خبرگزاری میزان |
5 روز پیش

خرید حدود میلیون تن گندم از کشاورزان اقدام دولت برای ثبت سفارش واردات گندم resize

علی‌قلی ایمانیدر گفت‌وگو با میزان،در خصوص وضعیت خرید و پرداخت مطالبات کشاورزان، گفت: در حال حاضر حدود ۵ میلیون تن خرید گندم صورت گرفته و  با تحویل گندم کشاورزان این مقدار خیلی جزئی افزایش پیدا می‌کند که در میزان گندم خیلی تأثیرگذار نیست.

وی افزود: در حال حاضر، چون کشت انجام‌نشده است خیلی از کشاورزان گندم را نگه‌داشتندتا کشت را انجام بدهند و بعد مازاد را در بازار آزاد بفروشند یا به بازرگانی دولتی تحول بدهند.

نائب رئیس بنیاد ملی گندم کاران کشور گفت: به دلیل اینکه هنوز شرایط جوی مساعد و مناسب برای کشت گندم نیست و استان‌های سردسیر آخرین استان‌هایی هستند که برداشت گندم را انجام می‌دهند همچنین اولین استان‌هایی هم هستند که کشت گندم را شروع می‌کنند بنابراین فاصله‌ای بین کشت و برداشت وجود ندارد.

ایمانی خاطرنشان کرد: در برخی استان‌ها مثل آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان خود را برای کشت گندم آماده‌سازی می‌کنند تا در شرایط جوی مساعد گندم را کشت کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه سازمان هواشناسی کشور و وزارت جهاد کشاورزی از خسارت‌های وارده به دلیل خشکسالی بسیار شدید و متوسط در خیلی از استان‌های کشور پیش‌بینی‌هایی داشتند و دولت نیز با توجه به شرایط کشور، ثبت سفارش برای واردات گندم را شروع کرد و در حال حاضر نیز گندم وارد کشور می‌شود.

نائب رئیس بنیاد ملی گندم کاران کشور در خصوص پرداخت مطالبات کشاورزان بیان کرد: گندم در مراکز خرید ثبت‌شده و بعد ثبت سامانه بازرگانی می‌شود سپس ثبت بانک مرکزی شده و بعد پول از طریق بانک کشاورزی تهران وارد حساب‌های کشاورزان شده و این فرایند یک هفته الی ۱۰ روز طول می‌کشد که امسال نسبت به چند سال گذشته شرایط پرداخت مطالبات گندم کاران خیلی خوب بوده است.

 

  • بیشتر بخوانید:
  • ضایعات ۸ درصدی مرحله کاشت و برداشت تولید/ اگر قیمت خرید تضمینی گندم اصلاح می‌شد می‌توانستیم گندم بیشتری جذب کنیم!

 

انتهای پیام/#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار با دبیرکل وزارت خارجه اتریش گفت: اروپا پس از خروج آمریکا از برجام اقدام موثری نکرد.

لحظاتی پیش

با توجه به لزوم انطباق مقررات ناظر بر کارت اعتباری مرابحه با شرایط و مقتضیات روز و با هدف تسهیل تأمین مالی خانوار‌ها و کسب و کار‌های کوچک و متوسط از این طریق، سقف اعتبار قابل تخصیص در قالب کارت اعتباری مرابحه به مبلغ دو میلیارد ریال (۲۰۰ میلیون تومان) افزایش یافت.

نیم ساعت پیش

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آخرین وضعیت رایزنی‌های ایران با اتحادیه اوراسیا درباره موافقت‌نامه تجارت آزاد به‌منظور گسترش کالاهای مشمول این موافقت‌نامه با تعرفه صفر، گفت: از دو هفته قبل مذاکرات فشرده‌ای را با اتحادیه اوراسیا برای تبدیل موافقت‌نامه فعلی به موافقت‌نامه تجارت آزاد آغاز کرده‌ایم.

1 ساعت پیش

سخنگوی گمرک گفت: مجموع صادرات و واردات با کشور‌های همسایه در مقایسه با نیمه نخست سال قبل ۳۷ درصد در وزن و ۵۲ درصد در ارزش کالا‌های معامله شده افزایش داشته است.

1 ساعت پیش

ترور سردار سلیمانی زمینه شکل‌گیری فرسایش دیپلماتیک، کنش متقابل تاکتیکی ایران و افزایش تحرک یگان‌های دریایی جمهوری اسلامی در برابر ناو‌های نظامی آمریکا در محیط منطقه‌ای را به وجود آورد. طبعا چنین فرآیندی اعتبار و قدرت استنادی آمریکا در محیط منطقه‌ای را با چالش روبه‌رو ساخته و زمینه شکل‌گیری اقدامات متقابل تاکتیکی در آینده را نیز فراهم می‌سازد.

1 ساعت پیش

مهلت تکمیل و ارسال فرم‌های مرتبط با تقاضای تاسیس شرکت اعتبارسنجی تا پایان روز پانزدهم آبان ماه سال جاری تمدید شد.

1 ساعت پیش

رئیس جمهور همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها را موظف کرد در خنثی‌سازی تحریم‌ها و تنظیم بازار کالا‌های اساسی همکاری کنند و مقرر شد معاون اول رئیس جمهور، مسئولیت هماهنگی فعالیت‌های دولت برای خنثی‌سازی تحریم‌ها را برعهده گیرد.

2 ساعت پیش

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، از هوشمندسازی کنتور‌های آب پایتخت در آینده نزدیک خبر داد.

2 ساعت پیش

فرمانده نیروی دریایی ارتش از پهلوگیری ناوگروه رزمی- عملیاتی هفتاد و هفتم این نیرو در بندر صلاله کشور عمان خبر داد.

2 ساعت پیش

یک عضو هیئت رئیسه مجلس طرح تاسیس صندوق ذخیره دانشگاهیان در وزارتخانه‌های علوم و تحقیقات و بهداشت و درمان را اعلام وصول کرد.

3 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران، از برگزاری دومین جلسه این کمیسیون با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

3 ساعت پیش

۲۷۸ نفر از نمایندگان مردم در مجلس طی بیانیه‌ای از ارائه زودتر از موعد مقرر گزارش تفریغ بودجه سال ۹۹ از سوی دیوان محاسبات به مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کردند.

3 ساعت پیش

نرخ خرید و فروش دلار امروز ۲۵ مهر ۱۴۰۰ در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی روند ثابت داشته است.

4 ساعت پیش

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: به آمریکا و اسرائیل جنایتکار هشدار می‌دهیم که صبر مسلمانان منطقه رو به پایان است و اگر دست از این جنایت‌ها برندارند، دست انتقام مردم، آن‌ها را به جزای خود رسانده و پشیمان‌شان می‌کند.

4 ساعت پیش

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مناسب، حدود ۱۰۰ کیلومتر ادامه خط انتقال تا گوادر پاکستان تکمیل و زمینه صادرات برق بیش از پیش فراهم شود.

4 ساعت پیش

بیشتر...