اکونا پرس |
۴ هفته پیش

۶۶ استودیوی بازی سازی به عضویت ساختار حمایتی همگرا درآمدند تخصیص تخفیف های ویژه برای نوهمگراها

۶۶ استودیوی بازی‌سازی به عضویت ساختار حمایتی همگرا درآمدند/ تخصیص تخفیف‌های ویژه برای نوهمگراها

با جمع‌بندی ارزیابی متقاضیان عضویت در ساختار حمایتی همگرا در نهایت ۶۶ استودیوی بازی‌سازی، اعضای جدید ساختار حمایتی همگرا در سال ۱۴۰۰ خواهند بود.

۶۶ استودیوی بازی‌سازی به عضویت ساختار حمایتی همگرا درآمدند/ تخصیص تخفیف‌های ویژه برای نوهمگراها
به گزارشاکونا پرس،

سید محمدعلی سید حسینیمعاونحمایت بنیاد با اعلام اینکه ۱۵۱ استودیوی بازی‌سازی در اسفندماه ۱۳۹۹ درخواست عضویت خود را در ساختار حمایتی همگرا ثبت کردند، گفت: در فروردین‌ماه ۱۴۰۰، پرونده ۱۳۱ استودیو تکمیل شد و امتیازدهی درشاخصمخاطب و بازار با همراهی همکاران حمایتی همگرا، یعنی کافه‌بازار و تپسل انجام گرفت.

سیدحسینی افزود: ارزیابی‌های فنی و فرهنگی متقاضیان عضویت در ساختار حمایتی همگرا سال ۱۴۰۰ با حضور کارشناسان خبره و متخصص این دو حوزه انجام و پس از تکمیل ارزیابی‌ها از منظر فنی، مخاطب و بازار و فرهنگی، امتیاز استودیوها محاسبه و جمع‌بندی شده است. براساس شیوه‌نامه بهره‌مندی از حمایت‌های ساختار همگرا ۴۰ درصد امتیاز هر استودیو مربوط به شاخص فنی، ۳۰ درصد فرهنگی و ۳۰ درصد نیز مربوط به شاخص مخاطب و بازار است.

معاون حمایت بنیاد با اشاره به اینکه در نهایت ۶۶ استودیوی بازی‌سازی حائز شرایط عضویت در دوره سوم حمایتی همگرا شدند، تصریح کرد: بر اساس نتایج کلی ارزیابی، ۲۶ استودیو (شامل ۱۶ شرکت و ۱۰ تیم) در سطح یک و ۴۰ استودیو (شامل ۱۶ شرکت و ۲۴ تیم) در سطح دوم همگرا می‌توانند از حمایت‌های این ساختار بهره‌مند شوند.

بر این اساس و با اعلام سید محمدعلی سیدحسینی، بازی‌سازان رشدیافته شامل ۱۶ استودیو در قالب شرکت (رتبه ققنوس) و ۱۰ استودیو در قالب تیم (رتبه شیردال) هستند. همچنین بازی‌سازان سطح دو شامل ۱۶ شرکت (رتبه هدیوش) و ۲۴ تیم (رتبه یوز) هستند که در ساختار همگرا مورد حمایت قرار خواهند گرفت. سطح چهار (رتبه غزال) نیز به تیم‌های مستعدی اختصاص یافته است که از طریق مبادی به ساختار همگرا معرفی می‌شوند. در حال حاضر رویداد کژوال کمپ (کافه بازار) وبازیجدی مبادی عضویت همگرا در این رتبه هستند.

به گفته معاون حمایت بنیاد برای اعضای دوره سوم نیز مانند دو دوره گذشته، اعتبارنامه حمایتی به صورت الکترونیکی به آدرسایمیلمدیر استودیو ارسال شده است. همچنین حمایت‌ها براساس رتبه دریافتی در پنل اعضا قرار گرفته است و با ورود به سامانه همگرا به نشانیmy.hamgara.ircg.irمی‌توانند تنوع حمایتی مخصوص به رتبه خود را مشاهده و ثبت درخواست کنند.

سیدحسینی این نکته را نیز تصریح کرد که ۶۵ استودیویی که متقاضی عضویت در ساختار حمایتی همگرا بوده‌اند اما نتوانستند حائز امتیاز مناسب برای ورود به این ساختار باشند نیز تحت عنوان نوهمگرا از تخفیف همکاران حمایتی این ساختار بهره‌مند می‌شوند.

گفتنی است با استقبال اعضای ساختار حمایتی همگرا در دوره قبل از اعتبار صادراتی، در سال جاری نیز با همکاری مرکز تعاملات بین‌المللی معاونتعلمی و فناوریریاست‌جمهوری تمهیدات بهره‌مندی از خدمات صادراتی برای اعضا در نظر گرفته شده است.

به گفته معاون حمایت بنیاد همچون دوره گذشته، درصورتی‌که اعضا متقاضی استفاده از خدمات حمایتی صادراتی باشند، اعتبار تشویقی بیش از یک برابر به اعتبار آنها اضافه می‌شود. همچنین مانند گذشته اعضای حقوقی همگرا می‌توانند با ثبت درخواست، به عضویت برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق درآمده و از حمایت‌های مربوط به این برنامه نیز بهره‌مند شوند.  

چهاربند با اشاره به روند ساماندهی نیروی انسانی برای سال تحصیلی جدید گفت: تا پایان مردادماه این روال به نتیجه می‌رسد.

به منظور تقارن برنامه های هفته دفاع مقدس با مراسم اربعین حسینی(ع)، 15 برنامه شاخص برای اجرا در محلات منطقه 3 در بازه…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام کرد تردد در محورهای چالوس، فیروزکوه و آزادراه قزوین ـ رشت در مسیر رفت و برگشت روان است.

لحظاتی پیش

تیم فوتبال ساحلی منطقه آزاد چابهار با پیروزی در برابر حریفان به لیگ برتر کشور صعود کرد.

5 دقیقه پیش

سرویس جست‌وجوگر «شادبین» از هفته گذشته به صورت آزمایشی در شبکه شاد ارائه شده است.

8 دقیقه پیش

نیروهای امنیتی نیجریه به دنبال صدها زندانی هستند که از زندانی در ایالت "اویو" در جنوب غربی این کشور گریخته‌اند.

10 دقیقه پیش

ترکیه طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت واحدهای مسکونی جدید در کرانه باختری را محکوم کرد.

10 دقیقه پیش

رییس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید افزایش حقوق کارمندان دولت متناسب با تورم باشد، گفت: نظر دولت افزایش ۱۰ درصدی و پلکانی حقوق کارمندان در سال آینده است که ممکن است در زمان بررسی بودجه ۱۴۰۱ در مجلس تایید شده یا اینکه بر اساس شرایط تغییر کند.

11 دقیقه پیش

کارگروه بازداشت‌های خودسرانه سازمان ملل متحد خواستار آزاد کردن دو زندانی فلسطینی دربند عربستان سعودی شد.

12 دقیقه پیش

امشب فوتبال اروپا شاهد برگزاری مهم‌ترین رقابت‌های سال خواهد بود.

13 دقیقه پیش

میهمانان کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی تا ساعاتی دیگر در محل حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.

14 دقیقه پیش

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به بیان توضیحاتی درباره زمان پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان پرداخت.

یک ربع پیش

چند روزی است که نامه‌ای درباره استخدام دختر یک نماینده مجلس در وزارت نفت به سفارش پدرش رمضانعلی سنگدوینی در فضای مجازی منتشر شده است.

یک ربع پیش

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه با قرار گرفتن مجدد نام ایران در لیست سیاه FATF تغییر تازه ای در مراودات تجاری ایران رخ نمی‌دهد، گفت: FATF نه داغی دارد و نه درفشی. فقط در این حد اعلام می‌کند که کشورها غیرهمکار هستند و در این موضوع نتیجه را دولت‌ها و شرکت‌ها می‌گیرند.

یک ربع پیش

رییس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: گرانی رب گوجه فرنگی تابعی از گرانی گوجه نیست و باید گرانی این محصول را در مناسبات کارخانه داران جست وجو کنیم.

یک ربع پیش

استاندار یزد گفت: برای جلوگیری از افزایش شیوع کرونا و مقابله با موج ششم این ویروس در استان باید فعالیت مجموعه نظارت های مرتبط در این مورد به صورت روزانه رصد و به نهادهای ذی ربط برای تصمیم گیری گزارش شود.

نیم ساعت پیش

رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیام‌های جداگانه‌ای سالروز میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد(ص) و هفته وحدت را به سران و مردم کشورهای اسلامی تبریک گفت.

نیم ساعت پیش

بیشتر...