راهبرد معاصر |
12 ماه پیش

ممنوعیت دریافت وجه ثبت نام در مدارس هیات امنایی راهبرد معاصر

رئیس ستاد ثبت‌نام وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی روسای ادارات ارزیابی عملکرد سراسر کشور، گفت مدارس هیات امنایی مدارس عادی محسوب می‌شوند و حق دریافت هیچ‌گونه وجه در هنگام ثبت‌نام ندارند.

به گزارش راهبرد معاصرسید‌مجتبی هاشمی، رئیس ستاد ثبت‌نام وزارت آموزش و پرورش در آئین گردهمایی روسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سراسر کشور که در شیراز برگزار شد، اظهار کرد: ثبت‌نام دانش آموزان فرآیندی بین بخشی است که نیازمند هماهنگی و همراهی حوزه‌های مربوطه است.

وی فرآیند ثبت‌نام را نخستین گام سال تحصیلی آینده برشمرد و افزود: ثبت‌نام‌ها با هدف آموزش حضوری در سال تحصیلی جدید انجام می‌شود. شرایط ثبت‌نام نسبت به قبل کمی متفاوت است زیرا در دوسال اخیر آموزش‌های حضوری جایگزین آموزش‌های حضوری شده بود لذا برگشت مدارس به روال قبل از کرونا نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و همت مضاعف است.

هاشمی تصریح کرد: تکریم اولیا در فرآیند ثبت نام و در تعامل مدرسه با اولیا، از راهبردهای ما در سال جدید تحصیلی خواهد بود.

وی بر نظارت‌های دقیق بر فرآیند ثبت‌نام تاکید و عنوان کرد: تحقق شعار دولت مردمی مبنی بر رعایت اصول عدالت محوری مردم‌داری و قانون‌مداری، رعایت اصل کرامت انسانی، رفع دغدغه والدین، اطلاع‌رسانی به موقع، انسجام و هماهنگی در ستادهای ثبت‌نام و ... از اصول روح حاکم بر فرآیند ثبت‌نام خواهد بود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات خاطرنشان کرد: تشکیل ستادهای ثبت‌نام، استقرار دبیرخانه ستاد ثبت‌نام در ادارات ارزیابی عملکرد، تشکیل تیم‌های نظارتی، جذب حداکثری لازم‌التعلیمان، هماهنگی با نهادهای محلی و ... از نکات مهم و کلیدی در دستورالعمل ثبت‌نام در سال تحصیلی جدید است.

وی ادامه داد: بر اساس آئین‌نامه اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی جز در مواردی که مصوبه خاص وجود دارد و هنرستان‌ها برای انتخاب رشته ممنوع است.

رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش، دربافت هرگونه وجه در زمان ثبت‌نام به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتب درسی را ممنوع دانست و افزود: مدارس هیات امنایی مدارس عادی محسوب می‌شوند و حق دریافت هیچگونه وجه در هنگام ثبت‌نام ندارند. دریافت وجه بابت فوق برنامه‌ها نیز در طول سال و با تصویب شورای مدرسه مجاز است.

هاشمی اضافه کرد: روسای ادارات اررزیابی و عملکرد، نسبت به هیچ مسئله‌ای نباید بی‌تفاوت باشند و در برابر مسائل حساس و به موقع عکس العمل نشان دهند.

وی مشارکت نوآموزان در برنامه سنجش را امری ضروری دانست و اظهار کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان متقاضی انتقال در دبیرستان‌های دوره اول و دوم استعداد‌های درخشان با رعایت کف نمره مدرسه مقصد و به شرط وجود ظرفیت، مطابق ضوابط نقل و انتقال این مدارس و از طریق سامانه نقل و انتقال دانش آموزان مدارس اسنعداد های درخشان، با موافقت استان های مبدا و مقصد انجام می‌شود.

شایان ذکر است گردهمایی روسای ادارات ارزیابی عملکرد ادارات کل آموزش و پرورش استان ها با شعار ایران قوی در پرتو نظارت، پاسخگویی وتعالی سازمانی، در باشگاه فرهنگیان شماره دو شیراز آغاز شد.

بر این اساس در این گردهمایی که با رویکرد بررسی و تشریح فرآیند ثبت نام دانش آموزان در سال جدید تحصیلی برگزار می شود برنامه های متنوعی از جمله؛ سخنرانی ها، کارگاه های آموزشی، پخش کلیپ و سرود، تشریح آئین نامه ها و دستورالعمل های ثبت نام و ...، ارائه می‌شود./رکنا#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نویسنده گیلدخت با اشاره به برخی از انتقادات نسبت به طولانی شدن و از ریتم افتادن سریال، گفت: درباره طولانی بودن قبول دارم برخی جا‌ها ریتم افتاد، اما این اتفاق در همه سریال‌های طولانی کمی طبیعی است. برخی به من برمی‌گردد و برخی مشکلات به اجرا.

-2 دقیقه پیش

کاپیتان تیم ملی والیبال در آستانه حضور این تیم در لیگ ملت‌ها به انتقاد از مسئولان پرداخت و گفت: همه چیز شده فوتبال و اینکه دربی چه زمانی برگزار می‌شود. نباید در ورزش تا این حد تفاوت و تبعیض وجود داشته باشد.

لحظاتی پیش

وزیر بهداشت و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در نشستی مشترک به بررسی اجرای برنامه سلامت خانواده پرداختند.

9 دقیقه پیش

گفت و گوی تلوزیونی رئیس مجلس دقایقی قبل آغاز شد.

10 دقیقه پیش

ماه ذی القعده یکی از ماه های بسیار پر فضیلت می باشد که همزمان مصادف است با سالروز ولادت حضرت معصومه علیه السلام و بعد از گذشت ده روز از آن یعنی یازدهم ذی القعده به ولادت با سعادت امام هشتم، حضرت شمس الشموس اختصاص دارد.

8 دقیقه پیش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: درحال حاضر در کشور کسی احساس نیاز به پلتفرم‌های جهانی مثل آمازون و Ebay ندارد؛ چرا که به همت جوانان مستعد کشور نسبت به آن‌ها بی‌نیاز شدیم.

-16 دقیقه پیش

مجری طرح احداث نیروگاه توسط صنایع گفت: ۱۵۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های صنایع کشورتا پایان سال افزوده می‌شود.

13 دقیقه پیش

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت اعلام کرد که مطالب منتشر شده در برخی رسانه‌های معاند به عنوان اسناد نهاد ریاست‌جمهوری، فاقد اصالت و غیرقابل استناد است.

-24 دقیقه پیش

گروهی از محققان انستیتو چشم ویلمر، جان هاپکینز شواهدی از کارآمدی یک داروی آزمایشی برای جلوگیری یا کند کردن روند نابینایی در بیماران دیابت رصد کرده اند.

-20 دقیقه پیش

بیشتر...