خبرگزاری میزان |
1 ماه پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل: آسیب پذیری حمله سایبری به جایگاه سوخت را به دولت قبلی گفته بودیم ولی سهل انگاری کردند resize

خبرگزاری میزان،غلامرضا جلالیامروز در حاشیه مراسم افتتاحیه مرکز پایش و هشدار مخاطرات منابع طبیعی با حضور در جمع خبرنگاران درباره حمله سایبری اخیر به جایگاه‌های سوخت، گفت: مباحث امنیت سایبری در همه دنیا مطرح است و تمام کشور‌هایی که مدعی‌ بر امنیت سایبری هستند حوادثی از این قبیل دارند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار کرد: به دلیل اینکه بخشی از این زیرساخت‌ها با اینترنت جهانی شکل می‌گیرد بنابراین  آسیب‌پذیری و اشکالات در این زمینه به صورت طبیعی وجود دارد.
 
جلالی بیان کرد: طی تقسیم کاری که در مرکز ملی انجام شده بود ما مسئول رصد و ارزیابی و کشف اشکالات و آسیب‌پذیری‌های مجموعه بودیم، سامانه سوخت را در سال گذشته و سال جاری ارزیابی کردیم و اشکالات و نواقص را ابلاغ و سپس پیگیری کردیم تا این اشکالات و نواقص دنبال شود.

وی افزود: دولت گذشته سهل انگاری جدی در حوزه امنیت سایبری داشته و ضمن عدم هماهنگی‌های اجرایی در زمینه‌های مختلف نکاتی که در این زمینه تذکر داده می‌شود را اجرا نکردند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطر نشان کرد: در حادثه دیروز از همین محل آسیب‌پذیری‌هایی که قبلا کشف کرده بودیم و به صورت کتبی به آنها داده بودیم که این محل‌های آسیب‌پذیر برطرف شود، متأسفانه آسیب خوردیم و زمانی که بررسی‌ها تکمیل شود نتایج گزارش را به مراجع قضایی خواهیم داد تا کسانی که ترک فعل کردند و اقدامات که باید انجام می‌دادند ولی انجام ندادند مشخص شود.

جلالی اظهار کرد: بعد از حادثه تیم‌های فنی به فوریت با کمک بقیه مراکز به ستاد سوخت مراجعه کردند و تلاش اولیه بر این بود که تداوم کارکرد را به سیستم بازگردانیم و ضمن ایزوله کردن محل آلودگی، رسیدگی به آلودگی را در نوبت دوم قرار دادیم و با کمتر از ۱۲ ساعت بخشی از کار انجام شد و در ادامه تداوم کارکرد راه افتاد تا تبلیغاتی که دشمنان در این زمینه می‌خواستند انجام دهند خنثی شود.

وی بیان کرد: بحث فارنزیک و منشأیابی نیز از دیروز شروع شده و زمانی که نتایج مشخص شود اعلام خواهد شد و مسئله دیگر امنیت سازی مجدد سیستم بوده که در برنامه مشترکی در حال اقدام و اجرا است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطر نشان کرد: بین مخاطرات،اختلالات و حمله سایبری تفاوت‌هایی وجود دارد و نتیجه قطعی بعد از بررسی فارنزیک مشخص می‌شود و جزء احتمالات قوی است که منشأ بیرونی داشته باشد که این منشأ در حال بررسی است.

 
  • بیشتر بخوانید:
  • وزیر نفت: بنزین گران نمی‌شود/ سهمیه های موجود در کارت سوخت محفوظ خواهد ماند

 

انتهای پیام/#‌خبر_سیاسی#‌اخبارسیاست منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...