ایران آنلاین |
۳ هفته پیش

گوشت گوسفندی ارزان می شود ایران آنلاین

گوشت گوسفندی ارزان می شود

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران، قیمت گوشت گوسفندی در ماه مبارک رمضان را کاهشی پیش‌بینی کرد.

«علی اصغر ملکی» با اشاره به نوسانی بودنقیمت گوشت گوسفندیطی روزهای اخیر افزود: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی طی روزهای اخیر نسبت به شب عید  بین ۶ تا هفت هزار تومان کاهش داشته است.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران برخی اقدامات دولت را در کاهشنرخ گوشت گوسفندیدر ماه مبارک رمضان موثر برشمرد و اظهارداشت: طبق برنامه دولت بخشی از گوشت گوساله برزیلی منجمد برای تنظیم بازار تزریق می شود که این امر در کاهش نرخ  گوشت گوسفندی تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به اقدام اخیر دولت در تزریق و عرضه گسترده گوشت مرغ در استان های سراسر کشور، به نظر می رسد این موضوع در نرخ گوشت گوسفندی در ماه مبارک رمضان موثر باشد.

ملکی با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار هنوز برنامه ای برای قیمت و تامین گوشت گوسفندی اعلام نکرده است گفت: اکنون در حال بازبینی نرخ ها در بازار هستیم که برای روز یکشنبه نرخ گوشت گوسفندی تعیین و اعلام می شود.

وی ضمن اشاره برخورد جدی با قصابی ها و فروشگاه های پروتئینی گران فروش، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب را به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کنند تا با افراد متخلف برخورد قانونی شود.

 طبق آمارها اواخر سال ۹۹ قیمتهر کیلوگرم دام زنده گوسفندیبین ۵۵ هزار تا ۶۰ هزار تومان و هر کیلوگرم شقه گوشت گوسفندی با دنبه بین ۱۲۵ هزار تا ۱۳۰ هزار تومان به مغازه‌داران و قصابی‌ها تحویل داده می‌شد که مغازه داران و قصابی ها باید  هر کیلوگرم شقه گوشت گوسفندی بدون دنبه را با سود بین ۱۰ تا ۱۲ درصد یعنی با نرخ ۱۴۰ هزار تومان بدست مصرف‌کنندگان می رسانند.

اما بررسی بازار در اواخر سال ۹۹ نشان می داد قیمت هر شقه گوسفندی در مناطق مختلف بالای ۱۵۰ هزارتومان و گوشت تفکیکی بین ۱۷۰ هزار تا ۲۰۰ هزارتومان بود.

طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی در سال ۹۹ حدود  ٨٨٠ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید شد، این درحالیست که تولید گوشت قرمز در سال ۹۲ حدود  ۷۵۵ هزارتن بوده که آمارها نشان می دهد طی سال‌های اخیر تولید گوشت قرمز ۲.۵ درصد رشد داشته است.

سرانه مصرف گوشت قرمز ۱۲.۵ کیلوگرم برآورد می شود./ایرنا#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس از درج شرکت «گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان» در شرکت فرابورس خبر داد.

1 ساعت پیش

مدیریت نظارت بر بازاراولیه سازمان بورس اعلام کرد: شرکت «صنایع مس افق کرمان» به عنوان ناشر اوراق بهادار درج شد.

1 ساعت پیش

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: کلیه سهامدران حقیقی و حقوقی باید کد شهاب حساب را در سیستم بانکی خود ثبت کنند تا پرداخت سود، اصل سررسید اوراق و ... با اختلال مواجه نشود.

2 ساعت پیش

شرکت «سرمایه‌گذاری هامون صبا» در بازار اول فرابورس درج شد.

2 ساعت پیش

مدیر نظارت بر بازار اولیه از درج شرکت «مجتمع جهان فولاد سیرجان» در فرابورس ایران خبر داد.

2 ساعت پیش

اعلام نتایج چهارمین دور مذاکرات وین در 17 اردیبهشت 1400,در چهارمین دور از رایزنی ها برای احیای برجام در وین چه گذشت؟,گزارشی از چهارمین دور مذاکرات برجام در وین,,واکنش‌ها به برگزاری چهارمین مذاکرات وین در 17 اردیبهشت 1400,واکنش بایدن به نتایج چهارمین دور مذاکرات وین,برگزاری دور پنجم مذاکرات برجام در وین,,,

2 ساعت پیش

یک کارشناس اقتصادی گفت: تحقیقات در کشورهای مختلف نشان داده که بازار سرمایه نه تنها تورم زا نیست، بلکه سدی در مقابل تورم است، بنابراین با استناد به چه مدارک و شواهدی  گفته می شود که بورس عامل تورم است ؟!

3 ساعت پیش

نمادهای معاملاتی (سدشت۱)، (وبملت۱)، (کلوند۱) و (کماسه۱) متوقف شدند.

3 ساعت پیش

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۹ ارز افزایش و ۶ ارز کاهش یافت. نرخ ۱۱ ارز نیز ثابت ماند.

3 ساعت پیش

سهام بازارهای آمریکا در پایان معاملات دیروز، علی‌رغم گزارش اشتغال ناامیدکننده این کشور رشد کرد و شاخص داوجونز به رکورد تاریخی جدیدی دست یافت.

3 ساعت پیش

دو هزار میلیارد تومان اوراق اجاره به منظور سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس توسط (ومهان) منتشر می‌شود.

3 ساعت پیش

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه میزبان عرضه ۶ هزار تن ورق گالوانیزه خودرو و یک هزار تن ورق گالوانیزه لوازم خانگی است.

3 ساعت پیش

سامانه دوم راه اندازی نشود 4300 لیتر در ثانیه کمبود آب شرب خواهیم داشت

18 ساعت پیش

ممنوعیت خرید و فروش مسکن ملی,سلب امتیاز متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در صورت فروش امتیاز

18 ساعت پیش

پیش بینی سهام عدالت در خرداد 1400,ارزش سهام عدالت در 15 اردیبهشت 1400,سود دوم سهام عدالت چه زمانی پرداخت می شود,جزئیات سهام جدید برای سهام داران عدالت, شرکت سرمایه‌گذاری امید ایرانیان چیست

18 ساعت پیش

بیشتر...