خبرگزاری ایسنا |
3 ماه پیش

جزئیات حمایت صندوق حمایت از پژوهشگران از تحقیقات حوزه علوم انسانی ایسنا

جزئیات حمایت صندوق حمایت از پژوهشگران از تحقیقات حوزه علوم انسانی

معاون پژوهش و فناوری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با اشاره به حمایت‌های این صندوق از تحقیقات حوزه علوم انسانی و هنر گفت: برخی از تحقیقات در حوزه علوم انسانی هزینه‌بر هستند، از این رو میزان حمایت ما از این تحقیقات مشابه حوزه‌های علوم تجربی است.

دکتر علی جعفریان در گفت‌وگو با ایسناگفت: حمایت از طرح‌های حوزه علوم انسانی و هنر از جمله برنامه‌های حمایتی این صندوق است. حمایت‌های این حوزه همانند حوزه‌های تخصصی است و افراد می‌توانند طرح‌ها را بسته به علاقه‌مندی استاد و پژوهشگر ارسال کنند.

وی، حمایت‌های این حوزه را مشمول اساتید، دانشجویان دکتری و پسادکترا دانست و گفت:جنس حمایت ما از تحقیقات دانشجویان دکتری و پسا تحقیق از جنس "حق التحقیق" ومیزان حق التحقیق‌ها نیز ۱۵ درصد نسبت به حوزه علوم تجربی بیشتر است.

جعفریان اضافه کرد: میزان حمایت از طرح‌های تحقیقاتی در حوزه نظری و غیرتجربی ۵۰ درصد حمایت‌های حوزه تجربی است به گونه‌ای که اگر در سال ۱۴۰۲ سقف حمایت‌ها از طرح‌های حوزه تجربی ۱۸۰ میلیون تومان باشد، این سقف برای حوزه‌های غیرتجربی ۵۰ درصد، یعنی ۹۰ میلیون تومان می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور خاطر نشان کرد: برخی از تحقیقات در حوزه علوم انسانی هزینه‌بر هستند از این رو میزان حمایت ما از این تحقیقات مشابه حوزه‌های علوم تجربی است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد گفت: اولین درس در حکومت امام زمان(ع) خدامحوری است.

1 ساعت پیش

پرونده هفتمین هفته از رقابت‌های لالیگا در فصل 24-2023 با پیروزی اتلتیکومادرید در پامپلونا بسته شد.

نیم ساعت پیش

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تقریب مذاهب اسلامی، پروژه بزرگی است که می‌تواند توانمندی‌های مسلمانان را شکوفا کند اما متاسفانه آن طور که باید به آن توجه نشده است.

1 ساعت پیش

تصویری عجیب از پارک کردن یک خودروی سواری که به خودروهای دیگر آسیب رسانده است.یک خودرو به صورت عجیبی روی خودروهای دیگر پارک شده است، این خودرو روی خودروهایی پارک شده است که قبلا در کنار این خیابان پارک بوده اند.

1 ساعت پیش

قهوه یک نوشیدنی بسیار پرطرفدار گاهی می‌تواند به دلیل زیاده‌روی در مصرف، مضر باشد.قهوه محبوب‌ترین نوشیدنی در جهان است و در سراسر دنیا افراد زیادی روز خود را با یک فنجان قهوه داغ شروع می‌کنند تا احساس نشاط کنند. هر چند اغلب افراد بر این باور هستند که قهوه یک نوشیدنی انرژی زا و کاملا بی خطر است، اما زیاده روی در مصرف قهوه عوارض و مضرات جدی برای بدن به همراه دارد.

1 ساعت پیش

خشت به خشت و رج به رج آجرهای کاروانسراهای ایرانی حکایت از خستگی پیران پا خسته‌ و در راه‌مانده‌ای دارد که از خوز و خوارزم تا جور و جاجرم و از ماوراءالنهر تا بین‌النهرین به منظور زیارت، سیاحت و تجارت، سفر می‌کردند.

1 ساعت پیش

بارسلونا امشب جمعه، ۷ مهرماه به مصاف سویا می‌رود.

1 ساعت پیش

رحیمی جهان آبادی نماینده مجلس : چین و روسیه از اینکه همه مشکلات ما با غرب و آمریکا حل شود دل خوشی ندارند.

1 دقیقه پیش

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان در آیین افتتاح دو مدرسه شهرستان پلدختر از تحویل ۲۸۲ کلاس درس در مهرماه سال جاری خبر داد.

2 ساعت پیش

بیشتر...