میزان فرونشست زمین در حاشیه تهران به ۲۴ سانتی متر رسید all tv logo

میزان فرونشست زمین در حاشیه تهران به ۲۴ سانتی‌متر رسید
اقتصادیراه و شهرسازی

بیت الهی مدیر بخش زلزله نگاری مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه در جنوب شرقی روستاهای قلعه بلند و حسن آباد ورامین-پیشوای استان تهران، حاشیه فرونشستی زمین قرار دارد گفت: وقوع این فرونشست در این محدوده های زمین با فیشرهای فرونشستی درهم شده است.

وی افزود: این خطوط و شکاف های فرونشستی مجرایی برای فرورفت آب های سطحی و جریان آن در زیر سطح و در امتداد این شکاف ها و در عمق حدود ۵ متری رخ داده است.

بیت اللهی اظهار کرد: با آب شستگی های زیرسطحی، تونل های زیر سطحی ایجاد شده که در برخی نواحی با توسعه فرسایش تونلی، فروریزش های خطی و طویلی را موجب شده اند.

مدیر مرکز زلزله نگاری بیان کرد: این ناحیه نیز در زمره نواحی کلاسیک فرونشستی در جهان است، چراکه این منطقه در شمال غرب زمین طبق بررسی های که انجام شده با نرخ ۲۴ سانتی متر در سال در حوالی روستاهای سلمان آباد، طاهرآباد، محمدآبادعرب، علی آباد فرونشست می‌کند.

وی افزود: اتفاقی که در این ناحیه رخ داده وجود گرادیان قابل ملاحظه فرونشست زمین و به عبارتی رخداد فرونشست نامتقارن زمین است که در حاشیه پهنه فرونشستی از صفربه عدد ۲۴ سانتی متر در سال در فاصله ای ۲ تا ۳کیلومتری می رسد.

بیت الهی بیان کرد: فرونشست تجمعی در بازه زمانی ۱۰ ساله اخیر در این ناحیه به بیش از ۲ متر برآورد می شود که عدد بسیار بزرگی است.

باشگاه خبرنگاران جواناقتصادیراه و شهرسازی#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

2 ساعت پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

2 ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

2 ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

2 ساعت پیش

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

2 ساعت پیش

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با وزیر خارجه هند، وی را از چگونگی دفاع مشروع ایران و تنبیه رژیم اسراییل مطلع کرد.

2 ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

2 ساعت پیش

نمایندگی ایران در سازمان ملل نوشت رژیم صهیونیستی باید تنبیه می‌شد و این اتفاق به وقوع پیوست.

2 ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

2 ساعت پیش

بیشتر...