مجله دلتا |
1 ماه پیش

استخرهای طبیعی در دنیا استخر طبیعی دنیا زیبا ترین دریاچه های دنیا زیبا ترین دریا مجله دلتا

هیچ چیز مانند منظره‌ دریاچه‌های صاف و آبی نمی‌تواند شوق سفر را در ما زنده کند.
استخرهای طبیعی در دنیا

در این مطلب با تعدادی از زیباترین استخرهای طبیعی دنیا آشنا می‌شویم. آبگیرها یا دریاچه‌های جذابی که لذت شنا را دوچندان می‌کنند. با ما درمجله دلتاهمراه باشید تا بااستخرهای طبیعی در دنیاآشنا شوید.

دریاچه‌ عروس دریایی

این دریاچه که در جزیره‌ Eil Malk واقع شده. هزاران عروس دریایی طلایی در این دریاچه زندگی می‌کنند. گرچه این موجودات، یاخته‌های گزنده (Cnidocyte) دارند اما به قدر کافی قوی نیستند که بتوانند به انسان‌ها آسیب برسانند از این‌ رو، غواصی در این دریاچه یکی از فعالیت‌های ورزشی محبوب است.

استخر طبیعی دنیا

ایک کیل، مکزیک

استخر طبیعی ایک کیل (Cenote Ik Kil) در شهر باستانی یوکاتان در مکزیک و در معبد باستانی چیچن ایتزا قرار گرفته است. گفته می‌شود که مردمان مایا برای مراسم مذهبی و تمرکز و آرامش از این مکان استفاده می‌کرده‌اند.

زیبا ترین دریاچه های دنیا

دریای مرده

در حقیقت این دریا قابل شنا کردن نیست چراکه این دریا، نمکی‌ترین حجم آبی روی زمین است.  شنا کردن در این دریا به‌دلیل غلظت زیاد آب، بیشتر شبیه به شناور ماندن است. این دریاچه‌ی نمکی، هزاران سال است که گردشگران زیادی را به سوی خود می‌کشاند. نمک و املاح موجود در آب دارای خواص درمانی و زیبایی هستند و و رنگ منحصربه‌فرد این دریاچه را ایجاد می‌کنند.

زیبا ترین دریا

آبشار هاواسو

اینآبشاردیدنی که چون واهه‌ای در بخش‌های گرم و خشک پارک ملی گرند کنیون واقع شده، در سرزمین‌های متعلق به قبایل بومی آمریکا قرار دارد. این مجموعه‌ی دیدنی از آبشاری تشکیل‌ شده است که از صخره‌ای ۳۰ متری به درون یک آبگیر بزرگ می‌ریزد. به‌دلیل مقدار زیاد کلسیم کربنات، رنگ آب این استخر، فیروزه‌ای است که تضاد زیبایی با صخره‌های سرخ‌رنگ پیرامونش دارد.

استخرهای طبیعی در دنیا

چال اقیانوسی توسوا

استخر طبیعی توسوا (To Sua) گودالی به عمق ۳۰ متر در جزایر آپولو درسامواواقع شده که نردبان‌هایی برای آسان شدن دسترسی در آن نصب شده است. بوستانی سبزی استخر را احاطه کرده‌اند که فضای آرامش‌بخشی را بوجود آورده است.

استخرهای طبیعی در دنیا

استخرهای حرارتی پاموکاله

استخر آبگرم طبیعی پاموکاله (Pamukkale) در استان دنیزلی ترکیه واقع شده است. پاموکاله به معنی قلعه پنبه‌ای است و دلیل این نام‌گذاری دیواره‌های این حوضچه‌ها است که همانند یک قلعه پنبه‌ای هستند و در طول سال‌ها رسوب مواد معدنی درون آب شکل گرفته‌اند.

استخرهای طبیعی در دنیا

پیشنهاد مطالعه:شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمنددر این جنگل روی ابرها قدم بزنید

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سابقه این شهر به حدود هزاروپانصد سال پیش و دوره ساسانی بازمی‌گردد. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با شهر زیرزمینی در نوش آباد آشنا شوید.

5 روز پیش

پمپئی یکی از جاذبه‌های تاریخی ایتالیا است که هر ساله مورد بازدید بسیاری قرار می‌گیرد. با ما همراه شوید تا با شهر پمپئی در ایتالیا آشنا شوید.

6 روز پیش

برخی از افراد بیشترین انگیزه‌شان برای سفر به استانبول خرید است. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با مراکز خرید ارزان در استانبول آشنا شوید

6 روز پیش

در سرزمین شهداد نسیمی در گوش زمزمه می‌کند و آدمی را به تماشای وقار کویر می‌خواند. با ما همراه باشید تا با کلوت شهداد در کرمان آشنا شوید.

۱ هفته پیش

این کویر یکی از بهترین نقاطی است که می‌توانید برای سفر انتخاب کنید. با ما همراه باشید تا با کویر مرنجاب در استان اصفهان آشنا شوید.

۱ هفته پیش

این اثر از نظر تاریخچه، معماری و اشیایی که در آن نگهداری می‌شوند، ارزش بالایی دارد. با ما همراه باشید تا با خانه مقدم در تهران آشنا شوید.

۱ هفته پیش

اگر در تهران زندگی می‌کنید، همراه ما باشید تا شما را به سفری به یاد‌ماندنی ببریم. با ما همراه باشید تا با روستای شهرستانک در کرج آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...