خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

برخورد قانونی در انتظار مدیران کم‌کار چهارمحال و بختیاری در پیشگیری از تخلفات- اخبار چهارمحال و بختیاری - اخبار استانها تسنیم | Tasnim


برخورد قانونی در انتظار مدیران کم‌کار چهارمحال و بختیاری در پیشگیری از تخلفات

گروه استان‌ها - مدیرکل دیوان محاسبات چهارمحال و بختیاری گفت: باید اراده لازم در مدیران برای تعامل و پیشگیری از تخلفات وجود داشته باشد و اگر احساس کنیم این اراده وجود ندارد از ابزارهای قانونی استفاده خواهد شد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازشهرکرد، پیش از ظهر امروز در شورای اداری استان چهارمحال و بختیاری که با حضور دادستان دیوان محاسبات برگزار شد، از زحمات عطاالله نوروزنژاد تقدیر و کاظم ابهجی به‌عنوان مدیرکل دیوان محاسبات استان چهارمحال  بختیاری منصوب شد. ابهجی مدیریت دیوان محاسبات استان یزد را در کارنامه خود دارد.

جعفر مردانی، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری، در شورای اداری استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: مسئولیت‌ها در نظام اسلامی امانت و هدایای الهی هستند که نصیب کارگزاران می‌شود که خدمت بی‌منت به مردم داشته و باعث جلب رضایتمندی مردم شوند که نگاه آ‌ن‌ها باید دینی و اعتقادی باشد.

وی افزود: برای سهولت کار، تقسیم‌کار انجام شده که هر مسئول مسئولیتی را به عهده بگیرد، این مسئولیت‌ها نه‌تنها نقطه مقابل هم نیستند بلکه مکمل هم هستند و تعامل بین‌بخشی بین دیوان محاسبات و همه دستگاه‌های اجرایی باید وجود داشته باشد و امور مربوط به دیوان محاسبات و دستگاه‌ها را در راستای انضباط مالی و حفظ و صیانت از بیت‌المالی تسهیل کنیم.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: مدیران نباید به واسطه نظارت دستگاه‌های نظارتی از انجام کار خود سر باز زنند بلکه باید کارشان را انجام دهند چراکه مدیرانی موفق هستند که کارشان را انجام می‌دهند، در استان چهارمحال و بختیاری که فصل کار به دلیل آب و هوای آن حدود 6 ماه است مدیران باید تلاش کنند وظایف خود را انجام و اجازه ندهند اجرای پروژه‌های عمرانی با مشکل روبرو شود همچنین باید با دستگاه‌های نظارتی از جمله با دیوان محاسبات در تعامل باشند.

سالانه 1200 پرونده بعد از تفریق بودجه به دیوان محاسبات ارجاع داده می‌شود
گزارش دیوان محاسبات مستند به بودجه 1400 شرکت‌های دولتی بوده است
تشکیل کمیته کاهش قیمت کالا در دیوان محاسبات

مردانی با اشاره به ضرورت آگاهی‌بخشی و اثرات آن در عدم تخلفات، تشریح کرد: آموزش در راستای حسابرسی و بودجه برای مدیران باید انجام و با رویکرد اصلی پیشگیری از تخلفات تعامل ایجاد و تقویت شود.

در ادامه این شورا کاظم ابهجی مدیرکل دیوان محاسبات چهارمحال و بختیاری عنوان داشت: برنامه‌های دیوان محاسبات استان برگرفته از سیاست‌های ابلاغی دیوان محاسبات کشور خواهد بود، با توجه به رویکرد جدید رئیس جدید این دستگاه نظارتی در کشور، شعار محوری آن دیوان فناورانه مردم‌پایه در دستور کار قرار دارد و از آخرین متدها و تکنولوژی‌های حسابرسی و هزینه‌کرد بودجه به منظور کوتاه‌تر و بهتر شدن روند حسابرسی استفاده می‌شود.

وی افزود: اولین سال است که تفریغ بودجه یک ماه زودتر به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود که همخوانی بودجه 1400 براساس گزارش تفریغ بودجه سال 98 انجام و موجب  احصای بودجه واقعی می‌شود. موضوع پیشگیرانه بودن اقدامات و تعامل فعال با دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق اهداف دیوان محاسبات و صیانت از بیت‌المال انجام و افزایش ریسک‌پذیری مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز در اولویت برنامه‌های دیوان محاسبات استان قرار خواهد داشت که موجب انجام کار مدیران شده و دیوان محاسبات هم جهت توسعه پیشرفت استان در کنار آن‌ها است.
 
مدیرکل دیوان محاسبات چهارمحال و بختیاری بیان داشت: باید اراده لازم در مدیران برای تعامل و پیشگیری از تخلفات وجود داشته باشد و اگر احساس کنیم این اراده وجود ندارد از ابزارهای قانونی استفاده خواهد شد. فقط کارهای انجام شده مدیران را نظارت نمی‌کنیم بلکه کارهای انجام نشده هم حسابرسی می‌شوند.

وی، رسیدگی به مشکلات مردم استان را از دیگر برنامه‌های مدیریتی دیوان محاسبات استان برشمرد و اضافه کرد: نباید خود را درگیر مسائل خرد کنیم و باید به رفع مشکلات و دغدغه‌های مهم مردم به ویژه مردم محروم و دهک‌های پایین‌تر بپردازیم تا حسن اعتماد مردم به نظام اسلامی بیشتر شود.

ابهجی با اشاره به مساعدت با دستگاه‌های اجرایی استان ادامه داد: تاکید به عملیاتی شدن شورای اندیشه‌ورزی در استان را داریم و در این شورا از قابلیت افراد نخبه، توانا، معتمدان و صاحبنظران استفاده خواهد شد.

عطاالله نوروزنژاد مدیرکل سابق دیوان محاسبات چهارمحال و بختیاری در ادامه این شورا عنوان کرد: اقدامات پیشگیرانه مستلزم همکاری دستگاه‌های اجرایی قبل و حین کار است و تشکیل کمیته تعاملی با دستگاه‌ها را در عملکرد خود داشتیم همچنین پاسخگویی به سوالات و ابهامات مدیران و مسئولان پیرامون مسائل فنی و تخصصی و مشاوره و راهنمایی از دیگر اقداملگات این دستگاه نظارتی بود.

وی افزود: گزارش تفریغ بودجه 98 امسال یک ماه زودتر یه مجلس شورای اسلامی ارائه شد که در تسریع بودجه 1٤00 بسیار اثرگذار است و می‌توان نقاط ضعف و قوت هزینه‌ها و اعتبارات سال گذشته را از آن استخراج و مورد استفاده قرار داد.

انتهای پیام/7540/ت#‌اخبار
منبع: خبرگزاری تسنیم


تبلیغات

مطالب مرتبط

مشهد- دبیر یازدهمین دوره جشنواره شعر رضوی به زبان عربی گفت: خوشبختانه این جشنواره مورد توجه شاعران قرار گرفته و هر ساله و به صورت مستمر شرکت کنندگانی از خارج ایران داریم.

10 ساعت پیش

رئیس جمهوری ونزوئلا حمله به خط لوله گازی کمپانی نفت و گاز دولتی "پترولئوس دو ونزوئلا" را که باعث آتش سوزی گسترده در تاسیسات آن در ایالت آنسوآتگی در شمال شرق این کشور شد، محکوم کرد.

10 ساعت پیش

مدیرکل گمرک ایلام گفت: در سال جاری ۷۹۲ هزار تن کالا از مرز مهران به عراق صادر شده است.

11 ساعت پیش

یک رسانه عرب زبان نوشت که اگر رئیس جمهوری پیشین آمریکا در پرونده‌های قضایی مطرح شده علیه او محکوم نشود، ممکن است که بار دیگر به کاخ سفید بازگردد اما با این وجود؛ حکام عرب به شدت از پیروی از دیکته‌های او حتی در آخرین لحظات حضورش در کاخ سفید پشیمان هستند.

11 ساعت پیش

رییس مرکز مدیریت سوانح و فوریت های پزشکی رفسنجان گفت: در پی دو حادثه رانندگی در محورهای رفسنجان متاسفانه دو نفر جان خود را از دست دادند و سه نفر مجروح شدند.

11 ساعت پیش

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اعلام خطر و هشدار نسبت به بروز موج چهارم کرونا در مناطق جنوب استان فارس گفت: افزایش میزان مراجعه کنندگان افراد مشکوک کرونایی طی روزهای گذشته امکان دارد وضعیت این مناطق را برای روزهای آینده دچار چالش جدی کند.

11 ساعت پیش

مت رایان سنگربان استرالیایی برایتون با قراردادی تا پایان فصل به آرسنال ملحق شد.

11 ساعت پیش

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: در سال جاری مورد قطعی مبنی بر ابتلای حیات وحش و پرندگان مهاجر حاضر در زیستگاه های آبی استان به بیماری های آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و کرونا دیده نشده است.

11 ساعت پیش

علیرضا سلیمی خراشاد از انجام حدود 55 هزار تست مولکولی تشخیص کرونا در مجموع آزمایشگاه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از افراد مشکوک به این بیماری خبر داد.

11 ساعت پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام والم

11 ساعت پیش

عبدالحسین سجادی گفت: از ابتدای امسال 103 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های سیستان و بلوچستان زندان آزاد شدند.

11 ساعت پیش

مهدی ترابی در آستانه بازگشت به تیم فوتبال پرسپولیس قرار گرفته اما در این راه موانعی هم وجود دارد.

11 ساعت پیش

رئیسی گفت: امسال ٢٢ بهمن به شکلی برگزار می‌شود که افراد تجمع نداشته باشند و این مراسم با موتوری یا خودروهای شخصی است.

12 ساعت پیش

کاپیتان سابق پرسپولیس در پایان بازی با استقلال پیراهن این تیم را درخواست کرد.

12 ساعت پیش

متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه، در مورد وضعیت بیماری مهرداد میناوند، توضیحاتی ارائه داد.

12 ساعت پیش