خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

شناسایی طرح های اولویت دار در محلات حاشیه نشین لرستان ضروری است ایسنا

شناسایی طرح‌های اولویت‌دار در محلات حاشیه‌نشین لرستان ضروری است

ایسنا/لرستانمسئول بسیج سازندگی لرستان گفت: شناسایی طرح‌های اولویت‌دار در محلات حاشیه‌نشین استان ضروری است.

سرهنگ احسان جهانبخش در نشست هم‌اندیشی کارگروه آسیب‌های اجتماعی بسیج سازندگی استان با بیان اینکه مأموریت بسیج سازندگی محرومیت‌زدایی در حاشیه شهر روستاها و مناطق  عشایری است اظهار کرد: مجمع جهادگران ۱۰ کارگروه تخصصی دارد که در این کارگروه‌ها به دنبال راهکار برای حل مشکلات هستیم.

وی تصریح کرد: اعتباراتی برای سال ۱۴۰۱ توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)، اعتبارات سازمان و تفاهم‌نامه‌های بین دستگاهی می‌تواند در راستای حل مشکلات محلات آسیب‌پذیر، حاشیه شهر و کمتر برخوردار  استفاده شود.

مسئول بسیج سازندگی لرستان تأکید  بر شناسایی اولویت‌ها و عملیاتی کردن آن‌ها در مناطق مختلف برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی داشت و بیان کرد: برگزاری جلسات بدون خروجی اولویت بسیج سازندگی نبوده و نیست به همین دلیل به سمت اجرایی کردن اولویت‌های شناسایی شده در مناطق محروم روستایی جهت مهاجرت معکوس و حاشیه شهرها برنامه‌ریزی و تلاش خواهیم کرد.

جهانبخش ادامه داد: شناسایی افراد خلاق هر محله جهت حمایت و ایجاد اشتغال در آن محله، رفع مشکلات زیر بنایی در محله‌های آسیب‌پذیر، ایجاد بازار دائم در خرم‌آباد برای تولیدکنندگان محلی جز برنامه‌های ما است.

وی انجام فعالیت‌های فرهنگی و جهادی در مناطق آسیب‌پذیر که سبب رشد محله می‌شود را ضروری دانست و افزود: ایجاد  قرارگاه‌های جهادی متشکل از پزشک، روانشناس، مشاور و... هفتگی در یک محله و به‌طور چرخشی در همه محلات حاشیه‌نشین برای کمک و حمایت از آن‌ها بسیار می‌تواند مفید باشد.

مسئول بسیج سازندگی لرستان عنوان کرد: در محلات اولویت اول ورزش است که جنب‌وجوشی در محلات ایجاد می‌کند و اولویت دوم ایجاد کارگاه‌های  هدفمند است که بهتر است در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور در گفت و گوی زنده تلویزیونی درباره مهسا امینی گفت: به مسئولین زنگ زدم و گفتم که با حساسیت دنبال کنند تا مشکلی ایجاد نشود. برگشتم خبر دادند که خانم امینی فوت کرده. با خانواده ایشان تماس گرفتم و همدردی کردم و گفتم که این خبر نه برای من بلکه برای هر ایرانی متاثرکننده است.

نیم ساعت پیش

باید بدانیم که در زمینه کاهش وزن و جلوگیری از چاقی، برخی ویتامین‌ها موثر هستند. این ویتامین‌ها برای پیشگیری از پرخوری و کاهش اشتها بسیار موثرند.

نیم ساعت پیش

فارس نوشت: «محمد بن سلمان» ولیعهد ۳۷ ساله سعودی طی چند سال اخیر با گام‌هایی استوار و پشت‌هم،  پیشرفت‌های چشمگیری در مسیر رسیدن به کرسی پادشاهی داشته و آخرین گام را پیش از تکیه زدن به کرسی پدرش، سه‌شنبه‌شب  برداشت و بافرمانی سلطنتی، به مقام ریاست شورای وزرا که طبق روال در اختیار پادشاه عربستان است، رسید. 

2 ساعت پیش

رییس پلیس راه البرز اعلام کرد: محدودیت ترافیکی فردا جمعه هشتم مهرماه در آزادراه تهران - شمال و جاده کرج - چالوس در محدوده این استان اعمال می شود.

نیم ساعت پیش

کودکی در جنوب چین که پس از گیر کردن سرش بین نرده ها از بالکن طبقه هفتم یک مجموعه مسکونی آویزان شده بود با کمک یک جوان نجات یافت.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه گفت: به تلاش‌های قوی خود هم برای بی اثر کردن تحریم‌ها و هم برای لغو تحریم‌های ظالمانه علیه کشور ادامه می‌دهیم.

نیم ساعت پیش

یک نشریه اقتصادی نوشت: نقض توافق با ایران از سوی آمریکا در صورت توافق جدید قطعی است.

نیم ساعت پیش

فرماندهی کل انتظامی کشور در پیامی از حمایت های مردم از پلیس تقدیر و تشکر کرد.

نیم ساعت پیش

عیسی آل کثیر چند روزی است که دوباره با پرسپولیس تمرین می کند تا قرارداد جدیدی با این تیم امضا کند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...