سلامت نیوز |
2 ماه پیش

چرا نباید بعد از مسواک زدن دهان خود را بشویید سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزیاتو، برای جلوگیری از پوسیدگی دندان چه کارهایی باید انجام داد؟اکثر مردم تمایل دارند بعد از مسواک زدن دهان خود را بشویند. این کار باعث حذف فلوراید از دندان می شود، به این معنی که نمی تواند با تقویت مواد معدنی در مینای دندان، برای دندان ها مفید باشد. بنابراین بعد از اتمام مسواک زدن فقط تف کنید، آبکشی نکنید و پس از مسواک زدن از دهانشویه استفاده نکنید، چراکه فلوراید کمتری در دهانشویه نسبت به خمیر دندان وجود دارد.

بهتر است که از شوینده های حاوی فلوراید در زمان دیگری در طول روز استفاده کنید.برای جلوگیری از پوسیدگی دندان چه کارهایی باید انجام داد؟خمیردندان مواد فعالی دارد که برای اثر گذاشتن بر دندان نیاز به زمان دارد. شستشو بعد از مسواک زدن این زمان را کوتاه می کند. خمیر دندان یک سپر محافظ ضد باکتری چسبنده روی دندان ایجاد می کند و شستشو بلافاصله بعد از مسواک زدن باعث رقیق شدن و در نهایت حذف آن می شود. دهانشویه معمولاً غلظت فلوراید کمتری نسبت به خمیردندان دارد. بنابراین اگر بلافاصله پس از مسواک زدن از آن استفاده شود، غلظت فلوراید را در دهان رقیق می کند.برای جلوگیری از پوسیدگی دندان چه کارهایی باید انجام داد؟به دلیل خطر بلعیدن، دهانشویه نباید توسط کودکان زیر ۶ سال استفاده شود. برای کودکانی که در معرض خطر بالای پوسیدگی دندان هستند، در صورتی که دندانپزشک استفاده از دهانشویه خاصی را توصیه کرده باشد، شستشو باید تحت نظارت باشد.

مسواک خود را عوض کنید

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان چه کارهایی باید انجام داد؟مهم است که به طور منظم مسواک خود را برای تمیز نگه داشتن، عوض کنید. باکتری های مضر می توانند روی مسواک قدیمی ایجاد شوند. ساییدگی موهای مسواک خود را کنترل کرده و مرتباً آن را عوض کنید. هر سه تا چهار ماه یک بار فرچه مسواک های برقی خود را تعویض کنید.

نخ دندان بکشید

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان چه کارهایی باید انجام داد؟نخ دندان، که به عنوان تمیز کردن بین دندانی نیز شناخته می شود و مسواک زدن معمولی باید مکمل یکدیگر باشند تا از پوسیدگی دندان جلوگیری کند. اگرچه اکثر مردم فقط بر مسواک زدن تمرکز می کنند. استفاده از این تکنیک ها با هم باعث می شود که سطح بیشتری از دندان های خود را تمییز نگه دارید و اثر طولانی مدت اسیدها بر روی سطوح پنهان را کاهش دهید.

مسواک خود را دور از روشویی قرار دهید

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان چه کارهایی باید انجام داد؟شستشوی توالت می تواند اثر آئروسل ایجاد کند و میکروب ها را در هوا اسپری کند. توصیه می شود جای مسواک خود را دور از توالت و روشویی قرار دهید تا تعداد باکتری هایی که ممکن است روی آن بشیند، کاهش یابد. مطالعات قبلی نشان داده‌اند که مسواک‌هایی که در حمام نگهداری می‌شوند، آثاری از مدفوع روی آن‌ها دیده می شوند.

رژیم غذایی سالم داشته باشید

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان چه کارهایی باید انجام داد؟یک رژیم غذایی سالم می‌تواند اثرات مضر اسیدهایی را که با دندان‌های شما تماس می‌گیرند کاهش دهد. بیشتر مردم از اینکه چگونه برخی غذاها می‌توانند اسیدهای موجود در دهان شما را خنثی کنند، بی‌اطلاع هستند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زندگی بعد از جداشدن از همسر، برای بسیاری از افراد، ممکن است ناممکن به نظر برسد و به ‌دنبال فرمولی جادویی برای‌گذار از این بحران باشند. اما باید این نکته را پذیرفت که از روزی که مهر طلاق بر شناسنامه می‌خورد، تازه همه‌چیز شروع می‌شود.

1 روز پیش

بسیاری از افراد باور دارند باید در شبانه روز هشت لیوان آب نوشید. نکته جالب توجه این است که پژوهشگران می گویند دقیقاً مشخص نیست که این افسانه از کجا آمده است،ولی بر اساس مطالعات و شواهد این ادعا تا حد زیادی رد شده است.

5 روز پیش

فراموش نکنید تأمین ویتامین بدن به معنای پیشگیری است و در صورت بروز مشکلات جدی، راه درمان محسوب نمی‌شود.

5 روز پیش

فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان اینکه باید برای احساسات کودکان اعتبار قایل شد، هشدار داد: کودکان را در معرض اخبار خصوصا اخبار بد و ناگوار قرار ندهید.

1 روز پیش

کم‌آبی بدن می‌تواند باعث اختلال در متابولیسم، افزایش حس خستگی و خواب‌آلودگی و همچنین تشدید تحریک‌پذیری عصبی شود. در ادامه این مطلب با راه‌هایی ساده برای پیشگیری از کم‌آبی بدن در سرما آشنا خواهیم شد.

1 روز پیش

یک پژوهش فراگیر جدید نشان داده که تنها ۱۵ دقیقه فعالیت بدنی شدید در هفته می تواند مرگ و میر ناشی از تمام علل افزایش دهنده خطر ابتلا به سرطان را تا ۱۵ درصد کاهش دهد.

1 روز پیش

کم تحرکی در افراد می تواند زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری ها شود.

6 روز پیش

به گفته متخصصان با تشخیص و درمان به موقع بیماری عفونی HIV می‌توان از شدت بیماری و رسیدن آن به مرحله ایدز جلوگیری کرد؛ بنابراین به شرط پایبندی به درمان، HIV دیگر بیماری کشنده‌ای نیست. اما مبتلایان به HIV چگونه می‌توانند با وجود این بیماری، زندگی با کیفیتی را تجربه کنند؟

2 روز پیش

ارزیابی علمی انجام شده روی موش ها توسط دانشمندان آمریکایی نشان می دهد، داشتن رژیم غذایی پرچرب توسط مادر، می تواند موجب اختلالات رفتاری نوزادان پسر شود.

5 روز پیش

بیشتر...