ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

پیشنهاد سکنی وزارت راه شهرسازی به دولت ایران آنلاین

پیشنهاد مَسکنی وزارت راه و شهرسازی به دولت

وزارت راه و شهرسازی در اجرای ماده (۱۰) قانون جهش تولید مسکن با توجه به حجم بالای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن و کمبود اراضی ملی و دولتی در برخی شهرهای استان گیلان، خواستار موافقت هیأت دولت با تأمین زمین اجرای طرح مذکور در شهرهای این استان شد.

به گزارش ایران آنلاین ، تأمین مسکن همواره از طرح‌های اولویت‌دار دولت سیزدهم بوده که اولین گام در تولید مسکن، تأمین زمین از محل اراضی دولتی است.

استان گیلان به لحاظ شرایط اقلیمی، دارای محدودیت های زیادی در تأمین زمین دولتی بوده و نظر به تراکم جمعیتی بالای این استان و تعهد استانی برای احداث ۹۰ هزار واحد مسکونی در چهار سال که به تأمین زمین به میزان ۹۰۰ هکتار با تراکم زیاد (۱۰۰ واحد در هر هکتار) نیازد دارد، تاکنون ۱۱۰ هکتار زمین از محل اراضی سازمان ملی زمین و مسکن تأمین شده است.

وزارت راه و شهرسازی هم به‌منظور جبران کسری زمین در این استان پیشنهاد داد بخشی از اراضی شرکت کشاورزی و دامپروری سفیدرود که در اجرای اصل (۴۴) قانون اساسی مشمول خصوصی سازی شده است، به نام دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای رشت، لاهیجان و فومن واقع در استان گیلان، انتقال یابد.

پیشنهاد یاد شده در کمیسیون حقوقی و قضایی دولت در دست بررسی است.


انتهای پیام/

 

 

 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

صحبت های مدیرعامل پرسپولیس درباره حرف های سهرابی مدیرعامل تراکتور نسبت به مقصر بودن گل محمدی و بازیکنان پرسپولیس در اتفاقات تلخ تبریز را ببینید.

3 ساعت پیش

چین در واکنش به اظهارات جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در مورد تایوان، گفت که ایالات متحده با آتش بازی می کند.

3 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره ادعای سهرابی مدیرعامل تراکتور مبنی بر محیا بودن شرایط برای ادامه دیدار دو تیم در ورزشگاه یادگار امام تبریز پس از اتفاقات جنجالی و عدم همکاری سرخپوشان را ببینید.

3 ساعت پیش

صحبت های مدیرعامل پرسپولیس درباره دلایل برگزاری دیدار سخپوشان مقابل سپاهان اصفهان در ورزشگاه سیرجان بدون حضور تماشاگران را ببینید.

2 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره آخرین وضعیت مصدومیت و عمل جراحی عیسی آل کثیر را ببینید.

1 ساعت پیش

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: «دولت نیازمند بحث کارشناسی فرابخشی برای اجرای مصوبه اعلامی افزایش حقوق بازنشستگان است»

4 ساعت پیش

​به دنبال انتشار برخی خبرها در مورد شنیده شدن صدای "تیراندازی در میدان هفت تیر" تهران، مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

3 ساعت پیش

خودروهای آتش نشانی تهران در مسیر حرکت به سمت آبادان برای سوختگیری در پمپ بنزین جاده ساوه توقف کردند.

3 ساعت پیش

صحبت های سهرابی مدیرعامل تراکتور در اعتراض به حضور یحیی گل محمدی در زمین بازی با وجود محرومیت را ببینید.

3 ساعت پیش

بیشتر...