خبرگزاری رضوی |
2 ماه پیش

آماده توسعه روابط فرهنگی با ایران هستیم رضوی

وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان:
آماده توسعه روابط فرهنگی با ایران هستیم
به گزارشخبرگزاری رضوی،از خانه کتاب و ادبیات ایران، همزمان با نخستین روز هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب باکو،یاسر احمدوند(معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) باآنار کریم اف(وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان) دیدار و گفت و گو کرد.
یاسر احمدوند (معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) که به دعوت رسمی دولت جمهوری آذربایجان در این کشور حضور پیدا کرده است، ضمن حضور در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب باکو با وزیر فرهنگ آذربایجان دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار قربانعلی پورمرجان (رایزن فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان) نیز حضور داشت.
در این دیدار، یاسر احمدوند از میزبانی جمهوری آذربایجان برای حضور ایران و سایر کشورها برای عرضه و معرفی نشر مکتوب در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تشکر و قدردانی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با تمام امکانات و توان برای گسترش همکاری های فرهنگی بین دو کشور تلاش می‌کند چرا که معتقدیم ارتباطات فرهنگی دو کشور را به هم نزدیک‌تر می‌کند و سایر روابط اقتصادی، سیاسی و... را تقویت و گسترش می‌دهد.
احمدوند در پایان بر استمرار و تداوم همکاری های دوجانبه بین ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه‌های مختلف فرهنگ تاکید کرد.
آنار کریم اف (وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان) نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور ایران در هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب باکو گفت: ایران و جمهوری آذربایجان پیوند عمیق فرهنگی دارند و نمایشگاه‌ کتاب باکو یکی از جلوه‌های بروز و ظهر این پیوند است و آمادگی داریم این روابط را در همه جوانب گسترش دهیم.
گفتنی است، در خرداد ماه سال جاری وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان ضمن حضور در ایران با محمد مهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) و احمدوند دیدار و درباره حضور ایران در نمایشگاه‌های کتاب جمهوری آذربایجان و سالانه شدن نمایشگاه بین‌المللی کتاب باکو گفت‌گو و تبادل نظر کردند.
هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب باکو از سیزدهم مهرماه آغاز شده و تا هفدهم مهر ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.
خانه کتاب و ادبیات ایران با حضور در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب باکو به معرفی بیش از سیصد عنوان کتاب شاخص در حوزه‌های ادبیات کودک و نوجوان، داستان، شعر، ایران‌شناسی، هنر و گردشگری می‌پردازد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حسین قربان زاده با اشاره به افزایش ۲ برابری سود سهام عدالت نسبت به سال گذشته، گفت: قرار بر این است تا سود سهام عدالت در ۲ نوبت واریز می شود

5 ساعت پیش

مشاور عالی فرمانده کل سپاه گفت: در فتنه پنجم دشمن شکست را پذیرفته زیرا نتوانسته این تقابل را از امنیتی به اجتماعی و سیاسی تبدیل کند.

5 ساعت پیش

رئیس‌جمهور در حکمی سپهر خلجی را به عنوان رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور منصوب کرد.

5 ساعت پیش

بانوان عضو یگان ویژه پلیس از دیروز در برخی میادین تهران از جمله میدان بهارستان مستقر شدند.

4 ساعت پیش

جمعی از معلمان حق‌التدریسی می‌گویند: به خاطر تعلل اداره‌های آموزش و پرورش در استان‌هایی مثل لرستان و کرمان وبه بهانه‌ی نیامدن مجوز از سوی وزارتخانه‌ی آموزش و پرورش، احکام معلمان بعد از عید در ماه‌های صادر شد. حالا از آموزش و پرورش نامه آمده که رتبه‌بندی شامل حال کسانی که احکامشان بعد از عید آمده نمی‌شود!

4 ساعت پیش

شرایط پرداخت وام 100 و 200 میلیونی دولت به این یارانه بگیران منتشر شد.

4 ساعت پیش

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش 80 درصدی تعهدات در بیمه تکمیلی خبر داد.

4 ساعت پیش

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی خاطر نشان کرد: زمانی‌که امکان صادرات دام فراهم باشد دامدار انگیزه‌ای برای فروش دام در بازار داخلی ندارد و ترجیح می‌دهد که دام را در بازارهای خارجی عرضه کند تا دلار و دینار دریافت کند.

4 ساعت پیش

بیشتر...