خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

دلالان قاچاقچیان بیشترین بهره را از ارز ۴۲۰۰ بردند رضوی

وزیر تعاون:
دلالان و قاچاقچیان بیشترین بهره را از ارز ۴۲۰۰ بردند
به گزارشخبرگزاری رضوی،حجت‌الله عبدالملکی در پنجمین نشست رسالات در حضور جمعی از منبری‌های جوان هیات‌های مذهبی کشور، در مجموعه فرهنگی شهدای سرچشمه گفت: رئیس‌جمهور تاکید دارد که باید کار به صورت اساسی انجام شود و موضوع ساماندهی واقعی یارانه‌ها از جمله این کارها است. مقام معظم رهبری در اولین دیدار با دولت سیزدهم، بر موضوع عدالت تاکید کردند. رئیس‌جمهور نیز پیوست عدالت را سرلوحه کارهای دولت قرار داده است. 
عبدالملکی با اشاره به مشکلات در تخصیص و توزیع یارانه‌ها، گفت: دلالان و واردکنندگان بی‌وجدان از محل اعتبارات مربوط به یارانه، منشأ فساد اقتصادی شده‌اند. قاچاقچیان نیز از محل توزیع نادرست ارز، سود بسیاری برده‌اند و از سوی دیگر نیز بخشی از یارانه مردم ایران نصیب مردم برخی از کشورهای دیگر می‌شود. جالب است که تولیدکنندگان خارجی از دولت نظام جمهوری اسلامی، یارانه می‌گرفتند.
وی اضافه کرد: میزان بهره‌مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین‌ها از یارانه بیشتر از جنوب شهری‌هاست. روش توزیع یارانه کاملا ناعادلانه است. عمده کارشناسان اقتصادی معتقدند روش‌های سابق نظام یارانه‌ای، اشتباه بود. دولت آقای رئیسی با بردن لایحه به مجلس، به شدت به دنبال اصلاح این وضعیت بود. دولت با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، کار اصلاح توزیع یارانه را به صورت جدی آغاز کرد و برای جلوگیری از مشکلات معیشتی برای مردم، تدابیری همچون افزایش میزان یارانه و کالابرگ الکترونیکی اتخاذ کرده‌ایم.
 


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اداره کل هواشناسی استان تهران با بیان اینکه امروز بعدازظهر(۴ خرداد) شاهد روند تدریجی بهبود کیفیت هوا در سطح استان خواهیم بود،نسبت به وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک طی روزهای پنج شنبه و جمعه(۵ و ۶ خرداد) هشدار صادر کرد.

1 ساعت پیش

زمان برگزاری آزمون جامع مقطع دکتری دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی که قرار بود امروز چهارشنبه ۴ خرداد برگزار شود به دلیل آلودگی هوا و تعطیلی دانشگاه ها به تعویق افتاد.

1 ساعت پیش

تهران- حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فتح خرمشهر را نماد نجات ملی و تبدیل معادله‌ای تلخ به معادله شیرین برشمردند و تاکید کردند: در مسائل امروز کشور هم مانند آن‌دوران، با مجاهدت و اخلاص میتوان پیروز شد.

1 ساعت پیش

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته ۲۹۳ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۵ تن جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست دادند.

1 ساعت پیش

سرپرست فرماندهی انتظامی آوج از کشف ۲۵۰۰ کیوگرم آرد احتکار شده و پلمب ۲ واحد صنفی در این خصوص خبر داد.

2 ساعت پیش

تهران- چندروزی می شود که آبله میمون که بیماری ویروسی می باشد در برخی کشورها شیوع پیدا کرده و احتمال همه گیری آن وجود دارد.

1 ساعت پیش

تهران- محمدباقر قالیباف با کسب اکثریت آرای نمایندگان، رئیس مجلس شورای اسلامی باقی ماند.

1 ساعت پیش

افزایش هزینه‌های زندگی در هند، افراد در سن بازنشستگی را مجبور کرده است تا پس‌انداز خود را خرج کنند و برای پرداخت هزینه‌های دارو، مسافرت و مسکن، فعالیت بیشتری داشته باشند.

1 ساعت پیش

تهران- رییس جمهور با بیان اینکه پیشرفت کشور را به رفع تحریم موکول و متوقف نمی‌کنیم تا دیگران برای ما تصمیم بگیرند، گفت: قرارگاهی برای خنثی کردن تحریم‌ها تشکیل دادیم که فعالانه مشغول است.

1 ساعت پیش

بیشتر...