مشتری و سنجش عملکرد در جهت به‌دست‌آوردن اطلاعات موردنیاز برای سرمایه‌گذاری؛
 4. روز برآیند:ارائه کسب‌و‌کار به سرمایه‌گذاران برای توسعه و رشد سریع‌تر.

۵.هاب (هوشمند اول بهشتی)

هاب از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

شتاب‌دهنده هاب فعالیت خود را با مشارکت دانشگاه شهید بهشتی و شرکت همراه اول از سال ۱۳۹۶ آغاز کرده است. این شرکت قصد دارد با استفاده از تجربیات و قابلیت‌های علمی و صنعتی این دو مرکز، کسب‌وکار دیجیتال را توسعه دهد. هاب در حوزه‌های حمل‌ونقل و گردشگری،خدمات مالیو بیمه، ارتباط و رسانه،تجارت الکترونیک، فناوری‌های نوآورانه، سلامت، آموزش،هوش مصنوعیو تولید بازی‌های موبایلی فعالیت می‌کند.

اهداف این مرکز جذب، شناسایی و پرورش نخبه‌های حوزه دیجیتال، طراحی مدل کسب و کار ایده‌ها و محصولات توسعه‌داده‌شده، جهت‌دهی به کسب‌وکار و اتصال آنها به بازار کار و سودآوری است.اولویت شتاب‌دهنده هاب برای کارآفرینان حوزه ict و مبتنی بر فناوری جدید است.این مجموعه با تأمین منابع مالی، ایجاد بازار جدید، افزایش شبکه‌های ارتباطی و غیره باعث جذب سرمایه وموفقیت استارتاپ‌هامی‌شود.

۶.آدلان

آدلان از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

شتاب‌دهنده آدلان در سال ۱۳۹۸ در جهت بسترسازی برای ایده‌های برتر، توسعه کسب‌وکار، رشد و تجاری‌سازی آنها شروع به کار کرد. خدمات این مرکز شامل آموزش و مشاوره تخصصی، منتورینگ، فضای کار اشتراکی، سرمایه‌گذاری،شبکه‌سازی، مرکزنوآوریو شتاب‌دهنده است. مسیر ارائه خدمات در شتاب‌دهنده آدلان عبارت‌اند از:

 1. ارائه درخواست؛
 2. ارزیابی اولیه؛
 3. ارائه اولیه ؛
 4. ورود تیم‌های برگزیده به آدلان؛
 5. توسعه محصولیا خدمت؛
 6. جذب سرمایه.

۷.صفاتک

صفاتک از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

صفاتک در سال ۱۳۹۹ تأسیس شد. این مجموعه تلاش می‌کند با کمک مشاوران خبره، محصولات و ایده‌های کارآفرینان و صاحبان ایده را توسعه دهد و تجاری‌سازی کند.خدمات این شتاب‌دهنده شامل فضای کار اشتراکی، پیش‌شتاب‌دهی، دوران شتاب‌دهی و استارتاپ استودیو است.هدف شتاب‌دهنده صفاتک دسترسی بهتر به بازار و منابع تأمین سرمایه، ایجاد ارتباط داخلی و بین‌المللی و فضای کار شاداب و پویاست.

 1. فضای کار اشتراکی:ایجاد فضای مناسب جهت هم‌فکری و فعالیت مشترک، پیداکردن افراد جدید تیم و تمرینکار گروهی؛
 2. پیش شتاب‌دهی:بررسی، فنی و اقتصادی کردن ایده، حمایت و پشتیبانی از آن؛
 3. شتاب‌دهی:ساخت، تولید و توسعه محصول؛
 4. استارتاپ استودیو:بررسی و تحلیل ایده، نمونه‌سازی محصول و ارائه به بازار کار.

۸.نوین‌ورک

نوین ورک از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

از سال ۱۳۹۵ شتاب‌دهنده نوین‌ورک با هدف رشد، توسعه، تجاری‌سازی و افزایش درآمد شروع به فعالیت کرد. این شتاب‌دهنده در حوزهآی‌تیو فناوری مانند تولید بازی و سرگرمی، خدمات شهری و گردشگری و تولید محتوا فعالیت می‌کند. خدمات نوین‌ورک شامل تبلیغات ارزش‌افزوده، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی،شبکه اجتماعیو اپلیکیشن‌ها و شتاب‌دهنده‌هاست.

این مجموعه با همکاری شبکه‌های بزرگ از فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ، فراهم‌کردن بستر موردنیاز برای ارائه محتوا و مشاوره در راه‌اندازی سرویس به موفقیت کارآفرینان کمک می‌کند.مسیر ارائه خدمات در شتاب‌دهنده نوین‌ورک نیز شامل موارد زیر است:

 1. پذیرش؛
 2. کشف؛
 3. شتاب؛
 4. سرمایه‌گذاری.

۹.شناسا

شناسا از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

شرکت پیشگامان امین سرمایهپاسارگاد (شناسا) در سال ۱۳۹۱ شروع به کار کرد. هدف این شتاب‌دهنده شناسایی، شکل‌دهی، تجاری‌سازی، سازمان‌دهی و راهبری کسب‌و‌کارهای نوپا، و همچنین رشد، توسعه و سودآوری آنهاست. عمده فعالیت این شرکت در زمینهسلامت، مدیریت منابع طبیعی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، فرهنگ و هنر،فین تک، اد تک، کید تک، آموزشی وسبک زندگیاست.

این مجموعه به‌علت صداقت و امانت‌داری، وسیع و اثربخش‌بودن، داشتن دانش و تجربه و فراهم‌کردن فضایی امن برای شکوفایی کسب‌و‌کارها نظر بسیاری از کارآفرینان و صاحبان ایده را به خود جلب کرده است.مراحل ورود کارآفرینان به این سازمان شامل ۳ بخش است:

 1. پیش‌شتاب‌دهی:ورود استارتاپ‌های پذیرفته‌شده برای بهره‌مندی از خدمات آموزشی منتورشیپ و فضای کار؛
 2. شتاب‌دهی:دریافت سرمایه اولیه، فضای کار مناسب، منتورشیپ از مشاور حقوقی،منابع انسانیو مالی؛
 3. پساشتاب‌دهی:بهبود کسب‌وکار و جذب سرمایه.

۱۰.اینومکث

اینوماکس از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

شتاب‌دهنده اینومکث فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرد و در سال ۱۳۹۹ در دانشگاه مکانیک تهران مستقر شد. این شتاب‌دهنده در حوزه‌های مختلفی مانند هوش مصنوعی،اینترنت اشیا(Iot)، سلامت و نانو پلیمر فعالیت می‌کند.مسیر ارائه خدمات در شتاب‌دهنده اینومکث به این صورت است:

 1. پذیرش؛
 2. ارزیابی و انتخاب؛
 3. پیش‌شتاب‌دهی (شامل گرفتن مجوز، ثبت شرکت، تیم‌سازی، فضای کار،تحقیقات بازارو غیره)؛
 4. شتاب‌دهی (شامل آموزش برای ورود به بازار کار و منتورینگ، حمایت مالی، شبکه‌سازی و غیره)؛
 5. استراتژی خروج؛
 6. پساشتاب‌دهی (شامل گسترش سهم بازار، توسعه کسب‌و‌کار،بازاریابیواستراتژی‌های فروش، افزایش طول عمر استارتاپ و غیره).

۱۱.آی‌تک

 از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

آی‌تک شتاب‌دهنده‌ای تخصصی در زمینه انرژی ( B2B، B2G و B2B2C متمرکز بر فناوری‌های Industry 4.0) است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده است. خدمات این شتاب‌دهنده شامل ۴ بخش است:

 1. سرمایه اولیه:ارائه سرمایه اولیه امکانات و خدمات؛
 2. منتورینگ:استفاده از تجربیات مربیان و کارآفرینان برتر؛
 3. فضای کاری:برپایی فضایی پویا برای افزایش خلاقیت بهره‌وری و بازدهی تیم؛
 4. آموزش:برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزش تخصصی بر مبنای الگوهای موفق داخلی و خارجی.

فرایند پذیرش در شتاب‌دهنده آی‌تک:

 1. ثبت‌نام اولیه و تکمیل فرم؛
 2. ارزیابی و سنجش عمومی ایده و تیم؛
 3. دعوت به مصاحبه حضوری؛
 4. پذیرش و ثبت‌نام نهایی؛
 5. آغاز دوره شکل‌دهی ۴هفته‌ای؛
 6. آغاز دوره شتاب‌دهی ۶ تا ۹ ماهه‌؛
 7. ارائه محصول نهایی به سرمایه‌گذاران.

اهداف این برنامه اعتبارسنجی مدل کسب‌وکار، شناسایی بهتر بازار، تدوین استراتژی‌های اصلیاستارتاپ، آموزش اصول اولیه جذب سرمایه و تشکیل و تکمیل تیم است.

سخن آخر

کارآفرینان در دنیای امروز نقش مهمی را ایفا می‌کنند. آنها با ایده‌های خلاق و تفکر نابشان باعث تغییر و رونق دنیای کسب‌وکار می‌شوند. اینافراد خلاقبه حامی و پشتیبانی به‌نام شتاب‌دهنده نیاز دارند. وجود شتاب‌ دهنده‌ های کسب و کار امری ضروری برای رشد و توسعه کسب‌و‌کارهای مدرن است.

اقتصاد و فرهنگ دو رکن اساسی زیست‌بومی خلاق به شمار می‌روند. شتاب‌دهنده‌ها نیز با ایجاد کسب‌وکار، توانسته‌اند اقتصاد و فرهنگ جامعه را متحول کنند. هرقدر شتاب‌دهنده‌ها قوی‌تر عمل کنند، ایده‌ها و خلاقیت‌های بیشتری عملی می‌شوند و پیشرفت بیشتری در کسب‌وکارها صورت می‌گیرد.#‌مهارت_های_ارتباطی منبع: چطور

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهترین کتاب های ادبیات فرانسه مانند شازده کوچولو به زبان‌های مختلف ترجمه شده‌اند. با ۱۰ کتاب نامدار از ادبیات فرانسه آشنا شوید.

5 روز پیش

به‌سراغ رمان برای نوجوانان دختر رفته‌ایم تا با دنیای دختران در این دوره آشنا شویم. حتی اگر نوجوان دختر نباشید، این مطلب برایتان مفید است.

۱ هفته پیش

بیشتر...