موزه صنایع دستی ایجاد شود all tv logo

اختتامیه جشنواره بین‌المللی صنایع دستی فجر
فرهنگی هنریموسیقی و هنرهای تجسمی

مراسم اختتامیه دقایقی پیش با حضور سید عزت‌الله ضرغامی رسانه وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مریم جلالی معاون صنایع دستی و نمایندگان مجلس، سفرای خارجی، هنرمندان و اصحاب در محل سالن همایش‌های برج میلاد آغاز شد.

هفتمین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی و هنر‌های فجر (سرو سیمین هفت) از ۲۶ بهمن الی ۴ اسفند در محل موزه ملی ایران برگزار شد.

موزه صنایع‌دستی ایجاد شود

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان این که هنرمندان صنایع‌دستی یک خانواده هستند گفت: امیدواریم موزه صنایع‌دستی به زودی ایجاد شود.

مریم جلالی معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی گفت: افرادی که امشب در اینجا جمع شده‌اند همه یک خانواده هستند. یک خانواده بزرگ به نام هنرمندان صنایع‌دستی که تلاش‌های تک تک آن‌ها را ارج می‌نهیم.

معاون صنایع‌دستی کشور افزود: خوشحالم که جمع خانوادگی ما امشب اینجا جمع شده‌اند. خدمت به هنرمندان برای ما افتخار است. خدمت به افرادی که خاک پای آن‌ها هستم. من به همه خوش‌آمد می‌گویم. تمام تلاشم این است که شان هنرمندان خصوصا هنرمندان صنایع‌دستی حفظ شود.

جلالی گفت: هنرمندان از راه‌های دور و نزدیک آمدند تا ثابت کنند ما یک خانواده هستیم. یک خانواده بزرگ خوشبختانه جشنواره فجر صنایع‌دستی به میمنت ماه شعبان به خوبی برگزار شد.

او ادامه داد: ما خانواده بزرگی هستیم که نام ما را در تاریخ ثبت کرده‌اند. صنایع‌دستی مردم‌رفتار، حکمت‌پایه و خانواده محور است و این هنر پیوند معیشت با صنعت است. نان این خانواده با شور عشق آمیخته شده است.

معاون صنایع‌دستی کشور اضافه کرد: این جشنواره بهانه‌ای است تا در راستای تمدن ایرانی اسلامی پیام‌آور قدرت نرم هنری باشیم.

او گفت: قدردان تلاش فرد فرد این خانواده هستم که همگی برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره تلاش کردند و زحمت کشیدند.

جلالی در پایان صحبت‌های خود با قدردانی از حمایت‌های مهندس ضرغامی خاطرنشان کرد: ما منتظر دستورات لازم برای ساخت موزه صنایع‌دستی هستیم. ایجاد موزه صنایع‌دستی خواست همه اعضای خانواده بزرگ صنایع‌دستی هستند.

در حال تکمیل...

باشگاه خبرنگاران جوانفرهنگی هنریموسیقی و هنرهای تجسمی#‌اخبار_فرهنگی_هنری منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...