قالیباف: جمعه پیش رو متفاوت ترین روز قدس جهان اسلام است all tv logo

قالیباف: جمعه پیش رو متفاوت‌ترین روز قدس جهان اسلام است
سیاسیمجلس

محمد باقر قالیباف ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ملت عزیز ایران در لیالی قدر و ماه مبارک رمضان و تبریک سال نو گفت: روز قدس یادگار حضرت امام (ره) بود که با درایت و تیزبینی و تحلیل دقیقی که نسبت به مسائل منطقه و جهان و شناختی که از قدرت‌های استعماری و استکباری داشتند، این پیشنهاد را بعد از پیروزی انقلاب دادند.

وی افزود: به نظر بنده ریشه این حرف به سال ۱۳۴۳ بازمی‌گردد که حضرت امام (ره) در آن زمان و درخصوص موضوع کاپیتولاسیون فرمودند همه مشکلات ما در ایران و کشورهای اسلامی ریشه در رژیم صهیونیستی و در راس آن آمریکا دارد، این حرف را امام خمینی(ره) در آن تاریخ بیان کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بعد از انقلاب اسلامی هم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز دفاع از فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی مطرح کردند که برخاسته از همان روشن بینی و روشن ضمیری حضرت امام (ره) و توجه به مسائل اسلامی و انسانی است.

قالیباف با بیان اینکه بعد از عملیات طوفان الاقصی می‌بینیم که دریدگی و روحیه کودک‌کشی رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکا امروز برای همه انسان ها در این کره خاکی مشخص شده که هیچ احترامی بر ارزش های انسانی و حقوق بین الملل نمی‌گذارند، تاکید کرد: می بینیم که در این ۲۵ هفته‌ای که در غزه جنایت کرده؛ زن، کودک، بزرگ و کوچک، مسلح و غیرمسلح را مورد تهاجم قرار می‌دهد و امروز بیش از یکصد هزار نفر در غزه شهید، مجروح و مفقود داریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک امروز تکلیف همه ما است که در جمعه آخر ماه مبارک رمضان یعنی جمعه پیش رو در راهپیمایی روز قدس حضور پیدا کنیم و باید با همه جمعه های این روز از تاریخ متفاوت‌تر باشد و بنده مطمئن هستم که همه امت اسلامی و همه انسان‌های آزادی خواه در سراسر دنیا و بدون شک در راس آن ملت عزیز ما با هر سلیقه و گرایشی به میدان می آیند و این جنایت‌های رژیم صهیونیستی را محکوم خواهند کرد.

باشگاه خبرنگاران جوانسیاسیمجلس#‌سیاسی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در گزارش پیش رو به بررسی بالا رفتن قیمت کنسرت‌ها در سال ۱۴۰۳ پرداختیم.

یک ربع پیش

در پی حمله تلافی جویانه شب گذشته ایران علیه رژیم صهیونیستی، یک مقام اطلاعاتی این رژیم برای انجام عملیات روانی در داخل ایران، با منافقین در البانی گفتگو کرده است.

یک ربع پیش

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: با برپایی سیاه چادر‌های عشایری و از محل فروش اقلام و محصولات تولیدی ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال درآمد برای عشایر استان حاصل شده است.

یک ربع پیش

بر اساس سایت اطلاعات‌پرواز فرودگاه مشهد، تمامی پرواز‌های فرودگاه مشهد لغو شده است.

نیم ساعت پیش

جزییات جدید از حمله پهپادی و موشکی سپاه به رژیم صهیونیستی را در این ویدیو می بینید.

نیم ساعت پیش

سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مشمولان غیرغایبی که متقاضی تمدید موعد اعزام به دلیل همزمانی خدمت ۲ برادر هستند، می‌توانند تا پایان خدمت دوره ضرورت برادر حین خدمت از تمدید تاریخ اعزام به خدمت بهره‌مند شوند.

نیم ساعت پیش

لحظات شروع عملیات سپاه پاسداران از پایگاه نبی اکرم و پرتاب موشک‌های بالستیک به سمت اراضی اشغالی.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه ایران در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران با بیان اینکه ما هیچ هدف غیر نظامی در پاسخ خود تعریف نکردیم، گفت: نیرو‌های مسلح ما هیچ مکان اقتصادی و یا جمعیتی را مورد هدف قرار ندادند.

11 دقیقه پیش

بیشتر...