تیتر برتر |
۱ هفته پیش

پیش بینی روند قیمت سکه تا انتخابات 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

پیش‌بینی روند قیمت سکه تا انتخابات 1400

به گزارشتیتربرتر؛ در هفته گذشته،سکهتمام توانست افزایش قیمت را تجربه کند و به بهای ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نیز تومان برسد. محدوده مقاومتی ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی در بازار سکه اهمیت زیادی دارد. تحلیلگران فنی باور دارند در صورتی که سکه بالای این محدوده مقاومتی باقی بماند، خریداران بیشتری به بازار وارد خواهد شد.

به گفته فعالانبازار سکهتا زمانی که دلار بالای محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی قرار داشته باشد سکه‌بازان انتظار افت معناداری برای این فلز گرانبهای داخلی را نخواهند داشت. این درحالیست که اگر سکه تمام وارد کانال ۱۱ میلیون تومانی شود، آن زمان این احتمال که شیب افزایش قیمت تندتر شود نیز وجود دارد.

بررسی عوامل موثر بر رشد سکه و طلا

محمد کشتی‌آرای نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه افزایش اخیرقیمتسکه و طلادر بازار تحت تاثیر دو عامل بوده است، اظهار داشت: در وهله اول با افزایش قیمت جهانی طلا، قیمت‌ها در بازار داخل نیز با افزایش روبرو شد، در حالی که طی دو ماه اخیر هر اونس طلا در کانال ۱۷۰۰ دلاری قرار داشت، اما اونس جهانی طی این چند وقت به کانال ۱۹۰۰ دلاری وارد شده، هرچند در این کانال در نوسان، اما همین عامل به یک محرک برای افزایش قیمت طلا در بازار داخلی تبدیل شده است.

وی افزود: در وهله دوم نیز افزایش قیمت ارز تاثیر بسیار زیادی بر روی رشد قیمت طلا و سکه در بازار داخل شده، به طوری که در حال حاضر هر گرم طلای ۱۸ عیار در محدوده یک میلیون و ۸۰ هزار تومانی قرار دارد و سکه تمام نیز محدوده قیمت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی در نوسان است.

وضعیت قیمت طلا تا انتخابات 1400

کشتی‌آرای یادآور شد: تا زمانی کهقیمت ارزدر بازار داخل و همچنین قیمت طلا در بازار جهانی روند صعودی داشته باشند، قیمت‌ها در داخل نیز با افزایش روبرو خواهند بود، این در حالیست که تقاضایی در بازار وجود ندارد و میزان معاملات به کمترین میزان حد خود رسیده است، در این رابطه کاهش قدرت خرید مردم نیز بسیار اثرگذار بوده و باعث شده تقاضا برایخرید طلابا کاهش بسیار زیادی روبرو شود.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: ریسک‌های سیاسی و اقتصادی که این روز‌ها بر روی اقتصاد کشور سایه افکنده، از جملهانتخابات ریاست جمهوریو همچنینمذاکرات برجامباعث شده که ابهامات در مورد آینده سیاسی و اقتصادی وجود داشته باشد، بنابراین اگر وضعیت برجام مشخص شده وتحریم‌ها نیز رفع شود، قدر مسلم این موضوع بر روی بازار طلا و سکه بسیار تاثیرگذار بوده و می‌تواند باعث تعدیل قیمت‌ها شود.

پیش‌بینی قیمت طلا دوشنبه 17 خرداد 1400

تقاضا برای خرید طلا در بازارهای جهانی زیاد شد. همین مساله قیمت جهانی طلا را افزایش داد. رئیس اتحادیه طلای تهران با تایید این خب گفت: در هفته سوم خرداد امیدواریم تقاضا بیشتر شود و قیمت طلا به ثبات برسد.

ابراهیم محمدولی اظهارکرد: به دلیل کاهش تقاضا و همه‌گیری ویروس کرونا بخشی از تولیدکنندگان طلا تعطیل و نیمه تعطیل شده‌اند. نوسان قیمت ارز و طلا به تولیدکنندگان اجازه نمی‌دهد در این مسیر برنامه‌ریزی کنند.

او گفت: اکنون قاچاق طلا به کشور متوقف شده است. چنانچه مواد اولیه و ماشین‌آلات بروز وارد کشور شود، ممکن است تولید طلا بیشتر و با اجرت کمتری به دست مردم برسد.

آیا روند صعودی اونس طلا ادامه دارد؟

قیمت اونس طلا هفته گذشته نوسان زیادی را تجربه کرد و ابتدا بیش از ۴۰ دلار سقوط کرد و سپس به سمت ۱۹۰۰ دلار برگشت با این حال تحلیلگران بر این باورند که روند صعودی این فلز ارزشمند فعلا ادامه دارد.

طلا به موضوع تعدیل سیاست‌های انبساطی بانک مرکزی آمریکا، دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا بی نهایت حساس است. هر گونه افزایش این سه عامل به پایین رفتنقیمت طلامنتهی می‌شود در حالی که معکوس شدن آن‌ها از صعود این فلز ارزشمند پشتیبانی می‌کند.

اونس طلا از کانال ۱۹۲۰ دلاری عبور می‌کند؟

باب هابرکورن، کارگزار ارشد کالا در شرکت آر جی او فیوچرز گفت: در مجموع روند صعودی مثبتی که طلا در ماه مه داشت، دست نخورده مانده است. این روند صعودی بر مبنای آمار اشتغال ادامه خواهد یافت. طلا تلاش می‌کند به رکورد بالای اوت برگردد. تصور می‌کنم طلا در معاملات هفته جاری به ۱۹۲۰ دلار بازگردد. تنها عاملی که روند صعودی طلا را مختل خواهد کرد، اشاره به تحکیم سیاست پولی خواهد بود.

وی در ادامه افزود: بمحض این که طلا از سطح ۱۹۱۵ دلار عبور کند، احتمالا پول جدید وارد بازار طلا خواهد شد.

سرمایه گذاران باید حواسشان به بازده اوراق خزانه آمریکا و هر گونه آمار جدید تورم باشد. بازار‌ها خود را برای نشست سیاست پولی ۱۶ ژوئن بانک مرکزی آمریکا آماده می‌کنند.

بارت میلک پیش بینی کرد طلا در بازه جدید ۱۸۵۵ دلار تا ۱۹۳۵ دلار معامله خواهد شد. وی گفت: همه چیز به آنچه بانک مرکزی آمریکا می‌گوید بستگی خواهد داشت. بانک مرکزی آمریکا پیش از آغاز تعدیل سیاست‌های انبساطی مایل است اشتغال کامل را مشاهده کند بنابراین احتمالا هشدار‌های زیادی را درباره چگونگی انجام این اقدام می‌دهد. ممکن است این اقدام از اوراق قرضه آغاز شود و مقامات بانکی ببینند چه اتفاقی می‌افتد.

اِورت میلمان، کارشناس فلزات ارزشمند گینزویل کوینز اظهار کرد: مسیر دلار همسو با سیاست بانک مرکزی آمریکا برای بازار طلا اهمیت دارد. وی در کوتاه مدت نظر خنثی درباره طلا داشته و تاکید کرد این فلز ارزشمند هفته جاری بین ۱۸۷۰ تا ۱۸۹۰ دلار معامله می‌شود. با این حال در بلندمدت به ۲۱۰۰ دلار صعود می‌کند.

گردآورنده:الهام خلیلی خو#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عابدینی، دبیر کمیته علمی کووید ۱۹ گفت: خاصیت مغناطیسی ایجاد شده در بدن برخی دریافت کننده‌های واکسن کرونا ممکن است در هر نوع از این واکسن بروز کند. بر اساس فرضیه‌ها ممکن است این عارضه بر اساس مواد موجود در واکسن بروز کند. به دنبال یافتن دلیل علمی این موضوع هستیم.

۱ هفته پیش

«غیبت هنر» عنوان گزارشی است که در آن حضور بسیار کمرنگ اهالی فرهنگ و هنر در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری بررسی شده است.

۱ هفته پیش

مجری یک شبکه عراقی گفت: بهتر است بشار رسن در فصل آینده به پرسپولیس و ایران برگردد یا به یک لیگ اروپایی برود.

۱ هفته پیش

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

بندرعباس-نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: حضور در انتخابات استفاده از حق و انجام تکلیف است و مشارکت درآن موجب افزایش عزت و استقلال کشور خواهد شد.

۱ هفته پیش

بوژیدار رادوشوویچ ، ناامید از بدقولی مدیران باشگاه به کشورش رفته و شاید این آغاز جدایی او از پرسپولیس باشد.

۱ هفته پیش

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبار رتبه‌بندی تامین می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که آیا رتبه‌بندی معلمان با تغییر دولت متوقف خواهد شد؟!

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی ۴۰ درصد دوم سهام عدالت انجام می شود.

۱ هفته پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه، همچنان تحت تاثیر گزارش هفته گذشته که نشان می‌داد تورم آمریکا بیش از حد انتظار بالا رفته است، رشد کرد.

۱ هفته پیش

باشگاه الهلال عربستان اعلام کرد با لئوناردو ژاردیم سرمربی پرتغالی سابق موناکو قراردادی یک ساله امضا کرد.

۱ هفته پیش

تیم ملی فوتبال ایران برای دیدارهای مقدماتی جام جهانی از پیراهن‌های جدید سفید و قرمز استفاه خواهد کرد.

۱ هفته پیش

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر ۱۶ برابر سقف تعیین‌شده در برجام است.

۱ هفته پیش

یکی از چالش های افرادی که صاحب ایده و دانش هستن

۱ هفته پیش

در نمایشگاه «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر»، شرکت‌های پتروشیمی بندر امام، کارون، اروند، شهید تندگویان، خوزستان، بوعلی سینا، شرکت فجر انرژی خلیج فارس و شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در منطقه با هدف تأمین نیازهای خود از واحد‌های تولیدی منطقه ماهشهر و با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها ۶۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۱ هفته پیش

بیمه تعاون در راستای سیاست های ترویج علم در صنعت بیمه، اقدام به دستاوردهای پژوهشی متخصصان آکادمیک کرده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...