راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

انصارالله یمن: مذاکرات با ریاض مثبت بود راهبرد معاصر

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن، گفتگو‌های هیأت صنعا در ریاض را جدی و مثبت خواند.

به گزارش راهبرد معاصر؛ «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت که هیأت دولت نجات ملی یمن به همراه میانجی عمانی، پس از گفتگو‌های چند روزه در ریاض به صنعا بازگشت.

عربستان سعودی روز پنجشنبه گذشته اعلام کرد که از هیات جنبش انصارالله یمن برای سفر به ریاض و تکمیل مذاکرات در خصوص دستیابی به آتش بس فراگیر در یمن و راه حل سیاسی برای درگیری‌ها در این کشور دعوت کرده است.

هیأت صنعا پس از پنج روز گفتگو در ریاض، به همراه میانجی عمانی برای مشورت با رهبران شورای عالی سیاسی یمن به صنعا بازگشته است.

بنابر گزارش شبکه المیادین، القحوم گفت: «مذاکرات با عربستان جدی و مثبت بود و خوش‌بینی درباره رفع موانع و پیچیدگی‌ها در پرونده‌های بشردوستانه وجود داشت».

در همین ارتباط «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن نیز گفته بود که هیأت صنعا به همراه هیأت عمانی به منظور تکمیل مشورت با طرف سعودی، به ریاض بازخواهد گشت.

به نوشته المیادین، المشاط گفت که هیأت صنعا در ریاض گفتگو‌های صورت گرفته در صنعا و مسقط را تکمیل خواهد کرد.

مداخله نظامی سعودی در یمن در ۶ فروردین ۱۳۹۴، با حمله هوایی ائتلافی از کشور‌های منطقه به رهبری ریاض، با نام عملیات «طوفان قاطعیت» آغاز شد و بعد‌ها با نام عملیات «احیای امید» ادامه یافت؛ این جنگ تا کنون هزاران کشته و زخمی در یمن داشته است. / فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روایت رهبر انقلاب از خدماتی که بانوان در قسمت پشتیبانی از رزمندگان و شست‌وشوی لباسهای خونی رزمندگان در دوران دفاع مقدس انجام میدادند در نماهنگی با عنوان «حوض خون» منتشر شد.

نیم ساعت پیش

فیلم پرش از ارتفاع بسیار بلند با موتور سیکلت را ببینید.

نیم ساعت پیش

روزنامه اعتماد در گزارشی با تیتر «مرد هزار چهره» به بازخوانی پرونده‌هایی با ردی از نام سعید مرتضوی پرداخته است.

نیم ساعت پیش

«بنگاه تئاترال» نمایش‌نامه‌ای به قلم علی نصیریان است که به کارگردانی هادی مرزبان و بازیِ مجید مظفری روی صحنه می‌رود.

نیم ساعت پیش

روز نهم بازی‌های آسیایی آغاز شده و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌به‌لحظه این مسابقات همراه ما باشید.

نیم ساعت پیش

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از مسابقات انتخابی المپیک به مصاف اوکراین رفت و در یک بازی پر انتقاد شکست خورد.

نیم ساعت پیش

دو منبع مطلع اعلام کردند که تویوتا موتور قصد دارد سومین کارخانه خودروسازی را در هند بسازد و ظرفیت تولید را در این کشور برای اولین‌بار در بیش از یک دهه افزایش دهد زیرا مشارکت آن با سوزوکی موتور باعث افزایش حجم داخلی شده است.

1 ساعت پیش

مایکل کریزو که نسبت به فصول قبل آمادگی بهتری دارد، امیدوار است که این اقدامات در نهایت در بزرگترین صحنه ورزش به ثمر برسد.

13 دقیقه پیش

ایلنا نوشت: یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:باتوجه شرایط اخیری که در کشور به وجود آمده است و هجوم زیاد مهاجران که بعضاً هم به صورت غیرقانونی وارد کشور ما می‌شوند، نگرانی‌هایی را برای مردم ما به وجود آورده که نگرانی‌های به حقی هم هست.

نیم ساعت پیش

بیشتر...