النصر پرسپولیس شکست ارتش سرخ مقابل فوق ستاره ها all tv logo

لیگ قهرمانان آسیا؛
النصر ۲- ۰ پرسپولیس/ شکست ارتش سرخ مقابل فوق‌ستاره‌ها
ورزشیفوتبال و فوتسال

تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب هفته اول لیگ قهرمانان آسیا- گروه E امشب از ساعت ۲۱:۳۰ در ورزشگاه آزادی میزبان تیم فوتبال النصر عربستان بود.

داور: ایلگیز تاتناشف (ازبکستان)

کمک‌ها: آندری تسپنکوف و تیمور گینیولین

داور چهارم: آکرول رسیلایف

ناظر داوری: چوول کوان جانگ (کره جنوبی)

داوران VAR: پادوم سیول کورن (تایلند)، فردوس نورسافاروف (ازبکستان) و اینوکویچی تاکاکی (ژاپن)

ترکیب پرسپولیس
علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، دانیال اسماعیلی‌فر، علی نعمتی، مسعود ریگی، میلاد سرلک، سعید صادقی، مهدی ترابی، وحید امیری و محمد عمری
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب پرسپولیس

ترکیب النصر
نواف العقیدی، عبدالله العمری، آیمریک لاپورت، سلطان الغنام، محمد قاسم، عبدالله الخیبری، مارسلو بروزوویچ، اوتاویو، سادیو مانه و کریستیانو رونالدو
سرمربی: لوئیز کاسترو

ترکیب  النصر

دقایق حساس

نیمه اول

بازی با سوت داور آغاز شد.

دقیقه ۳:مهدی ترابی روی زمین ناهموار ورزشگاه آزادی از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شد. همین مساله باعث توقف بازی برای چند لحظه شد.

دقیقه ۷: ترابی که لحظاتی قبل دچار آسیب دیدگی شده بود، توپ را به بیرون زد و اعلام کرد نمی‌تواند به بازی ادامه بدهد و با برانکارد به بیرون از زمین رفت و شهاب زاهدی به جای او به سرخپوشان اضافه شد.

دقیقه ۱۰:پاس تماشایی آیمریک لاپورت از میانه زمین خودی به سمت راست زمین و ارسال سلطان الغنام نزدیک بود اولین گل النصر را به همراه داشته باشد که توپ پس از برخورد با نوک پای مانه به شکل خطرناکی از مقابل رونالدو و از کنار تیرک عمودی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۱۳: پاس در عمق وحید امیری را شهاب زاهدی نتوانست استفاده کند تا توپ توسط نواف العقیدی جمع شود.

دقیقه ۲۰: پور علی گنجی ارسال سادیو مانه از سمت راست را به نحو ناقص برگشت داد و همین توپ را سلطان الغنام با ضربه سر به رونالدو رساند که ضربه سر بی‌دقت کریس به راحتی در دستان بیرانوند جای گرفت.

دقیقه ۲۴:سلطان الغنام صاحب توپ برگشتی از ارسال سادیو مانه در سمت راست شد و شوت پای چپ و دیدنی او پس از برخورد به علی نعمتی و واکنش بیرانوند به کرنر رفت.

دقیقه ۲۸:حرکت خطرناک بروزوویچ در محوطه جریمه پرسپولیس در نهایت با دخالت کنعانی به کرنر زده شد.

دقیقه ۳۳: اعلام نشدن خطا روی سادیو مانه اعتراض شدید سرمربی و نیمکت‌نشینان النصر را در پی داشت.

دقیقه ۳۵: بهترین فرصت گلزنی پرسپولیس را شهاب زاهدی هدر داد و در حالی که پرتاب اوت سریع برای پرسپولیس موقعیت گل به وجود آورده بود، پاس در عرض این مهاجم از زاویه بسته ثمری نداشت و عرض زمین را طی کرد.

دقیقه ۳۶:ارسال کوتاه سلطان الغنام از پشت محوطه جریمه با عبور از کنعانی به کریس رونالدو رسید که پاس با سینه اش را اوتاویو تبدیل به گل کرد، اما آفساید ستاره پرتغالی گرفته شده بود.

در دقیقه ۳۸ پس از پاس چیپ اوتاویو، کنعانی‌زادگان به پشت پای رونالدو ضربه شدیدی زد که داور در این صحنه خطا تشخیص نداد، اما هر دو بازیکن به دلیل مصدومیت برای لحظاتی بیرون رفتند و دوباره به زمین برگشتند.

مصدومیت رونالدو
بیرانوند به دلیل اتلاف وقت‌های پیاپی در زمان شروع مجدد بازی، در دقیقه ۴۲ با تذکر جدی داور ازبک مواجه شد.
دقیقه ۴۴:حرکت مثلث بروزویچ، مانه و رونالدو به گل نرسید.
دقیقه۴۵+۱:پاس چیپ اوتاویو به پشت مدافعان پرسپولیس می‌توانست النصر را به گل النصر برساند که رونالدو باز هم نتوانست در جدال تن به تن با اسماعیلی‌فر گلزنی کند و این بار روی زمین افتاد و اعتقاد به پنالتی داشت، اما داور ازبک بازی را دنبال کرد.
نیمه دوم
نیمه دوم با سوت داور آغاز شد.
دقیقه ۵۰: حمله خطرناک النصر از سمت راست زمین و ارسال توپ به محوطه جریمه را اوتاویو با ضربه پشت سر به عبدالرحمن غریب تحویل داد که شوت بی‌دقت او پس از اصابت به اسماعیلی‌فر تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۵۲: میلاد سرلک که در نیمه اول یک اخطار به دلیل خطای هند و جلوگیری از حمله النصر گرفته بود، دومین کارت زرد را به دلیل لگد کردن پای کریستیانو رونالدو در میانه زمین دریافت کرد و از سوی داور ازبک اخراج شد.
دقیقه ۶۱: ضربه ایستگاهی در سمت چپ زمین با خطا روی علی نعمتی را سعید صادقی به پشت لاپورت فرستاد که می‌توانست منجر به گل اول پرسپولیس شود، اما ضربه سر شهاب زاهدی با فاصله زیاد از دروازه النصر به بیرون رفت.
گل اول النصر
دقیقه ۶۲: گل به خودی دانیال اسماعیلی‌فر: مارسلو بروزوویچ پس از یک- دو با کریستیانو رونالدو از سمت چپ محوطه جریمه پرسپولیس نفوذ کرد، پاس در عرض او و شوت بی‌دقت عبدالرحمن غریب به شکلی عجیب پس از برخورد به پای علی نعمتی به دانیال اسماعیلی‌فر برخورد کرد و به این ترتیب النصر به گل اول رسید.
گل دوم النصر
دقیقه ۷۲: عبدالرحمن غریب در سمت چپ محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و به بهترین شکل حسین قاسم را راه انداخت تا مدافع چپ پیشتاخته النصر با شوت استثنایی به طاق دروازه بیرانوند گل دوم تیمش را بزند.
دقیقه ۷۸: اوتاویو می توانست توپ ارسالی از سمت راست را به گل تبدیل که ضربه او بی دقت به بیرون رفت.
دقیقه ۸۱: بازیکنان النصر ضربه ایستگاهی را کوتاه کار کردند که شوت کریس رونالدو از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به پای مسعود ریگی به کرنر رفت.
دقیقه ۸۸: از سمت راست محوطه جریمه پرسپولیس خالد الغنام نفوذی کرد که بیرانوند شوت محکم این بازیکن را دفع کرد.
دقیقه ۸۹: یاسین سلمانی لحظاتی پس از ورود به زمین نفوذ خطرناکی به محوطه جریمه النصر داشت و با تکل لاپورت نقش بر زمین شد، اما تانتاشف پس از مشورت با کمک‌های ویدئویی خود در این صحنه پنالتی تشخیص نداد و البته آفساید را قبل از این صحنه گرفته بود.
برد النصر
این بازی با برتری ۲ بر صفر النصر مقابل پرسپولیس به پایان رسید.
باشگاه خبرنگاران جوانورزشیفوتبال و فوتسال#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی درباره شایعه‌ منتشر شده درباره آلودگی آب دریاچه آزادی و آبیاری چمن آزادی بیانیه‌ای صادر کرد.

10 دقیقه پیش

وزیر امور خارجه کشورمان سیاست منطقه‌ای ایران را مبتنی بر تعامل و همکاری سازنده دانست.

11 دقیقه پیش

ملی‌پوش شطرنج ایران گفت: سطح بازی‌های آسیایی بسیار بالاست و خیلی‌ها از من قوی‌تر هستند اما تمام تلاشم را می‌کنم تا بهترین نتیجه را به دست آورم.

11 دقیقه پیش

هافبک هلندی تیم فوتبال بارسلونا به دلیل مصدومیت اخیرش تا دو ماه دیگر نمی‌تواند بازی کند.

11 دقیقه پیش

بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو به صورت رسمی از امروز (یکشنبه) آغاز شد و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌ به لحظه کاروان ایران همراه باشید.

11 دقیقه پیش

رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن دلخوری ستاره پیشین این باشگاه بابت بی‌تفاوتی نسبت به قهرمانی او در جام جهانی را بی‌مورد دانست.

11 دقیقه پیش

معاون مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور دولت طالبان اعلام کرد نزدیک به 4هزار نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر در شش ماه نخست سال جاری بازداشت شده‌اند.

11 دقیقه پیش

ملی‌پوش شطرنج ایران گفت: کسب مدال برای من و پرهام مقصودلو در بازی‌های آسیایی هانگژو دور از دسترس نیست.

11 دقیقه پیش

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از شناسایی انبار کالای قاچاق در "خادم آباد" شهریار و کشف 30 میلیارد ریال لوازم آرایشی و بهداشتی و بدلیجات تزئینی پیش از عرضه در بازار تهران خبر داد.

11 دقیقه پیش

بیشتر...